307 Shares 6226 views

Jaki powinien być piec do pizzy? Co firma kupić piec do pizzy? Opinie i porady ekspertów

Prawdziwe pizzy, soczyste i pachnące, można wytworzyć na najcieńszym cieście z chrupiącą skórką, w oparciu o najlepsze tradycje i receptury Włoch, wykorzystując własny piec do pizzy. Dobór urządzeń grzewczych do kuchni jest wystarczająco szeroka. Jaki rodzaj pieca wydajności i przygotowanie metod osiągnie doskonałość walorach smakowych słynnego produktu?


rodzaje pieców

Z wszystkich różnych receptur i sposobów gotowania pizzy umownie wyróżnić dwa bardziej znany w swoim rodzaju – włoski i amerykański. W przygotowaniu każdego z nich należy obserwować pewną liczbę reguł. Odnosi się to nie tylko do produkcji kęsów do metody i składników, ale również do pieców, w których pizza piecze.

Wśród profesjonalnego sprzętu kuchennego do zwiększenia efektywności i automatyzacji procesów w kuchni głównie w sieci restauracji i kawiarni oferują podstawowe typy pieców: drewna, tzw pompejańskich elektryczne i gazowe. Ponadto, piec jest klasyfikowane na podstawie ich działania na trzonie i przenośnika.

Przed dokonaniem zakupu, eksperci powinni przemyśleć wszystkie szczegóły, ponieważ prawo wyboru typu pieca wpłynie na jakość przygotowania żywności i organizacji pracy personelu.

Piece kaflowe

Klasyczny i oprócz najlepszy jest uważany drewniany piec do pizzy zwany także Pompeiian. Jego konstrukcja została opracowana na półwyspie Apenińskim i na to pół-kominkiem, który był używany wyłącznie do gotowania żywność. Piec jest w pewnym stopniu podobna do kominka i składa się z powierzchni roboczej, która jest zazwyczaj wykonana z cegły z gliny ogniotrwałej i kamienia naturalnego, oraz kopuły lub łuk utworzony w postaci półkuli stożkowych cegły rzędach. Takie drewniane piec do pizzy w stanie wytrzymać duże obciążenia cieplne, ogrzane powietrze krążące wewnątrz masy z dołu do góry, co zapewnia szybki i efektywny gotowania. Proces przygotowania pizzy trwa około 3 minut, temperatura pieca 350-400 ° C, przy jednoczesnym

Jako paliwo używane brykiet, węgiel, drewno z drzew liściastych. Do kotła jest wymagane od 40 do 60 minut, podczas którego temperatura w nim osiąga 500 ° C Następnie spalania paliwa naciskać jedną ze ścian pieca w celu zapewnienia jednolitego ruch masy termicznej. Gotowa warstwa pizzy rozprzestrzeniania się bezpośrednio na podłodze pieca i obraca się w trakcie gotowania Jest to specjalnie zaprojektowany dla łopatą najbardziej równomierne pieczenie.

Klasyfikacja drewnem piece

Piec do pizzy na drewno używane od czasów starożytnych. Ona jest uważany za wynalazek Włochów, ale urządzenia te są w użyciu, a starożytni Egipcjanie i ludów tureckich. Jest to klasyczny sposób na przygotowanie prototypu pizza – ciastka z nadzieniem, a także domu pachnącego chleba i innych potraw. Obecnie uważa się, że gotować prawdziwą pizzę może być tylko piecu opalanym drewnem. Dopiero teraz ma kilka odmian i są klasyfikowane w zależności od sposobu dostawy, instalacji i pojemności.

Piec do pizzy może być dostarczony montaż i demontowane. Ta ostatnia opcja jest przydatna, aby ustawić go w określonym obszarze. Jest on zamontowany i schował już na miejscu profesjonalnych artystów.

