310 Shares 3662 views

Znieczulające – to … Miejscowe środki znieczulające

Znieczulenie – obowiązkowa procedura w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Nauka, która zajmuje się zmniejszeniem bólu podczas zabiegu, anestezjologia jest tzw. Oprócz znieczulenia chirurgicznego stosowanego w innych gałęziach medycyny. Na przykład, w stomatologii, a posiadających kilka badań instrumentalny (EGD, kolonoskopii). Aby uśmierzyć pewien obszar, stosując miejscowe środki znieczulające. Wiele zabiegów chirurgicznych wymaga nie tylko lokalny efekt, ale również wprowadzenie pacjenta leków snu. W inny sposób, to nazywa się znieczulenie znieczulenie.

Znieczulający – co to jest?

W celu zminimalizowania bólu stosuje się środki przeciwbólowe. W zależności od nasilenia zabiegu medycznego zostanie wybrana, to konieczne jest stosowanie substancji. Obecnie korzystne jest znieczulenie miejscowe. Jedynymi wyjątkami są te przypadki, w których operacja jest zbyt rozległe i czasochłonne. Również znieczulający stosowany podczas operacji u dzieci oraz u osób z zaburzeniami psychicznymi. Niezależnie od tego, czy używasz ogólne lub miejscowe znieczulenie, oba te gatunki należą do środków znieczulających. Ich zakres jest dość szeroki. Znieczulający – substancja, która pomaga złagodzić lub usunąć ból. W przeważającej części jest to wykorzystywane w celach medycznych. Główne kierunki jego stosowania:

 1. Chirurgia – wszystkie rodzaje operacji na narządach wewnętrznych.
 2. Stomatologia – znieczulenie do leczenia i usuwania zębów.
 3. Uraz – złamań, zwichnięć kończyn rozciągnięcia.
 4. Farmakologia – dodawanie środków przeciwbólowych w różnych preparatów (żele dziąsła podczas ząbkowania doodbytnicze czopki hemoroidy).
 5. Wizualne diagnostyka – miejscowe środki znieczulające podczas EGD, kolonoskopii i oskrzeli.

typy

Należy pamiętać, że środek znieczulający – leku potrzebnego do bólu. W zależności od budowy chemicznej tych leków są podzielone na szybko- i krótkie, silne i słabe, a więc narkotyczne. D. Klasyfikacja w oparciu o charakter oddziaływania na ludzki organizm. Na tej podstawie, środki przeciwbólowe są podzielone na miejscowo znieczulających i ogólne – znieczulenia. Każda z tych grup ma swoje osobliwości. Ponadto środki znieczulające są podzielone między sobą w zależności od sposobu podawania.

Znieczulenie ogólne polega znieczulenie i ogólnoustrojowe podawanie w ludzkiej leków snu. Ten rodzaj znieczulenia jest używany do operacji masywny i długoterminowych. Sposoby podawania leków w znieczuleniu ogólnym – pozajelitowe i przez drogi oddechowe.

Znieczuleniu analgezja odnosi się korpus, który będzie prowadzony manipulacji terapeutycznego. Jest on stosowany do przeprowadzenia operacji, leczenie drobnych zębów, jak jak analiza inwazyjne.

Odmian miejscowych środków znieczulających

Do znieczulenia miejscowego z zastosowaniem różnych leków. Struktura chemiczna są one podzielone na dwie grupy – podstawione amidy i estry kwasów aromatycznych. Grupy te są znane niemal wszystkim – jest lidokaina i prokainą. Poza tym skład chemiczny środek znieczulający jest sklasyfikowany zgodnie z metodą podawania. To oddzielenie jest konieczne w celu określenia głębokości i czasu trwania działania leku:

 • Znieczulenie powierzchniowe. Ten rodzaj znieczulenia jest najłatwiejszy. Sposób ten sprawia, że możliwe jest zmniejszenie wrażliwości skóry i błon śluzowych. Głównie do powierzchownych ran.
 • Znieczulenie infiltracji. Metoda ta polega na wprowadzeniu warstwowej znieczulającego. Jest on używany do przeprowadzania głębokie cięcie to nie tylko tkanki powierzchowne, ale także głębsze, takie jak podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśni.
 • znieczuleniu przewodowym. Natomiast ten typ znieczulenia jest podzielony na zewnątrzoponowego i rdzenia znieczulenia.

