478 Shares 6994 views

Porad, które mogą być wykonane z aronii

Wielu ogrodników są uprawiane na ich działkach aronii, ale prawidłowo stosowane nie mogą znaleźć. Nie każdy zdaje sobie sprawę z dobroczynnych właściwości tego cudownego jagód i co można zrobić z aronii. Niemniej jednak, może przynieść ogromne korzyści, duża liczba różnych witamin i minerałów w jego składzie jest imponująca. Jeśli używamy go regularnie do jedzenia, można zapobiec wielu chorobom nie tylko ciała, ale również leczyć te uważa się za dość skomplikowane, aw niektórych przypadkach nawet uruchomiony.


Aronii jest znany, może gromadzić się w jodu owoców w większej ilości niż malina lub truskawka. I jodu, jak wiadomo, daje piękno i zdrowie. Jej cierpki smak i zawartość wspomnianego kwasy organiczne, pektyny i garbniki, co oznacza, że będzie to korzystne i układ trawienny. Ponadto, jagoda stanie wydalać substancje promieniotwórcze, zabić niektóre rodzaje bakterii. O korzyściach płynących z aronii może być długa rozmowa, ale nie można myśleć o nim jako roślina wykorzystywane do wielu wspaniałych kawałków.

Co można zrobić z aronii?

Z tego wspaniałego i użyteczne jagody można gotować dużo bajerów: marmolada, dżem, dżem, wino, brandy, sok, kompot owocowy, rodzynki. Rozważmy oryginalny deser przepis, który przemawia do dzieci i dorosłych. Aby przygotować rodzynki się cukier (700 g) jarzębinowych jagody (1 kg), wody (0,5 litra), kwasu cytrynowego (1 łyżeczka). Po pierwsze, trzeba gotować syrop. Ponadto, jest on pominięty Rowana po wrzenia i gotować przez 25 minut z chłodzonego syropu W osiągnięcia jagody, wyrzucając w cedzidło. Gdy nadmiar płynu opuści, jagody rozłożenia w jednej warstwie i suszyć w ciągu kilku dni w pomieszczeniu. rodzynki gotowe mogą być przechowywane w bankach. Pozostały syrop może być również wykorzystywane do produkcji galaretek, kompotach, nalewki.

Bardzo przydatne i smaczny sok jest uważany z aronii. Jest to świetna alternatywa dla soków przechowywania zakupionych. Ponadto, jest on powszechnie stosowany w medycynie ludowej.

W łakomczuchów, który kiedyś próbował jam aronii (druga nazwa jagody), nigdy pytaniem, które mogą być wykonane z aronii. Ten deser smak bardzo podobny do dżemu wiśniowego. Użyj może być w dowolnej formie, ale częściej jest to uczta upiec farszu. Zimna zima herbata z niezwykle pachnące dżemem mile zadowolony do domu i przynosi ogromne korzyści, wzmocnienie układu odpornościowego całą rodzinę.

Przepis na wino z aronii

Co za wspaniałe wino uzyskane z chernoplodki! To grube, ciężkie, bogate rubinowy kolor i przypomina suszone wina z winogron o dobrej jakości. W jaki sposób można przyrządzić napój dla smakoszy? Jest to niezbędne w celu kilogram jagody rodzynek 100 g do 1 kg cukru. W słoiku trzy-litrowego zasnąć niemyte jagody. Oddano do niego rodzynki, cukier i napełnić wodą (około 2/3 banków). Zamknij pokrywę z małym otworem i na tydzień – w ciemnym miejscu. Przyszłość należy mieszać wina dziennie, obracanie, ale nie Uncorking. Po tygodniu w winie więcej dodać około 300 gramów cukru, w ciągu tygodnia trzeba dodać ostatni z 200 Następna dać winę stać w ciemnym miejscu przez około miesiąc, od czasu do czasu mieszając zawartość. Po tym czasie, można jeszcze dodać gramów cukru 200. Po jagody będzie opadają na dno banków, wino jest gotowe. Teraz konieczne jest odcedzić i przelać do butelek.

Po przeczytaniu tego artykułu i dowiedzieć się o dobroczynnych właściwościach tego wspaniałego owocu, pytanie o to, co można zrobić z aronii można uznać za zamknięty dla siebie.