Według typu instalacji paleniskowych mogą być przygotowane i mają estetyczny wygląd, mobilne, montowane na specjalnych przyczepach i używane na terenie świąt i innych wydarzeń, jak również wbudowany, zazwyczaj wykonane na zamówienie w danej hali pizzerii, restauracji lub innym zakładzie. Pojemność urządzeń kuchennych może być różna i zależy od rodzaju instytucji, jej możliwości. Mała kawiarnia kupił małe piece, które są przeznaczone do przygotowania zarówno cztery pizze o średnicy 35 centymetrów. W celu zwiększenia wydajności procesów stosowanych w kuchni średniej pojemności pieca, pozostawiono do gotowania 10 pizzy, a – od 12 i więcej.

Zalety i wady

Być może nikt piec nie będzie osiągnąć taki szybki efekt, w piecu opalanym drewnem. Zaledwie kilka minut dostaje gotową pizzę, owinięte w specjalnym pachnącego dymu, nadając mu niepowtarzalny smak smak. Tak, a według ekspertów, realna pizzy pochodzi tylko w pieca opalanego drewnem, gdzie jest pieczone na otwartym ogniu.

Piękny widok z urządzeń zewnętrznych umożliwia ustawienie pieca bezpośrednio do sali z gośćmi, którzy mogą obserwować dość spektakularny proces gotowania ulubione danie. Ten piec nie wymaga kosztów energii elektrycznej, gazu i ma dostępną ofertą cenową.

Jednak nie można nazwać tanie rodzaju stosowanego paliwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę czas potrzebny do ogrzania pieca. Jego wymiary nie zawsze są wygodne. Przez długi czas, główne wady rozważany jako otwartego ognia, ale za pomocą filtrów powyżej pieca dzisiaj nie jest już problemem.

Przy wyborze pieca drewno, eksperci radzą, aby zwrócić uwagę na jego modelu, sposobu montażu, poziomów emisji produktów spalania. Cena pytanie w dużej mierze zależy od wyboru sprzętu. Może być tak ekonomiczną opcję i piec dość drogie dekoracji płytek lub mozaiki.

piec półkowy

Jeżeli piec nie został zakupiony za drogiej restauracji, a bardziej skromnych miejscach, eksperci doradzają nabyć analog drewna piecu, w którym rola działać gazu opałowego i energii elektrycznej. Ten palenisko piec do pizzy. Zdaniem specjalistów, jest bardziej opłacalna opcja, która daje możliwość zmiany czasu składników i pieczenia.

Nazwa „palenisko” jest spowodowany przez ceramicznego paleniska wewnątrz urządzenia. Zasada przyrządzania polega na ustalonych wewnątrz komory roboczej elementów grzewczych mających postać rur. Oni świeci pod i górna część aparatu. Ten rodzaj drewna analogowego pieca jedynie jako gaz opałowy stosuje się w niniejszym dokumencie lub elektrycznej.

Ogrzewania w piecu do 250 ° C za pomocą termostatu odsłonić. Pizza jest gotowane przez około 8 minut. Piece te mogą mieć jedną lub kilka warstw, co ma znaczący wpływ na wydajność. Pokład Piekarniki oszczędza przestrzeń w pokoju i zwiększyć efektywność w procesie gotowania.

Klasyfikacja kafle piece

Palenisko wydajności pieca klasyfikuje się w ten sam sposób jak drewno. Według liczby poziomów mogą być jedno-, dwu- i trzy-level. Według typu żywności one rozróżniać rodzaje elektrycznych i gazowych.

Plusy i minusy

Główne zalety tego rodzaju urządzeń przemysłowych są małe rozmiary i niskim zużyciu energii. piekarnikach zmieniać w komorach objętościowych, która służy również jako ich określenie. Można wybrać model o określonym rozmiarze pizzy, obliczyć wydajność pieca według miejsc w pizzerii, etc.

