372 Shares 6955 views

Kolumna Węgiel: jak zrobić własne ręce

Praktycznie wszystkie tradycyjne sposoby wytwarzania najczęściej gorącego napoju – wódka – pochodzą z badania rosyjskie chemik T. E. Lovits który badanych w reakcji alkoholu z węgli. Ze względu na swoją pracę kolumna węgiel jest dziś uważane za najbardziej skuteczne środki alkoholu jakość czyszczenia. Dopiero po dokładnym polana zanieczyszczeń pić staje jakości. Jeśli chodzi o ten napar własnej produkcji.

Wybór węgla

Większość rzemieślników uważają, że najlepszym węgla do oczyszczania spirytusu – brzozy. W rzeczywistości, aby kolumna węgiel z rękami brzozy łatwiejsze i tańsze, więc ten rodzaj węgla jest tak powszechne. Uzasadnia jego taniość i częste stosowanie do leczenia alkoholu do celów przemysłowych, a także w produkcji farmaceutycznej, węgiel aktywny.

Pomimo tego, że zastosowanie brzozy węgla jest wspólna dla zastosowania farmaceutycznego alkoholem tabletki oczyszczania nie należy. Faktem jest, że dla sporej składników w nich, oprócz węgla, zawiera także inne składniki, które otrzymując produkt końcowy zły smak i zapach. Ponadto reakcja chemiczna składnik pomocniczy, taki jak talk, skrobia, mogą mieć negatywny wpływ na ciało, powodując poważne kaca, którego wygląd znany jest bezpośrednio zależna od jakości napoju.

filtrowanie potrzebę

Kolumna węgla potrzebne do oczyszczania alkoholi nie tylko z widocznym chmury, ale także zawarte w kompozycji toksycznych związków chemicznych.

Wśród stosowanych należą:

  • alkohol metylowy;
  • Olej niedogon;
  • etery;
  • (aldehyd octowy, masłowy, krotonowy, itp.);

są prawidłowe wartości, które pomaga osiągnąć kolumnę węgla dla każdej pozycji. W minionych wiekach, najlepsze węgle uważane dąb, olcha, lipa, buk i topola, ale dziś jest dość trudno je znaleźć w sprzedaży.

Pierwszy filtr

Na początku procesu oczyszczania wódka występuje w konwencjonalnym surowego węgla. Jak to jest bogaty w różne żywice, na przykład metodą filtracji znacznie zmieniać smak napoju. Pierwsza kolumna na węglu czyszczenia twardych alkohol był cylindrem miedzi kilku metrów wysokości. Takie wymiary tego urządzenia stosuje się dziennie, ale w skali przemysłowej. Również uprzednio ługu utrzymywano w kolumnie prawie jeden dzień, co w znacznym stopniu wpływają nie tylko do oczyszczania, ale także do wszystkich właściwości organoleptyczne produktu końcowego. Ponadto, wódki wzbogaconej kwasów spożywczych i acetaldehyd, które niekorzystnie wpływają na organizm człowieka.

Odpowiedni dobór filtrów

Ponieważ cząsteczki różnych szkodliwych zanieczyszczeń są w różnych rozmiarach i wybierz węgiel klasy niezbędne do oczyszczania oparty na pewnych zasadach.

Tak więc kolumna wypełniona węgiel z węglem kostnym zwierząt zwolnić tylko małe cząsteczki alkoholu, pozostawiając w produkcie końcowym duża ilość olejów fuzlowego. Węgiel pochodzenie pokazuje najlepsze cechy filtracji, jest zatem uważane za idealne do użytku prywatnego. Można zakupić specjalistyczny węgiel do czyszczenia alkoholu, który jest produkowany pod Bau-A i OU-A. Ten produkt został wyprodukowany przez rozpad owoców gatunków drewna lub brzozy.

Również słup kamienny, wykonany własnymi rękami, będzie działać doskonale:

  • Węgle do grillowania;
  • filtry do wody;
  • węgiel drzewny własnym wytworem.

Do wytwarzania kolumny węglowego

Do kolumn węglowych do oczyszczania wódki własnymi rękami do produkcji wysokiej jakości produktu finalnego, to wystarczy, aby przygotować drewno drewna owocowego lub brzozy. Po ich całkowitym rozniecenia, które należy zebrać w innym gorąco i szczelnie zamknięto w naczyniu ogniotrwałym. Po ochłodzeniu, ostrożnie usuń wszystkie węgle popiołu na możliwe jest nawet, aby umyć. Pozostałe żar do mielenia i przesiać przez sito.

aktywacja węgla

Wszelkie kolumny węglowe do oczyszczania wódki z rękami powinien używać tylko węgiel aktywowany, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo przed zanieczyszczeniem chemicznym. Węgiel aktywny, traktując go z gorącą parą. W czasie obróbki jest uwalniana ze smoły węglowej i innych związków chemicznych.

