92 Shares 4209 views

Aktor Jankowski Rostislav Iwanowicz: biografia, role i ciekawostki

Aktor Rostislav Iwanowicz Jankowski całe życie w cieniu brata, słynnego aktora Olega. Ale on sam był niezwykłym człowiekiem, jego filmografia obejmuje ponad 50 obrazów, grał wiele ról w teatrze najjaśniejszych. Jankowski miał długie i ciekawe życie, pełne kreatywności, miłości i sukcesu.

Dzieciństwo i rodzina

05 lutego 1930 w rodzinie dziedziczne szlachcica pojawiła pierworodny – Jankowski Rostislav Iwanowicz. Jego ojciec należał do rodziny białorusko-polskiej, a jego nazwa jest Yang w Armii Czerwonej zostały przekształcone w stylu rosyjskim w Ivan. Przed rewolucją, Yan Jankowski był kapitanem personel pułku Życie Osłony Semenov, po zamachu stanu, służył w Armii Czerwonej, miał okazję do walki na początku Tuchaczewskiego. Ale te fakty biograficzne nie pomogło mu uniknąć represji, która rozpoczęła się w latach 30. Jankowski rodzina na jakiś czas został zmuszony do poruszania się, dopóki nie pozostał w Rybinsk, oto ojciec zbudował zbiornik. W tym mieście mieszkał dużą liczbę emigrantów: aktorów, naukowców, pisarzy. W tym środowisku ekologicznie mieszane rodziny z arystokratycznych korzeni. Rostislav dzieciństwa miała miejsce we wspaniałej atmosferze, pomimo trudności w krajowych Rybinsk stale inscenizowanych amatorskie przedstawienia, recytowane wiersze, omówionych książkę. W tej sytuacji, chłopak dorastał i opracowany twórczy. W czasie II wojny światowej, rodzina udała się do Kazachstanu, a następnie do Tadżykistanu, gdzie jego ojciec pracował przy budowie dużych obiektów przemysłowych. W ciągu zaledwie kilku lat, rodzina podróżowała niemal wszystkich radzieckich republik. W czasie wojny rodzina pojawiła dwóch innych chłopców – Nicholas Oleg. W latach 50. Jankowski przeniesiony do Saratowa, gdzie ojciec rodziny zmarłego, i dbają o chłopców leżał na barkach jego starszy brat Rostislav i jego matki, która uczyła rachunkowości.

W szkole uczę Jankowski nie podoba, dorastał trochę zamknięty, dużo czytania, myślenia, zaangażowanych w boksie, nawet wygrał w zawodach. Jako nastolatka, stał się aktywnym uczestnikiem inicjatywy szkolnego. Rodzice obsługiwane teatru syn fascynację, ale trudne czasy i konieczność zarabiania pieniędzy jest niedozwolone Rostislav przejść dalsze badania.

Początek dorosłego życia

Po szkole, że Jankowski Rostislav Iwanowicz podziałką bez połysku, młody człowiek rozpoczął pracę kierownika utrzymania pojazdu w leninabadczycy. W wieku 19 lat już dostał swoją własną rodzinę i nie widać żadnych perspektyw dla siebie w życiu. Czas i pragnieniem było się uczyć, i nadal jest głównym wylot w jego życiu był amatorem. Nigdy poważnie rozważyć możliwość zostania aktorem. Rodzina, choć i kochał muzykę i teatr nigdy nie był blisko do teatru. Jednak bracia rodzice Jankowski zawsze i we wszystkich przedsiębiorstwach wspierane swoje dzieci, więc nie przeszkadzają Rostislav iść własną drogą, a wspomaga Radę i popierane.

Droga na scenę

Jankowski był zaangażowany w kręgu dramat w Pałacu Kultury, a tam ujrzał szef miejscowego teatru dramatycznego Dmitrij Michajłowicz Lihovetsky. Yankovskiy Rostislav, którego biografia jest zmieniła kierunek, stonowane swój talent i spontaniczność, a on natychmiast zaprosił go do pracy w teatrze. Ale Rostislav zaczęła odmawiać, powołując się na brak wykształcenia i doświadczenia, Lihovetsky okazały się trwałe. Jankowski rozpoczął pracę w teatrze, a równolegle studiowała w Actors Studio. To doświadczenie okazało się wprost do niego w nowym, prawdziwym życiu. W tym czasie grał w sztukach takich jak „Makar Dubrava” Korniychuk, „najnowsza” Gorkiego. W 1957 Jankowski Rostislav Iwanowicz, którego biografia jest teraz na zawsze związany z zawodu aktorskiego, przeniósł się do Mińska ze swoją rodziną. Tam rozpoczął służbę w towarzystwie rosyjskiego Teatru Dramatycznego. Gorkiego. Ten teatr był los Rostislava Yankovskogo, tam pracował aż do śmierci.

formacja

Rostislav Iwanowicz Jankowski całe życie martwi się o to, co kapitał nie otrzymał edukację teatralną. Ale szkolenie w szkole teatralnej w leninabadczycy, naturalny talent i wykształcenie dom był na tyle, aby teatr uzyskał silny, dojrzały aktor.