Tylko powołując się na ekspertów, opinii i porad w pizzerii Sprzęt technologiczny, ważne jest, aby zwrócić uwagę przy zakupie pieca palenisko w komorze wewnętrznej wyściółki i jakość paleniska. W przypadku ich niedostatecznej grubości, która jest często w niedrogich modelach ceramiczna sektor luźno zamontowane. To znacznie pogarsza jakość wypieku. Pizza dostać wilgotne i często spalone.

Eksperci zalecają droższe modele piece trzonowe, zwłaszcza pieca Cuppone. Ta włoska firma produkuje sprzęt z aparatu wykonany z materiału, który imituje kamień, który umożliwia doskonałą piec pizzę. Eksperci jednogłośnie zaleca się nie skąpić na piecu, ponieważ przyszły sukces instytucji zależy od niego. Są one zalecane także zwrócić uwagę na grupy elementów grzejnych (grzejników), oddzielną regulacją temperatury.

Do niewątpliwych piece zaletą mnogoyarusovyh jest okazja, aby kontynuować pracę w przypadku awarii jednego ze szczebli służby podróży lub do momentu zastąpienia części potrzebnych. Opinie Eksperci twierdzą, że jest to ważna zaleta, a mimo wystarczającej wydajności nawet jeden komory pieca palenisko, zaleca się natychmiast zakup sprzętu dwuizbowy.

Piece wyposażone w specjalny szkła odpornego na ciepło, co jest bardzo wygodne w celu monitorowania procesu pieczenia. Stosowane w piecach może być zarówno górna i dolna, pod warunkiem wystarczająco wygodne rozwiązanie i kontrolę przedniej ścianie.

Zalety te sprawiają, że ten bardzo popularny piec do pizzy. cena takie urządzenie jest jedną z korzyści, gdyż znacząco różni się od piec opalany drewnem. W zależności od modelu, poziomy dostępności w kraju producenta, waha się od 20 000 do 260 000 rubli.

Z pieca wady zauważyć niska osłona termiczna a prawdopodobieństwo przyklejania pizzę vykladyvanii go bezpośrednio na maszynie.

piekarnik przenośnik

Sieć pizzerii lub duże pizzerie stał się bardzo popularny przenośnika piekarnik. Pizza zapewniony jest pojemnik, w którym jest prowadzony z jednej strony, a z drugiej strony podjęły gotowy. Średnio w komorze, z użyciem temperatury w zakresie od 220 ° C strumienie cieplne są dystrybuowane w systemie automatycznie, zapobiegając pieczenie pizzy. Ona przygotowuje się przez około 8 minut.

W przeciwieństwie do pieców drewna i trzonem, ogrzewania konwekcyjnego urządzenia przenośnikowe są stosowane zamiast bezpośredniego ogrzewania IR.

Według opinii ekspertów, pieców taśmowych – niezbędnego sprzętu dla sieci pizzerii, zwłaszcza w najbardziej ruchliwym miejscu. Ze stałym strumieniem odwiedzających po prostu muszą być zgodne z tym podstawowym wymogiem jest uzyskanie produktów Unified według rodzaju, typu, wielkości i ilości dodatków. Z tego celu znakomicie sprostać piec przenośnikowy, który musi być zaprogramowany tylko dla każdego konkretnego rodzaju wyrobu.

Piece przenośnikowe klasyfikacji

piece taśmowe charakteryzują się wysoką wydajnością. Drobny sprzęt za godzinę jest w stanie dać 12 pizze, średnie – do 20 pizz. Duże piece odpowiednio wyjściowe w tym samym okresie z 20 potraw.

W zależności od rodzaju żywności, a także pieców kominkowych, są gaz i elektryczność. I według sposobu ich instalacji – podłoga i stół.

Jakie są zalety i wady

Wśród korzyści wynikających z tych pieców przenośnikowych stać równomierne ogrzewanie i pieczenia, wysoką wydajność. Wśród braków wyposażenia należy zauważyć jego duży rozmiar, wysokie koszty i wysokie zużycie energii.