Wytwarzanie kolumnie

Nowoczesne urządzenia do oczyszczania alkoholu zajmują niewiele miejsca i czasu. Zazwyczaj, 1 litr płynu czyszczącego 1 godziny czasu jest wystarczająca, a nawet mniej, co pozwala na wysoką jakość wolne od zanieczyszczeń Liquor nie daje to żadnych dodatkowych smak lub zapach. W domu, filtr węglowy pracuje pod ciśnieniem do masy cieczy wlewa się do niej.

kolumna węgla do zaparzania, wykonane z rąk, to pionowa rura miedziana pół metra wysokości i 5.10 cm. Możliwe jest użycie rur wykonanych ze stali nierdzewnej. W górnej części rury jest otwarty i jest przymocowany do dolnej dyszy natryskowej, która przenosi płyn do przygotowanego pojemnika. Mocno Kolumnę dokładnie w położeniu pionowym, do jego ścian lub dna nogi są zamocowane.

Jeśli nie można użyć metalowej rury, dopasowanie i szklany lejek, który można kupić w punktach sprzedaży detalicznej wyrobów szklanych. W tym przypadku, przede wszystkim – do wykorzystania objętość leja co najmniej trzech litrów, a w dolnej części zestawu filtrem ze stali nierdzewnej.

Praca filtry

Przed rozpoczęciem filtracji kolumnowej węgiel z rękami wypełniony węglem aktywowanym do połowy wysokości. Następnie kolumna została wypełniona produktem alkoholu i walca luźno zamknięta za pomocą pokrywy. To jest, w celu uniknięcia parowania alkoholu, ale umożliwiają przepływ powietrza do spożycia alkoholu. Użyj kolumny ponad dwie godziny niepożądane, ponieważ zatykają porów węgla i przywrócić ich funkcje dopiero po upływie co najmniej 8 godzin. Dlatego objętość kolumny lepiej zrobić nie więcej niż dwa litry. Na jeden filtr jest w stanie napełnienia pominąć około 30 litrów jakości produktów, przy czym czyszczenie staje się nieskuteczne.

Zakazy i ostrzeżenia

Tak, jak zrobić kolumny węglowe, oczywiście, ale co jeśli nie ma metalowy cylinder, ma szklaną bańkę? Wykorzystywać do produkcji wysokiej jakości filtrów innych materiałów, zwłaszcza butelek z tworzywa sztucznego, jest zabronione. Fakt, że alkohol wchodzi w reakcję chemiczną z tworzywa sztucznego i emituje znaczną ilość substancji szkodliwych w końcowym produkcie.

Zastosowanie kolumn węgla z filtrów oddechowych lub przemysłowych są zabronione dla tych samych powodów.

Filtr na kolumnie zaleca się tylko „ciała” wódki, ponieważ inne części są dużo śmieci węgiel i uczynić go bezużytecznym.

Ponadto, dla naprawdę wysokiej jakości produktu, aby przejść przez jednostkę zaparzania czyszczenia musi być podwójne.

filtry gotowe

Jeśli jest to niemożliwe, aby producenci filtr ręcznie lub zwykły brak chęci do oczyszczania silnego alkoholu, można użyć gotowych instrumentów. Na ten specjalny ustawień dostępny do filtracji napojów alkoholowych są, ale pasuje i filtry do oczyszczania wody pitnej. Są one również doskonałym węgiel zbiera zanieczyszczenia z płynu i dalej je zdezynfekować.

Realizacja podstawowej filtracji węglem aktywnym pozwala pozbyć się destylat alkoholu wszystkich istniejących szkodliwych zanieczyszczeń i przynieść znaczących cech jakościowych wódka.

Ta sama produkcja kolumny węglowej nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, więc to może być realizowane przez nikogo. Najważniejsze – do przestrzegania pewnych przepisów, a następnie wszystko wyjdzie.

Ale bądź co bądź, nie powinniśmy zapominać, że nadmierne picie jest szkodliwe dla zdrowia.

Dane z pianki: prosty i piękny
411 shares 4632 views
835 shares 5450 views
656 shares 5966 views