268 Shares 5312 views

MSU – co to jest? Wydziałach. Punktacją. Dzień Otwarty w Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim

Jeden z najstarszych i najbardziej znanych uniwersytetów w kraju – Moscow State University. Jest to największy klasyczny uniwersytet, centrum rosyjskiej kultury i nauki. W 1940 roku Moskiewski Państwowy Uniwersytet został nazwany na cześć wielkiego rosyjskiego naukowca Michaiła Łomonosowa. Pełna nazwa uczelni rzadko wymawiane, skrót „MSU” – symbol lepszego wykształcenia, przyzwyczajony do tego, ale ponieważ jest on stosowany coraz szerzej. Federalny budżetowa instytucja oświatowa tej instytucji jest wywoływana tylko w dokumentach.

struktura

MSU – piętnaście Instytut Badawczy, Wydział czterdziestu trzech, sześciu spółek zależnych (w tym zagranicznych), więcej niż trzysta krzesła. Azerbejdżan (Baku), Tadżykistanie (Duszanbe), Armenia (Erywań), Uzbekistan (Taszkient), w miasta-bohatera Sewastopola. Przed 1995 roku, był filią Uniwersytetu Moskiewskiego w Uljanowsk, obecnie w jego miejscu osobny uniwersyteckiej. Do roku 2013, sześć kolejnych lat działa oddział w Pushchino, ale wyniki monitoringu okazało się nieskuteczne i przestała istnieć. Moscow State University – jeden z najlepszych bibliotek w kraju, z pełnego zakresu literatury wszystkich dziedzinach ludzkiej wiedzy, która jest reprezentowana nie tylko w języku rosyjskim, ale również w prawie wszystkich językach.

AESC MSU (transkrypcja: Specialized Centrum edukacyjne i naukowe) – założona w 1963 roku, szkoła z internatem, otwarcie której wzięli udział największych radzieckich naukowców, w tym A. N. Kołmogorowa, przygotowuje zmiany dla absolwentów uczelni. Jest to obecnie najbardziej prestiżowa szkoła z wykształceniem średnim. Wszyscy uczestnicy muszą odwiedzić muzea Uniwersytetu Moskiewskiego – Dzień Otwarty (2017 – 15 stycznia) nie pozostawić nikogo obojętnym. Na stronie internetowej uniwersytetu można wyświetlić informacje o tym co, gdzie i jak wystąpił we wszystkich kierunkach. Interpretacja słowa „MSU” jest znany wszystkim, nawet studenci, uczniowie nie mogą obejmować wszystko, co się tam dzieje, mimo że. Zbyt duża skala.

krótko mówiąc

Najważniejszym – oczywiście, Muzeum Historii MSU. Dzień Otwarty 2017 pokazuje, jak to jest interesujący dla przyszłych uczestników. Również wiele opinii pozostawionych w Muzeum Zoologii Badawczego Muzeum Nauk o Ziemi, Uniwersytet Zielnik jest niesamowity, i Ogrodu Botanicznego kocha nie tylko całej Moskwie, ale także turystów odwiedza go. Uniwersytet ma interesy organizacji. Jest teatr studencki, wiele twórczych klubów: poetycki, „Złoty Las”, klub pnącza, klub jachtowy i wiele innych.

narząd własny – „Biuletyn Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego”, gdzie jest stale oświetlona wszystkie działania uczelni. Ponadto, najpotężniejszy komputer – superkomputer SKIF MSU. Studenci tworzyć organizacje społeczne do aktywnego udziału w kapitale i życia w tym kraju. Na przykład, istnieje oddział, aby chronić przyrodę (Wydział Biologii), straż OSP. Prawie każdy student Wydziału Historii pracuje w archiwum – największa z wszystkich uczelni. Wydział Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego przeprowadza szereg warsztatów i seminariów naukowych międzyuniwersyteckiej. Filolodzy i historycy iść w ekspedycji folklorystycznych. Życie obfituje dosłownie wszędzie. Od 1992 roku pełni funkcję rektora, akademik Wirginia Sadovnichy.

historia

Uniwersytet w Moskwie został stworzony na sugestię M. V. Lomonosova i I. I. Shuvalova. Odkrycie nastąpiło po podpisaniu dekretu cesarzowej Elżbiety 24 stycznia 1755. Od 25 stycznia jest zawsze obchodzony jako Dzień Studenci MSU Tatyana użytkownika, a następnie wszystkie uniwersytety dołączył w tej uroczystości. Już pierwsze zajęcia miały na uczelni do końca kwietnia. Pierwszym dyrektorem był AM Argamakov i kurator – I. I. Szuwałow. Podporządkowane głównym uczelni w kraju tylko do rządu – Senat. Profesorowie, nikt nie mógł powiedzieć, z wyjątkiem liceum, a to miało być na nim sankcja dyrektora i kuratora. Rozdział jest kurator, który mianowany nauczycieli i zatwierdzanie programów i wykładów. Reżyser miał również do prowadzenia działalności gospodarczej.

