610 Shares 9648 views

Joiner Clamp własne ręce

Naturalne drewno i jako materiał budowlany, a jako materiał na meble nie traci swoje znaczenie. Niestety, niewielu na świecie pozostaje miejscem, gdzie nie ma drzew, z pni których mogą być wykonane panele jednoczęściowe drzwi, blaty, a nawet szerokie parapety. Takie to proste urządzenie, takie jak zaciski, z rękami pozwala na wykonywanie klejonych płyt drewnopochodnych – puste dla domu i meble ogrodowe.


Technologia produkcji klejonych płyt drewnianych

Nawet jeśli materiał (grubość drewna) pozwala nam produkować szeroką produkt, ich dalsze stosowanie rodzi szereg pytań. Rzeczy z jednego litego drewna dobrze, bardzo kapryśne w pracy. Ci, którzy pracowali z wystarczającą ilością drewna, wie, co to jest „deska śmigła”.

Do drewnianych produkt z tablicy nie odkształca się, materiał musi być dokładnie wysuszono i korzystnie co najmniej jeden miesiąc jest w pomieszczeniu, w którym będzie on. Warunek ten jest prawie niemożliwe, gdy mamy do czynienia z drzwiową lub parapecie – wilgotność, zmiany temperatury w sposób nieunikniony prowadzi do deformacji produktu.

Te niedogodności są pozbawione elementów z laminowanej matrycy. Słupki są brane z jednego lub różne gatunki drewna, są rekrutowani w jednym bloku i klejone. W celu drewnianych półfabrykatów się jednym zastosowanie specjalnego urządzenia – zacisk. Ręce mogą być zbierane urządzenie dość łatwo użytkowej.

Łatwy Clamp zbierane „na kolanie”

Czasami zdarzają się sytuacje, że każdy rodzaj pracy trzeba zrobić raz. Załóżmy, że zdecydowaliśmy się w altanie w kraju zorganizować tabeli tablicy laminowanej świerkowego. Czy jest sens kupować drogich montowane zaciski? W takich przypadkach, jest proste, w pewnym sensie, jednorazowe, zacisk własne ręce. Rysunki poniżej urządzenia.

Aby po klejonej szereg półfabrykatów muszą drewniane bloki długie śruby, śrubokręt, piła i toporek Carpenter.

Wykroje są umieszczone na wielu belek poprzecznych (bar co 40 … 45 cm). Po obu stronach półwyrobu, równolegle do niej zamontować długie belki wzdłużne (wysokość równa puste) i są przymocowane do śrub Poperechka. ponownie przymocować górne śruby górne poprzeczne paski. To cały zacisk wykonany własnymi rękami.

Ściśnięcie obrabiany pozostaje, jak pokazano na wykresie, to rasklinit specjalnie strugane klinów drewnianych. Gdy produkt jest gotowy, Klamry mogą być zdemontowane i zastosowany materiał według własnego uznania.

profil stalowy zacisk

Ale czasem rzemieślnicy vajmy stolarskie zbierać swoje ręce lepsze niż w fabryce. Oto jedna z opcji:

najpierw odkręcić śrubę mocującą do oporu. Reiki jest zwymiarowany i umieszczony na Wyman, od jednostki prasującej. Po wpisaniu macierz zbioru, jest pokryte przez górne śrub rur profilu w jednej z par otworów (w zależności od szerokości przyszłego macierz) węzła stałej powrotnego.

Obracać puste śruby zacisk jest skompresowany w bok. Vajmy konstrukcja jest tak, że górna i dolna rura podczas dokręcania śruby zbyt mocno dociskane do siebie, dzięki czemu przyszły preformy doskonale płaska. Ten Clamp, wykonane własnymi rękami, pozwala produkować żadnych produktów – od deski do krojenia paneli drzwiowych.