111 Shares 6810 views

Geometryczne kształty dla dzieci: gry i pomoce naukowe

Nowoczesne producenci towarów dla dzieci i psychologów dziecięcych zaproponował kontrakt z rozwoju i kształcenia dziecka zaraz po urodzeniu. Jakimi metodami zrobić – to zależy od rodziców, ale niektóre podstawowe pojęcia muszą być wyjaśnione jest główny program. Geometryczne kształty dla dzieci są ważne, nie tylko kolory i nazwiska głównych przedmiotów gospodarstwa domowego. Jak prawidłowo zapoznanie dziecka z okręgów i owali?

Dlaczego geometria przedszkolaków?

Pojęcie wielkości i kształtu pomaga postrzegać świat i przedmioty, porównać je ze sobą. Nie waham się powiedzieć, opisując niezwykły mebel, wygląda jak dwa prostokąty z zaokrąglonymi narożnikami. Teraz wyobraź sobie, jak trudno jest opisać i porównać niektóre obiekty nie znając nazwisk i pojęć prostych kształtach. Dlatego, aby dowiedzieć się kształty geometryczne użytecznych dla dzieci jak najwcześniej. Już 2-3 letnie dziecko powinno znać przynajmniej koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt i diament. Stopniowo, można dodać więcej skomplikowanych kształtów.

Idziemy w poszukiwaniu liczb!

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się czegoś o dziecku w trakcie gry. Postaraj się dobrem dziecka, zastosowanie nowego materiału w jego pierwotnej formie stadionie. Dla najmłodszych nie trzeba nawet zorganizować klasę, można dowiedzieć się w między czasie. Powiedz nam, co kielich jest okrągła, a książka – prostokątny. pomoc wizualna, ukazując pojęcie „geometrycznych” dla dzieci będzie najbardziej zwyczajne zabawki. Porównaj z kostki i kulki, komplikuje zadanie dodawania potrawy lub owoców na grę w sklepie. Starsze dzieci mogą przez długi czas, z prośbą, aby znaleźć pokój jak najwięcej okręgów lub trójkątów. Pomóc pokazać całą wyobraźnię i wyjaśnić, że dane mogą „ukryć” w tkaninie lub tapety w wzór do reprezentowania całego obiektu lub jego części.

ciekawa geometria

5 nauczyć geometryczne kształty znacznie łatwiejsze, jeśli one opierać się na własną rękę. Zaoferować dziecku twórczą pracę, weź kartkę papieru i farb, ołówków i kredek i narysować okrąg, prostokąt, kwadrat, trójkąt i diament. Bardziej interesujące wersja tej gry – mama rysuje figurę geometryczną, a dziecko dorisovyvaet pewne elementy, zmieniając kształt przedmiotu lub zwierzęcia. Można również narysować prostokąt na kartce papieru i powiesić w widocznym miejscu. Oczywiście, niektórzy z gości zastanawiać takiej dekoracji wnętrz, ale zawsze można powiedzieć: „To jest to, czego uczymy geometryczne kształty z dziećmi.” Następnego dnia, narysować okrąg i zawiesić go obok pola. A potem trzeba porównać dane pomiędzy nimi. Stopniowo dodawać resztę postaci i należy poświęcić kilka minut dziennie takiego szkolenia.

Przydatne do nauki figur zabawki

W badaniu podstaw geometrii pomogą różnych gier i zabawek. Najprostszym rozwiązaniem: kupować gotowych kart z wizerunkiem figur. Zwykle te zestawy skupiają się na badaniu formy i koloru. Karty mogą być dużo figur na nich są powtarzane, ale różnią się wielkością i odcieniem. Grać gra planszowa dla godzin. Prosić, aby zebrać wszystkie te same kształty, a następnie ułożyć je według wielkości. Następnie wymieszać karty i poprosił, aby znaleźć wszystkie kawałki tej samej wielkości lub koloru. W razie potrzeby, ta gra może być wykonane własnymi rękami. Pomóc w badaniach geometrii i jest zdolny do bingo specjalny dla dzieci. W razie potrzeby, nie trudno znaleźć grę poświęconą figur. A jednak najbardziej popularne zabawki geometryczne pozostają sorter. Zazwyczaj tego rodzaju ramowej (ramka pojemnika), która posiada otwory o różnych kształtach. Otwory są umieszczane kolorowe geometryczne kształty. Zadaniem dziecka – odebrać za każdy drobiazg na podstawie odpowiedniego gniazda. Sorter są urządzone w różnych stylach, ale wybiera najłatwiejsze – geometryczne, masz się uczyć nazwy figur w chwili ich umieszczenia w bazie. Pomoc w badaniu formy i może tekturowym lub drewnianym ramki wkładek według zasady sortownika. Jest także przydatny szukać specjalnych bajki edukacyjne o geometrycznych kształtów dla dzieci. Połącz wszystkie z proponowanych wariantów treningu, a potem dziecko nie będzie mieć problemy z geometrią.