Praca w teatrze

Zaczynając pracę w Mińsku, Jankowski niemal natychmiast stał się lokalną gwiazdą. Udało mu się pokonać najlepsze w repertuarze teatru, pierwsze reżyserzy widzieli go tylko w roli bohatera-kochanka, ale ostatecznie udowodnił wszystkim, że mogą odgrywać role postaci. Rozkwitu swojej pracy w teatrze spada na 70-80s. W tej chwili on jest popyt i w filmach i teatrze. Z dramatycznym trasie Mińsk, udał się do wszystkich zakątków Związku Radzieckiego, odwiedził stany braterskie. Wszędzie towarzyszył mu niewiarygodny sukces. Naturalne arystokracja, posągowa postać, nieograniczone urok i wielki talent doprowadziły do takiego stabilnego, długoterminowego sukcesu.

Aktor zawsze powtarzał, że jest szczęśliwym człowiekiem, a to, jak widać, było prawdą, a dowodem na to – jego biografia i rola. Rostislav Iwanowicz Jankowski podawane w jednym teatrze prawie 60 lat (przed tym doniosłym rocznicy niezadowalających lat). To wielokrotnie próbowała zwabić w innych teatrach. Raz, podczas trasy koncertowej w Leningradzie, był tylko trzy zaproszenia, jeden z słynnego Igor Vladimirov, drugi – z Tabashnikova, naczelnego dyrektora petersburskiego Teatru Leninsky Komsomołu, trzeci – od Elina Bystritskaya Teatru Małego w Moskwie. Jankowski, ale pozostał wierny swojej rodzimej teatru i nigdy nie żałowaliśmy. Lojalność i uczciwość – jest na ogół dwie główne cechy Rostislav Iwanowicz. Jednakże, jako aktora gości Jankowski często grał w wielu teatrach w Rosji.

kariera filmowa

W 1957 roku wziął debiut aktora w filmie, został zaproszony do filmu na taśmie przygoda na historycznym i rewolucyjnym hasłem „Czerwone liście” w studiu „Belarusfilm”. Młody aktor był wtedy w zespole już znanych i doświadczonych aktorów, ale to jest test zdał śpiewająco, a zaproszenia zaczęły się dość regularnie. Directed Jankowski docenione za to, co jest nie tylko odgrywa rolę, i dosłownie żył na ekranie. Lubił aktorstwa i rzadko odmawia nawet przez małe role. Rostislav Iwanowicz Jankowski, którego filmografia obejmuje ponad 50 zespołów, przestał pojawiać się w 2008 roku. On przestał oferować przynajmniej nieco godnej roli, a nieostrożny praca Jankowski nie chciał, nie chciał zhańbić nazwisko rodziny.

Rostislav Jankowski najlepsze role w teatrze

Tylko aktor odgrywa różne role około 160 w teatrze, jego repertuarze klasyki, romans, komedia, tragedia, grać autorów krajowych i zagranicznych. Taka różnorodność pokazuje, że było go po ramieniu dowolny rola, na szczęście, nie stać się zakładnikiem tej samej pozycji i mógł zostać w pełni zrealizowany w domowych handlu. Na pytanie: „Jakie są twoje najlepsze role w teatrze,” Rostislav Iwanowicz Jankowski zawsze odpowiadał: „Oni są jeszcze przed nami.” Rzeczywiście, trudno jest wybrać najlepszy – zbyt wielu z nich. Do niewątpliwych sukcesów występy aktora to: "Children of the Sun", "kąpieli", "gniazdo kuropatwy", "Warszawska Melodia", "Zyskiem", "Chory z urojenia", "Biada z Wit". Jednak Jankowski był żaden role przechodni i każdy z jego pracy – jest to wielkie osiągnięcie mastera.