Początkowo MSU znajduje się w dawnym porządku Zemský (budynek główny apteki), w tym, co jest obecnie Muzeum Historyczne (czerwony kwadrat). Ekaterina Velikaya zabrał go do specjalnego budynku wybudowanym przez architekta Kazakov, na mchu Street, po przeciwnej stronie. W XVIII wieku, odkryto tylko trzech wydziałów: prawa, medycyny i filozofii. W 1779th została założona przez szlachetny poeta Kheraskov Guest House, która następnie została przekształcona w gimnazjum. W murach uczelni opublikowany najpopularniejszych gazet w kraju – „Moscow News”. W XIX wieku, nowe działy w MSU: matematyka i fizyka, werbalne, medyczne i moralne i polityczne, łącznie – czterech wydziałach. W XX wieku, w 1949 roku rozpoczęła budowę nowego budynku głównego o niezwykłych Sparrow Hills.

budowa

Teraz to oznacza MSU? Dekodowanie wszystkich takie same, ale uczelnia znajduje się w ponad sześciu sto budynków. Łączna powierzchnia budynków – ponad milion metrów kwadratowych. Terytorium tylko w Moskwie wynosi sto dwadzieścia akrów. Jak taki uniwersytet marzenie jej założyciela, Michaiła Łomonosowa mógł? Ogromna Biblioteka Główna – Centrum Praw przebudowany w 2005 roku. Parapetówka świętował trzy wydziały. Jest nowy – politologia. Wbudowane pięć budynków Medical Center – Poliklinika, ośrodki analityczne i diagnostyczne, szpitale w trzystu miejscach i budynku edukacyjnego. W 2009 roku otrzymał swoją trzecią budynku, studentów wydziałów humanistycznych, aw 2013 czwarta ciało MSU Wydział Prawa przeniesione. Schronisko dla sześciu tysięcy siedzeń, stadionu i dwa pierścienie wokół budynków Biblioteki Głównej zostały zbudowane. Ponadto, stare i nowe terytorium największym podłączony przez przejście podziemne pod całym Łomonosowa Avenue. Novoselov na MSU: Wydział Ekonomiczny, badań laboratoryjnych i budynków.

Ten wymiata warto bo im wyższy poziom wykształcenia absolwentów w kraju i są bardzo niewielu na świecie. Fakt, mówić i ocen, w tym międzynarodowych. MSU jest reprezentowana w praktycznie każdym globalnego systemu rankingowego. Wśród uczelni Rosji, konsekwentnie i od wielu lat w pierwszej kolejności, prawie zawsze. Jedyny uniwersytet w krajach WNP, które agencja „RA” został przydzielony rating „A” klasy. W 2016 roku w rankingu reputacji Times Higher Education MSU przyniósł tylko trzydziestą miejsce wśród uniwersytetów świata, ale należy pamiętać, że rosyjskie stanowisko uniwersytet zawsze będzie niższa niż brytyjski lub amerykański.

Wydział Ekonomiczny

MSU, jak zostało powiedziane – to klasyczny, najstarszy uniwersytet w Rosji z czterdziestu trzech działów, gdzie doskonale przygotowane ramki różnorodnych dziedzinach, w których profesorowie i absolwenci z korzyścią dla ich kraju miały ogromny i nieoceniony wkład do nauki krajowym. Wydział Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego – największa pod względem liczby studentów zapisał się na pierwszym treningu tier. Licencjat jest przeprowadzane na uniwersytecie cztery lata. Stanowią one około 2 300 studentów Uniwersytetu Moskiewskiego. Master – program dwóch lat, ma około 650 osób. Osiem tezy Rady Wydziału promuje obrony dysertacji przyszłych kandydatów i doktorów nauk, a uczestniczących w studiach około 450 osób.