Mechanizm działania środków znieczulających

Znieczulający – leku, który promuje chwilową utratę wrażliwości na określonym zakresie lub całego organizmu. Każdy rodzaj znieczulenia posiada własny mechanizm działania:

 • Znieczulenie zacisk charakteryzuje się brakiem wrażliwości na powierzchni zakończeń nerwowych znajdujących się na skórze i błonach śluzowych. Leki, które są stosowane w tego typu znieczulenia, – „Benzocaine”, „Tetrakaina” (ich ceny różnią się w zależności od formy uwalnianiu).
 • Znieczulenie infiltracji ma podobny mechanizm, różnica polega na tym, że substancja aktywna wnika do tkanek ciała w całej głębokości nacięcia. Do tego celu "Nowokaina" (30 rubli – 200 ml).
 • Znieczulenie przewodzenia jest zahamowanie czułości wszystkich włókien nerwowych (poniżej miejsca znieczulenie). W tym celu, należy "bupiwakainy", "artykainy" (300 rubli – 10 ampułek po 2 ml).
 • Dla ogólnego znieczulenia stosuje się wziewne środki znieczulające, które wnikają do wnętrza korpusu poprzez płuca. Wiążą się z receptorami i nie tylko spowodować ulgę w bólu, ale także sedacji (uśpienia).

Wskazania do stosowania środków znieczulających

Istnieje wiele wskazań do stosowania środków znieczulających. Najczęstszymi z nich są następujące:

 1. Operacje dowolnej złożoności, niezależnie od lokalizacji.
 2. Usuwanie i leczenie zębów.
 3. Przeprowadzanie inwazyjnych metod badania.
 4. Niektóre procedury kosmetyczne (usuwania brodawek na skórę i błony śluzowej).

Znieczulające dodano w różnych preparatów leczniczych (czopki, maści, pastylki do ssania, serwetki). Impregnowane środkami znieczulającymi prezerwatyw i innych środków antykoncepcyjnych.

Kiedy jest przeciwwskazane znieczulenia?

Główne przeciwwskazań reakcja alergiczna na lek do stosowania jakichkolwiek środków przeciwbólowych. Jest to szczególnie niebezpieczne w użyciu środków znieczulających u pacjentów z wywiadem anafilaksji i obrzęku naczynioruchowego. Przeciwwskazania względne są ciąży i laktacji. W tym przypadku, manipulacja oferty odłożyć, jeśli nie jest on uważany za awaryjne (ratujące życie). Do środków znieczulających wziewnych są przeciwwskazane niewyrównaną chorób przewlekłych. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do schorzeń układu krążenia i przewlekłej niewydolności nerek. Przeciwwskazanie do znieczulenia miejscowego w czasie operacji jest uważana za wiek dziecięcy. Ponadto, znieczulenie miejscowe nie jest zalecany dla osób z zaburzeniami psychicznymi. W tych przypadkach znieczulenie ogólne.

Skutki uboczne anestetyków

Skutki uboczne znieczulenia miejscowego obejmują reakcje alergiczne, takie jak wstrząs anafilaktyczny, obrzęk, świąd, pokrzywka. Prowadzenie znieczulenia ogólnego niebezpieczną zatrzymanie akcji serca lub depresji oddechowej (przedawkowania). Również po inhalacji i znieczulenia dożylnego pacjent może być mylące halucynacje, zwiększona aktywność ruchowa, ogólne osłabienie. Wszystkie te zjawiska nie powinny przekraczać 24 godzin po indukcji znieczulenia.

Dlaczego używać prezerwatyw ze znieczuleniem?

Obecnie istnieje wiele modyfikacji antykoncepcyjnych barierowych. Jeden z nich – prezerwatywy z narkozy. Są one używane do wydłużyć stosunek seksualny. Mechanizm działania jest zmniejszenie wrażliwości żołędzi prącia. W tym celu, smar prezerwatywy dodany do znieczulenia. Cena za te środki antykoncepcyjne są nieco wyższe w porównaniu z konwencjonalnymi prezerwatyw.