Najpopularniejsze filmy

Jankowski Rostislav Iwanowicz dużo iz powodzeniem pracował w filmie. Na swoim koncie wystarczająco dobrej pracy, ale z ról on nie miał dużo szczęścia. Kino nie może zaoferować mu jakąś gwiazdę, dużo pracy, która przyniesie go do rzutu gwiazd. Do jego najlepszych dzieł krytyków filmowych należą takie filmy jak: „Były dwa towarzysze” (. Dir E. Karelia), jest to rzadki przypadek, w którym pojedyncza taśma spotkał braci Jankowskiego „The Tale Star Boy” (w reżyserii L. Nieczajewa). "Bitwa o Moskwę" (reż. Jurij Ozierow), "Morze w ogniu" (reż. L. Saakov), "żebro Adama" (reż. B. Krishtofovich), "Wszyscy ludzie króla" (reż. N. Ardashnikov, A. Gutkovich) „Stan Counsellor” (skierowane Filipp Jankowskiego.) – inny bardzo rzadkim przypadku, gdy strona współpracowały wuj and Nephew.

Nagrody i tytuły

Rostislav Iwanowicz Jankowski, nagrody, które są dość liczne, zawsze zażenowany, kiedy został wydany kolejny znak szacunku i docenienia jego usług. Był bardzo skromnym człowiekiem, może dlatego lista jego nagrody nie są tak wielkie. Był zasłużony i artysta ludowy Białorusi, Ludowy Artysta ZSRR miał Order „Odznaka Honorowa” Czerwonego Sztandaru Pracy, Przyjaźni Narodów, dwa Order „Za Zasługi” (Białoruś), kilka medali i wyróżnień, w tym od rządu Białorusi , Najbardziej znaczące nagrody he Yankovskiy Rostislav, którego biografia była bogata w wyróżnieniem, uważany teatralny nagroda „Złota Maska” – za wybitne zasługi dla sztuki, nagroda „Person of the Year” (1997), „Listapad” nagrodę festiwalu.

życie osobiste i rodzinne

Jankowski Rostislav Iwanowicz, praca dla których uznano za najważniejszą, było bardzo szczęśliwe życie rodzinne. Jego żona Nina Cheishvili poznał w 19 lat. Miał bardzo silną miłością, że para może trwać przez całe życie. Żona zaczęła Jankowskiego bliskiego przyjaciela, wsparcie i najlepszą kobietą na świecie. W wywiadzie aktor zawsze podkreślał, że on i jego żona są bardzo lubi siebie. Para miała dwóch synów: Igor i Vladimir. Igor Jankowski został aktorem, ukończył College. B. Shchukin, pracował w Malaya Bronnaya teatru, zagrała w wielu filmach, w reklamach. Ożenił się z Niemką, która urodziła dwóch wnuków Jankowski. Vladimir udał się do sztuki, praca muzyka wideo, ma także syna Iwana, który mój dziadek powiedział, że prawdopodobnie będzie w stanie kontynuować dynastię.

Przystojny Jankowski często przypisywane powieści, zwłaszcza z partnerem na scenie, ale on powiedział, że nie jest w stanie przynieść żonę. Nina, z którymi żył przez ponad 65 lat, całe życie pracował nauczyciel geografii, wszystkie trudy życia zawsze były na ramionach, ale była szczęśliwa, że obok ukochanego męża i jej „chłopców”.

działając dynastia

Jankowski Rostislav Iwanowicz nieświadomie stał się założycielem dynastii artystycznej. Nikt nie miał do czynienia ze sztuką miałem. Ale patrząc na wielki brat sceny i wyciągnął młodszy. Oleg stał się sławny aktor Nikolay był zastępcą dyrektora teatru lalkowego w Saratowie. Bracia do życia były bardzo blisko, zbiorą każde święta razem, wsparcie życia sobą. Brak konkurencji lub zazdrość w ich rodzinie nie było w zasięgu wzroku, wszystko naprawdę szczęśliwy z sukcesów innych.

Next Generation Jankowski kontynuuje także tradycję twórczego życia. Syn Oleg – Philippe, został dyrektorem, zagrał kilka ról w filmach, ożenił się w taki sam sposób, jak jego ojciec aktorki. I ich dzieci są śladami przodków: Ivan został aktorem, grał kilka ról w filmoznawstwa na gospodarza, córkę Elizabeth – studentka szkoły filmowej w Moskwie. Córka Mikołaja też udał się do sztuki, Olga – muzyk, Natalia – tancerz i choreograf.

ciekawostki

Jankowski Rostislav Iwanowicz, którego biografia jest pełen ciekawych wydarzeń i faktów, nie zawsze był trochę w cieniu słynnego młodszego brata. Ale, jako najstarszy z trzech braci, żył bardzo długą żywotność, przeżywszy Nicholas roku Oleg – 7 lat.

Rostislav Jankowski był jednym z założycieli i stałym przewodniczącym „Listapad” Festiwalu Filmowym w Mińsku.

Aktor mieszka z żoną od ponad 60 lat, powiedział, że Jankowski żonaty raz na całe życie, i, rzeczywiście, wszyscy trzej bracia mieli tylko jedno małżeństwo.