579 Shares 1532 views

Wartość Tarota z wróżbiarstwa: ogień, woda i … chłopi!

Wartość kart, numerologia – to coś, co zawsze zainteresowani ludzie są skłonni do mistycyzmu. W 1960 roku, Zachód odkrył karty tarota. Szczególnie stały się one popularne wśród hipisów, entuzjastycznych tajemnych nauk. Wartość Tarota z wróżbiarstwa, które były wtedy w modzie, stał się dla tych młodych ludzi są „kluczem” znajomość duchowych wartości ludów starożytnych.

Dziś jest to talia zawierająca 78 kart. Obrazy na nich obracają się w jednym określonym kierunku. Dlatego pozycja „odwrócony” lub „bezpośredni”, a więc bardzo znaczenie kart tarota z numerologii – to różne rzeczy dla różnych interpretacji.

"Senior"

Bardzo wyraźnie, zasada ta obserwuje się 22 kart, które składają się na tak zwaną „Wielkie Arkana”. Ich inna nazwa – Major Arcana. Łacina dla „pętla” oznacza „tajne”.

W dawnych czasach ludzie wierzyli, że te 22 karty mają ogromną moc. Obrazy na tych różnych złożonych symbole. Zdaniem wróżbitów, major arcana ujawnia ukryte tajemnice losy całej ludzkości.

Znaczenie kart Tarota z numerologii przez długi czas pozostawała klucz w każdej sytuacji. Różnorodność kombinacji kart w danym scenariuszu dał grunt dla niepohamowaną wyobraźnię. W połączeniu z intuicyjnym wyobraźni doprowadził do zaskakujących rezultatów.

Wróżbitów analizie przeszłości, przewidywanie przyszłości, a czasem nawet skonstruował model przyszłej sytuacji swoich klientów.

„Mali jest”

Pozostałe 56 karty całkowity Tarot pokład są podzielone na kilka kolorów – srebra, maczugi, mieczy i filiżanek. (Byli przodkowie współczesnych kart: kluby przekształcony klubów, miecze – w piki, monety – bębnami i kubki – w robaki).

Cztery garnitury Tarot razem stanowią "Minor Arcana". W każdej z tych kart z paskiem są obecne przy wartościach od 1 do 10, jak również czterech kart z obrazkami, oznaczających gradację (w górę): po pierwsze Messenger, następnie – jeździec dalej – Sybilla i faraona. (Tu też można prześledzić równolegle do współczesnego deck: messenger jeździec stali Jack Sibyl – damy i faraona – King).

S starszy i młodszy Arcana – łączna wartość kart Tarota z numerologii

W pewnym momencie, wróżenie wystąpił przy jednoczesnym wykorzystaniu obu starszych i młodszych Arcana. Później jednak nastąpiła zasadnicza rozdzielenie tych arkanów. Starszy był w rękach profesjonalnych astrologów, a najmłodszy był zyskuje popularność wśród szlachty.

Znaczenie kart Tarota z numerologii zawsze jest różna i zależy od wielu niuansów: Jak pozycjonować jeden lub inną kartę, w jakim kierunku one „wygląd” i tak dalej. Co ciekawe, niektórzy historycy dali Taro własną wartość. Według nich, te mapy odzwierciedlać model stanów urządzeń starożytnego Egiptu i Indii. Jako społeczeństwo w tych krajach jest ściśle podzielone na kasty, a czterech kolorów Tarot dokładnie reprezentowania różnych warstw społecznych:

  • chłopi i rzemieślników;
  • handlowców i instytucje finansowe;
  • rycerze;
  • możni;
  • kapłanów.

Tymczasem starożytni sami interpretować kombinezon z tych kart jak czterech elementów: kubek – to jest woda, miecz – to piorun, maczuga – płomień (ogień), a monety – ziemia.

Dzisiaj wartość karty do gry z wróżenia, oczywiście, nie jest tak duża i fatalny. Niemniej jednak, wielu wierzy w unikalną zdolność obrazów, pochodzących z czasów starożytnych.