172 Shares 6576 views

Prętnik karłowaty ryb akwariowych: zawartość, konserwacji, kompatybilność

Ryby akwariowe gourami karłowate należą do rodziny z ryb labiryntowych. W swoim kraju (północne Indie) siedlisko tych ryb są małe, ale na pewno trawiastych jezioro. Lubią również małych strumieni i rzek, gdzie prąd jest dosyć słaby.


Prętnik karłowaty – weteran ozdobnych hodowli ryb

Prętnik karłowaty można uznać za weteranów ozdobnych hodowli ryb, a ich popularność wśród miłośników domowych ryb tylko potwierdza ten status. Jasne kolory, spokojny temperament, niewielkie rozmiary, prostota konserwacji, a także wszystkożerne – wszystko to sprawia, że ryba w dalszym ciągu zainteresowanie. I nie tylko dla początkujących, ale również „rekiny” akwarium czasami ozdobić swoje zbiorniki pokój karzeł karłowaty.

Ryby prętnik karłowaty: treść

Zawartość tych ryb nie stwarza żadnych szczególnych problemów, ale nadal istnieją pewne subtelności.

akwarium

Na karzeł pary karłowaty wystarczy zbiornik, którego objętość wynosi 20-30 litrów. Idealnie, mężczyzna powinien stanowić 2-3 samic, ale może mieć wpływ na blask akwarium, a nawet kobiety w okresie godowym, mężczyźni są znacznie skromniejsze.

Dla udanej hodowli karzeł karłowaty powierzchni ważne wody w akwarium. Pożądane jest, aby było jak najwięcej. Fakt, że prawie karzeł karłowaty akwarium ryby spędzają całe swoje życie tylko na powierzchni wody. Oto one karmione, wypełnione powietrzem atmosferycznym narządu labiryntu, aby ich nietypowe gniazda pianki do prokreacji, a następnie krótki czas opieki nad nimi.

Grunt na dnie

Wszelkie specjalny gleby do akwarium, który jest planowany do włączenia prętnik karłowaty nie jest wymagane. można nawet zrezygnować, aby zamknąć dno akwarium, ale światło odbite od dna wewnątrz stawu, może zdezorientować ryby, przynosząc nerwowość w ich zachowaniu. Aby tego uniknąć, to jest wystarczające, aby pokryć dno cienkiej warstwie drobnego żwir (korzystnie ciemny odcień) lub gruboziarnistego piasku.

akwarium roślinność

W ich naturalnym środowisku prętnik karłowaty wolą pływające rośliny posiadające melkorassechennye liści. W gęstwinie roślin chcą odpocząć. Pewne części tych roślin FISH stosowane w regeneracji gnieździe.

Jednak korzystanie z takich roślin tylko sprawia, że akwarium wizualnie nieatrakcyjne, ponieważ niższy poziom wody wydaje się być pusty. Standardowe instalacje do wód wewnętrznych, takich jak Vallisneria, Elodea, peristolistnik i Thai paproci, nie tylko do dekoracji akwarium, ale również służyć jako zabezpieczenie dla kobiety, która stała się celem irytujące zbyt male.

tło

Gdyby wolą ciemne odcienie. Ten „wsparcie” ma i tak jasne kolory prętnik karłowaty nawet bardziej intensywne, a sama ryba czuje się spokojniejsza.

Chociaż wody naturalne prętnik karłowaty żyje w jasnym świetle słonecznym, ale jest to jasne światło, a oni nie tolerują. Zazwyczaj ryby chowają się pod ciężarem roślin pływających na powierzchni wody, które działają jako filtry. Dlatego też, jako element dekoracyjny akwarium dekoracji można użyć innego koryazhki. Dwarf ryby akwariowe gourami nie potrzebują domów, więc wzory kamień w akwarium będzie zbędna.

chemia wody

Skład wody w akwarium nie jest tak istotny. Prętnik karłowaty świetnie czują zarówno w miękkiej i twardej wodzie. Dopuszczalne reżim temperatura wody zawiera się w zakresie od 22 do 28 stopni. Ale spróbuj zachować temperatura wody nie spada poniżej 26 stopni.

Prętnik karłowaty: kompatybilność z innymi rybami

Sąsiedzi prętnik karłowaty, jeśli trzeba kupić dowolny, może być żadnych ryb, które są tak samo cichy podobne wymagania siedliskowe i usposobienie. Ale nadal powinny wybrać osoby, które wolą żyć w dolnych i środkowych horyzontów akwarium.