Na wydziale ponad 400 nauczycieli, w tym 92 lekarzy i 220 kandydatów nauk. Każdego roku na zaproszenie prowadząc działalność edukacyjną i naukową z czołowych rosyjskich ekonomistów z instytutami badawczymi, organami administracji publicznej z zakresu wielkiego biznesu. Wśród zaproszonych wielu zagranicznych profesorów. Krzesło Wydział dwudziestu jeden, dziewięć i pięć dodatkowych laboratoriach badawczych. Najwyższym organem – Rada Naukowa pod przewodnictwem Dziekana, zastępców, szefów działów i laboratoriów, a także fakultatywnych nauczycieli, naukowców i studentów. Na Rada Academic rozwiązać najpilniejsze problemy, decyzje życia i działalności wydziału i całego Uniwersytetu Moskiewskiego.

olimpiada

Moscow State University przy wsparciu innych ośrodków szkoleniowych prowadzi coroczne konkursy szkolne i studenckie. Na przykład, w centrum edukacyjnego „standardy University” przygotowane dwa igrzysk olimpijskich – „Conquer Sparrow Hills” i „Łomonosowa”. Generalnie MSU Olimpiada prowadzone przez dziesięć przedmiotów: języka rosyjskiego, języki obce, wiedza o społeczeństwie, geografia, historia, biologia, chemia, literatura, fizyka, matematyka. W ten sposób przygotowane do badań wstępnych, ponieważ program zawiera w przebiegu zawodów przygotowawczego MSU. Długie prowadzenie takiej praktyki, gdy zwycięzcy i laureaci otrzymują korzyści zarówno wstęp bez egzaminu, lub sto punktów w egzaminie profilu lub sto punktów dla dodatkowego testu wstępnego. Niektóre zawody mają okazję, aby powiedzieć nam więcej.

Przede wszystkim ten turniej miast, gdzie „Konferencja” utrzymywane. Są to w cudzysłowie, ponieważ nie są sesje plenarne, oficjalny program w ogóle. To bardziej nieformalnym spotkaniu, które niesie ze sobą zwycięzców międzynarodowego konkursu matematycznego. Uczniowie towarzystwie nauczyciela, ale nie odgrywają główną rolę. Celem takich konferencji – mogą uczyć studentów do niezależnego działania, aby rozwiązać problemy o charakterze badawczym, niekiedy z dostępem do otwartych problemów w matematyce. Wystarczy powiedzieć warunków takiego planu wymagać będzie cały wykład, a to jest bardzo możliwe – nie tylko jeden. Pierwszy dzień pracy – prezentacja problemów do rozwiązania, zarówno indywidualnie jak i zbiorowo (free form), a biorąc pod uwagę to kilka dni z dwóch wykończeniach – wstępnych i końcowych. W następstwie tej decyzji, sprawdzone, i zrobili dokładną analizę. Takie konferencje – aktywny urlop, praca miał dobre, intensywne i twórcze, a także ciekawy dialog. przechodzą one w różnych regionach kraju i poza jego granicami, z Pereslavl do Adygea, z Kaliningradu i Białorusi do Teberda i Jugosławii, z Uglich do Hamburga.

Rosyjska Akademia Nauk, Uniwersytet Moskiewski i Szkoła Matematyki

Od 2001 roku, odbyło się unikalną kompozycję uczestników i nauczycieli Szkoły Matematycznej. Aż dwa tygodnie, setki studentów wykłady i angażują się w warsztatach, trwający 74 minut każdej sesji (krótka uniwersytet „para”, ale już godzin akademickich). Mimo to, wiele uczestniczyć cztery lekcje dziennie, więc jest to dla nich interesujące. Przeszłość ta szkoła już w stanie na własnym doświadczeniu zrozumieć, co nowoczesne matematyki i co to oznacza dla MSU. Dekodowanie wczorajszych zwycięzców olimpiad tego skrótu już zostało zrobione, a każdy z nich jest na pewno, że jest to „My State University.”

