849 Shares 2757 views

Rose Cordana: opieka domowa

Rosa Cordana to klasyczna róża w miniaturze. Są po prostu idealne do uprawy w domu. Ale róże to róże. Nawet miniaturowa wersja klasycznych poprzedników jest bardzo kapryśna i wymaga dużo uwagi do własnej osobowości.


Rosa Cordana – pielęgnacja, uprawa

Kwiat powinien być umieszczony w dobrze oświetlonym miejscu, ale nie należy wpaść na bezpośrednie światło słoneczne. Pokój, w którym wzrasta róża, powinien być dobrze wentylowany. Wentuj się tak starannie jak to tylko możliwe, ponieważ róża po prostu nie toleruje rysunków. Ponadto, przeciwwskazana jest temperatura powyżej 25 stopni w stosunku do tych roślin.

Podlewanie kwiatu powinno być rzadkie, ale wystarczająco obfite. W żadnym wypadku nie wolno dopuścić do stagnacji wody w garnku, korzenie roślin zaczną się gnić. Woda, która pojawia się w patelni, lepiej spuścić.

Podlewanie może być nieco zwiększone w okresie lata i podczas kwitnienia. Rosa Kordan, której troska jest dość skomplikowana, bardzo lubi ciepły prysznic. Procedura ta powinna być wykonywana raz w tygodniu.

Wieczorem warto spryskać kwiaty wodą w temperaturze pokojowej. Czasami można dodawać specjalne nawozy do wody.

Ważna uwaga: Nigdy nie wymieniać róż zimną wodą, może to spowodować wystąpienie takiej choroby jak mączniaka. Uleczenie jest dość problematyczne.

Rosa Cordana – obfite kwitnienie

Więc, pomimo wszelkich trudności z wyjazdem, postanowiłeś osiedlić się w Twoim domu, wzrosła królowa kwiatów . Jak dbać o różaneczkę Cordan prawidłowo?

Przede wszystkim, przynosząc kwiat do domu z magazynu, lepiej trzymać go na chwilę oddzielnie od reszty roślin. Być może nie zauważyłeś małego roztoczu lub robaka. Dlatego przez kilka tygodni róża powinna być trzymana w kwarantannie.

Okresowo sprawdzaj rośliny w kierunku szkodników i traktuj je specjalnymi środkami w celu zapobiegania. Bardzo dużo owadów nie są obojętne na róże.

Ponadto, pożądane jest przeszczepienie rośliny do nowego garnka, stosując mieszankę gleby, zwłaszcza na róże. W magazynie Ziemia, jest mało przydatnych substancji do kwiatów. Rosa Kordan, która jest przeszczepiana corocznie, rośnie znacznie lepiej niż te, które są trzymane w tej samej ziemi od lat.

Wiosną i latem róże muszą być karmione. A jesienią przed opuszczeniem reszty róża pożądane jest przycinanie. Niektóre gatunki muszą być cięte na zimę, ponieważ mogą umrzeć, lub po prostu nie rozkwitnie na następny rok.

Tak, kłopot z Rose of Cordan przyniesie wiele. Ale zgodzisz się, że warto. W końcu miło jest zadbać o to w tej pięknej roślinie i uzyskać obficie kwitnienie. Jak miło jest stworzyć prawdziwy ogród tuż przy parapecie i podziwiać małe róże, które zasłaniają cały bush.

Rosa Cordana, której dbanie odbywa się prawidłowo, przynosi prawdziwą radość jej kochance. Rośliny mogą być wdzięczne: reagują na miłość i troskę o kwitnienie w pełnej mocy.