Przede wszystkim swoją obecność będą one dać życie tych pustych warstw. Nie bądź zbyt aktywnie zaangażowany mierzonej prętnik karłowaty życia, woli spędzić prawie cały czas blisko powierzchni wody. I nie zrujnuje gniazdo zbudowany mężczyzna prętnik karłowaty, a jeśli coś pójdzie prętnik karłowaty ikry w akwarium ogólnym, zapewnia przetrwanie potomstwa.

Ryby prętnik karłowaty, które są kompatybilne z innymi ryb ozdobnych stosunkowo dobrze, ale nie dogadać się z bardzo aktywnych członków królestwa ryb. Konieczne jest, aby zrezygnować z nabycia tych ryb, które są znacznie wcześniej ospały krewni błędnika dostać się do koryta, mając czasu zjeść najsmaczniejsze kawałki. Czasami mogą one pozostawiać ich wolniejsze konkurenci zrobić bez jedzenia.

Żywność dla prętnik karłowaty

Ryby akwariowe gourami karłowate mają dobry apetyt, ale nie podatne na nieposkromionym obżarstwa. Naturalnym siedliskiem diety jest podstawą owadów latających, które zdarzają się spadać na powierzchni stawu.

Wychować tych ryb nie jest trudne. Prętnik karłowaty jeść żadnego jedzenia doskonale nadaje się do nich pod względem wielkości. Głównym warunkiem jest to, że jedzenie tak długo, jak to możliwe na powierzchni wody bez opadania na dno. Ryby z wielką niechęcią spada na niego.

Korerta, rozwielitki i Cyklop również spożywane prętnik karłowaty. Małe korba będzie również ogromny sukces. Można również zmieniać paszy ryb, dodając wyważony w swoich płatków układowych. Wskazane jest, a sporadyczne dodawanie produktów spożywczych pochodzenia roślinnego, w szczególności Wolff.

Ryby prętnik karłowaty: zawartość w okresie tarła

Jego dojrzewanie prętnik karłowaty zasięg kiedy skręcić sześć miesięcy. Wszystkie jego części mężczyźni poświęcają czas budowania gniazd. Zaczynają się zmieniać i relacji między męskiej populacji akwarium. Jeśli pierwszy między mężczyznami były dość pokojowych stosunków, teraz zaczyna się podział terytoriów. Przestronne akwarium szybko rozwiązuje ten problem, a ryba znowu powrócić do zwykłego spokojnego rytmu życia.

tarła prętnik karłowaty

Jeśli nie można wybrać dla tarła ryb, możliwe jest śledzenie procesu i w ogólnym akwarium. Ale potomstwo wielkiego prętnik karłowaty zapomnieć w tym przypadku. Pomimo faktu, że mężczyzna bardzo starannie dba o gniazda, nie może zapewnić pełną ochronę jaj. Narybek opuściły gniazdo, i nie mogą być chronione przed atakami innych mieszkańców akwarium.

Aby otrzymać komórki potomne, rybny powinien być złożony do specjalnego zbiornika. Znak, że para jest gotowa do tarła, będą specyficzne marność mężczyzna, próbując zebrać w stos kawałków pływających roślin. Widząc takie działania powinny przygotować tarła. Na ogół różni się od konwencjonalnego zbiornika, a woda w niej być zawsze ciepły (28-30 °) i rozłączanie filtracji wody.

Proces tarło rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu budowy gniazda. Samice ikra, jak w przypadku mężczyzn wbudować piany, a następnie pokryta kolejną warstwą pęcherzyków. Po zakończeniu tarła samica, powinien on zostać usunięty z tarła, ponieważ będzie to kolidować tylko samca, aby utrzymać integralność gniazda. Akwarystów na tym etapie, powinna być łatwa do utrzymania pożądanej temperatury. Nawet niewielka ingerencja w procesie inkubacji doprowadzi do tego, że mężczyzna będzie zniszczyć gniazdo z wszystkich jaj.

Prętnik karłowaty ryb akwariowych, których zawartość podczas tarła nie wymaga wiele wysiłku, jest niezwykle płodny. Aw przypadku jaj umrze potomstwo będzie nadal dość duże.

karłowate smażyć karłowaty

Potomstwo tych ryb ozdobnych różni się dobry apetyt, więc jedzenie powinno być zawsze obecne w zbiorniku tarła.

Prętnik karłowaty – ryby akwariowe, zdjęcie które już widzieliśmy, i dość skromny w pielęgnacji i karmienia. Dla początkujących akwarystów to – doskonały.