Efektem tych szkół były liczne książki i broszury, wykonane nagrania wideo wszystkich sesjach. Oczywiście, jednym z Moscow State University w stanie co roku organizować to wydarzenie na taką skalę. Jest to możliwe tylko we współpracy. Organizacja i pozyskiwanie wykładowców prowadzących rolę na Uniwersytecie Moskiewskim i Rosyjskiej Akademii Nauk. Zawsze pomaga „Yandex”, „Dynasty”, „Studia matematyczne” Foundation, Zjednoczony Instytut Badań Jądrowych, i wiele innych. Commonwealth, oczywiście, dotyczy, i wzajemnie korzystne dla najzdolniejszych uczniów uczestniczących w MSU i później dołączyć do grona naukowców i badaczy, zwiększając swoje talenty reputacji tych instytucji. To jest tradycja – organizowanie szkół letnich i prawdziwe szczęście dla uzdolnionych uczniów – pół tygodni do komunikowania się z najlepszych rosyjskich matematyków, naukowców i profesorów Rosyjskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Moskiewskiego.

Konkurs „Łomonosowa”

Konkurs ten pierwszy poziom, to daje korzyści podczas wprowadzania MSU do maksimum. Held olimpijskiego „Łomonosowa” w 2005 roku, zawsze w tym takich etapów jak i kwalifikacjach wewnętrznego rundę. Wyboru dokonuje się w trybie zaocznym, które trzeba wykonać wstępne zadania, warunki, które każdego roku są umieszczane na stronie internetowej Uczelni. Na przykład, matematyka, jedenasta klasa: 2,5 tys studenci biorą udział w pierwszej rundzie, w drugim etapie jest tylko trochę ponad osiemset.

stopy przechodzą – pięć z dziesięciu rozwiązanych problemów. Tegoroczne oczekiwanych 3,5 tys uczestnicy pierwszej rundzie. Held Olimpiada „Łomonosowa” to nie tylko główny, ale również w wielu rynków regionalnych, które są uzgodnione wcześniej w odniesieniu do profili. Jedenastym równiarki, którzy zdali końcowy etap może wybrać miejsce do udziału na własną rękę. Konkurs rozpoczyna się wszędzie jednocześnie, tę samą pracę. Sprawdzone przeciwko ogólnych kryteriów i scentralizowane udział miejsce odgrywa żadnej roli.

Gdzie to jest

Bezpośrednio w Moskwie, MSU odbyło Olimpiada filozofii, nauki społeczne, psychologia, biologia, języki obce, politologia, historia, fizyka, prawo, geologia, informatyka, ochrona środowiska, inżynieria, dziennikarstwo, matematyka, mechanika i modelowanie matematyczne, historii rosyjskiej państwowości , chemii, geografii, języka rosyjskiego, literatura, dziennikarstwo, psychologię. Ponadto, w Państwowym Uniwersytecie Ałtaju (Barnauł), która odbyła się na Olimpiadę nauk społecznych, historii rosyjskiej państwowości, historii, literatury i chemii. W Rostów nad Donem w Południowym Uniwersytecie Federalnym odbyło Olimpiadę na psychologii. Uniwersytet w Petersburgu – także psychologii i ITMO – chemii.

W Tomsku – psychologii. W Biełgorod i Władywostoku, oprócz Moskwy i Barnauł – historii państwa rosyjskiego. Również we Władywostoku – prawa, fizyki, ekologii, geologii, matematyki, języka rosyjskiego, geografii, historii, literatury. W Kazachstanie, w Astanie, oddziału Moscow State University, domu olimpiady z fizyki, matematyki, języka rosyjskiego, geografii. W Biełgorod, oprócz historii państwa rosyjskiego, przedmiotem jest fizyka Olimpiady. Wołgograd State University – fizyka, matematyka, historia. W Tiumeń State University i Uljanowsk – matematyki, aw Kurskiem, w południowo-zachodniej State University – chemia.

przechodząc gatunek

Mechanika i Wydział Mechaniczny (wewnętrzny oddział) na studia na tematy MSU w programie edukacyjnym „Matematyki” specjalistyczne „podstawowe matematyki i mechaniki”, kandydaci w 2016 roku musiał uzyskać 342 punktów. Na Wydziale Matematyki Obliczeniowej i Cybernetyki w Bachelor wewnętrznie otrzymał wnioskodawców który zdobył 425 punktów.

Przyszłe fizycy i astronomowie w Bachelor zdobył 335 punktów, a chemicy kawalerów – 338. Sądownictwa – Na sześćdziesięciu punktów więcej. Biologów i ekologów w kawalera nie mogła dostać się tam, jeśli nie zdobyć 438, a geolodzy – 287. O tym samym wysoką ocenę i pozostałych działów.