Spośród wszystkich znanych rodzajach kuchenek pracować na sprzęcie przenośnika z ekspresem do pizzy nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jest to najprostszy piec do pizzy. Jej elektryczny modelu w tym samym czasie jest uważany za bardziej praktyczne i nie wymagają zasilania gazem. Jednakże, piece gazowe są uważane za bardziej oszczędne.

Jak nie zrobić złego wyboru?

Przy wyborze zestawu niezbędnego sprzętu, eksperci radzą, aby zwracać szczególną uwagę na piecu. Poprawnie odebrać jej moc jest wystarczająco trudne, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę planowany przepływ odwiedzających, rozmiar pizzy i jego poglądy, wpisz sprzedaży – czy pizza jest gotowane na zamówienie i podawane bezpośrednio w pokoju.

Co najważniejsze, zdaniem ekspertów, wybierając piec do pizzy, początek głównie na pojęciu instytucji. Dla gospodarki, fast food nie jest powodem do szczególnej troski. Jeśli jest to dobra restauracja, konieczne jest, aby wybrać i odpowiadającej jej klasy sprzętu.

Następnie musisz zdecydować się na widok pizzy. Dla USA i Kanadzie pizzy odpowiednim urządzeniu z urządzeń niskiego temperatury. Dla klasycznej włoskiej pizzy wybór sprzętu jest wysokie reżimy, które dostarczają, na przykład piece na drewno. Ale nie zapominajcie, że wymagają one znacznych umiejętności Pizzaiolo. Proces pieczenia w takich pieców jest krótki, ale wymaga szczególnej uwagi, zręczności, umiejętności i wiedzy, aby utrzymać ogień innych niuansów produkcji pizzy.

Bardziej indywidualne podejście do wyboru kraju pochodzenia. Pizza wykonane na całym świecie. Wielu restauratorów tradycyjnie preferowane przez włoskich producentów, wśród których najbardziej popularne Morello Formi, GAM, mroźny, Pizza Grupy, GGF, Apach, OEM, Sirman, Fimar, Pavesi i innych.

Opinie Eksperci twierdzą, że jest zawsze lepiej, aby dać pierwszeństwo do sprzętu wysokiej jakości od znanych na całym świecie producentów, w tym samym czasie przetestowane. Na przykład w przypadku sezonowej kawiarni i restauracji z pizza w zakresie swoich potraw, idealnym rozwiązaniem będzie piec do pizzy Gam. Kompaktowe modele tej marki można zaoszczędzić miejsce na kuchnię, a także instalować urządzenia bezpośrednio do sali, niosąc pizzy pieczony przed klientami.

Według specjalistów, radzenie sobie dobrze ze swojego zadania i niemieckich producentów Mastro, BARTSCHER, amerykański Lincoln, Baker duma, turecki SGS, Euro Gastro Star, OZTI, BARTSCHER.

Jego „pizzeria” w ogrodzie

Obecnie można zobaczyć wiele dobrych przykładów udanej lokalizacji obszaru ulicy do gotowania w domach prywatnych i domków jednorodzinnych. Gdzie można gotować grilla, świeże pieczywo, różne zapiekanki, i oczywiście, pizza. Aby stworzyć taki ośrodek strefy do pomocy specjalistów, często korzystając z instrukcji i filmów na stronie, stworzyć piec do pizzy własnymi rękami.

Najczęstszym rozwiązaniem jest uważany za glinianym piecu. Do jego stworzenia, wziąć pod uwagę wielkość, wszystko dobrze obliczone i zacząć przygotowywać grunt. Samego pieca wykonana jest z materiału ogniotrwałego – Adobe, cegły szamotowe. Zespół łuku może rozpocząć łukowatej drzwiach regeneracji czerwonej cegły z gliny piaszczystej mieszaniny. Szczególną uwagę przywiązuje się do rysowania w piecu.

Wskazówki i porady na temat budowy glinianym piecu można znaleźć w książce znanego producenta takiego sprzętu Kiko Denzer «zbudować własny Ziemi Oven».