109 Shares 2886 views

Maltański (Malta): opis, opinie i charakter

Maltańskim, lub, jak się je nazywa, maltańskim, są klasyfikowane jako najstarszych ras psów, hodowanych przez człowieka. Dla więcej niż kilka stuleci maltański nie traci popularność i pozostaje ogólnie ulubiony w każdym domu. Ten mały i wesoły pies stworzony, aby kochać i być kochanym.


prawdziwy przyjaciel

Jest to idealny towarzysz, który będzie towarzyszyć właścicielowi wszędzie. Pomimo niewielkich rozmiarów maltańskie, maltański ma silne cechy osobiste – pobożność, dobroć i dowcip. Dzięki żartobliwym usposobieniem, zwierzę nie zniechęcać pod żadnym pozorem, podnosząc nastrój swojego właściciela. Pomimo swojej miękkości, mały biały nie jest lalka, zabawka nie jest zbyt opodatkowania i wybredna. Jednak maltańskie (Malta), wygląd, który przyciąga miliony poglądów, wymaga skomplikowanej i kosztownej opieki.

Historia rasy

Naukowcy twierdzą, że te słodkie zwierzaki pojawiły się w VI. BC. Dowodem tych założeń zostanie znaleziony podczas wykopalisk starożytnego greckiego wazonie, którego wiek wynosi ponad 2500 lat. To pokazuje, miniaturowy pies, który nosi uderzające podobieństwo do współczesnych przedstawicieli tej rasy.

Pierwsze wzmianki znajdują się w starożytnych dokumentach i źródłach pierwotnych, gdzie psy były nazywane Melitaie. Jest to nazwa dostali od greckiej wyspie Malta (dawniej Melita). Ale nie możemy powiedzieć na pewno o pochodzeniu maltańskie psów towarzyszących. Istnieje również wersja swoich egipskich korzeniach. Jest to dowód w postaci starożytnych źródłach pisanych, gdzie w domach arystokratów wyświetlanych maltański. Maltańskim, najprawdopodobniej był na Malcie tylko dzięki aktywnym handlu między krajami Europy i Afryki.

Ulubionym z Royals

Bezsporne jest, że te białe psy najbardziej ceniona w kręgach dyplomatycznych i królewskich. Byli gotowi do jedwabiu i kamieni szlachetnych. kraje europejskie najpierw zapoznał się z cute maltańskie Dzięki rzymskich legionistów i kupców, którzy przynieśli uniwersalny faworyta w Wielkiej Brytanii w 55 pne. Od maltański mocno zakorzenione w sercach europejskich arystokratów.

Maltański rasy uważany jest za najstarszy wystawy, która przez wiele lat miała nagrody. Po raz pierwszy, te niezwykle piękne psy zostały pokazane publicznie w 1862 roku w Londynie, aw 1877 roku – oraz w Nowym Jorku.

Wierzono, że najlepszym rasowy i piękny przedstawiciel rasy na początku XX wieku mieszkał we Francji. Dlatego, królowa Szkotów Mary Stuart zamówił psy z tego kraju. Według legendy, towarzyszył maltański właściciela aż do śmierci. Po Mary został ścięty pod spódnicą stwierdzono wiernego i oddanego przyjaciela maltański.

Maltański był ulubieńcem brytyjskiej królowej Wiktorii. W 1841 roku, na królewskich osobistości oznaczało dar dwóch psów, kości słoniowej. Podczas rejsu z sierści Filipiny silnie splątanych i brudu, więc kapitan postanowił nie przedstawiać prezent, i dał im do brata. Mając doświadczenie zawartości Mastif hodowcy koncentruje się na nowym miejscu dla siebie. Później udało mu się utworzyć kilka pokoleń maltańskim, którzy stali się przodkami brytyjskiej, europejskiej i amerykańskiej puli genowej tych towarzyskich i wesołych psów.

Mimo długiej i bogatej historii we współczesnym świecie najbardziej kochany i pielęgnowany skały pozostaje śnieżnobiały maltański.

Maltańskie: Charakter i pielęgnacja

Maltański różni się od innych ras wysoki poziom inteligencji. Pomimo niskiej zdolności uczenia się i postrzegania zespołów, maltański ma dobrą pamięć i świetny dowcip. Małe i futrzak stworzony z miłości i wykonuje wyłącznie funkcję dekoracyjną. Dlatego nadmierne obciążenie okrążenie pies w szkoleniu nie jest konieczne.

Home ulubiony ma dobrą intuicję oraz nieomylny zmysł nastroju właściciela. Komunikacja z PET ma korzystny efekt terapeutyczny i relaksujące, ponieważ w rzeczywistości, maltański – uosobieniem dobra i pozytywna. Ich zachowanie jest oparte na miękkich i łagodnych manierach, inteligentny charakter.

Pomimo jego niewielkie rozmiary, maltańskim nieustraszony i bezinteresowna. W przypadku najmniejszego zagrożenia dla ostatniego zwierzęcia będzie bronić swego pana. Takie zachowanie jest spowodowane predyspozycją genetyczną i szalony nabożeństwa do jego właściciela. Wszelkie ostre lub głośny hałas może wywołać reakcję ochronną i spowodować dzwonienia i imponującą szczekaniem na słodkie maltański.

socjalizacja

Maltański wesoły i energiczny. Charakteryzuje się ciekawości i poczucia przygody. W swej istocie, jest to niepohamowany optymistą, że pobudza wszystkich dookoła. Pies jest bardzo towarzyski. Nawet obcy, goście i wszystko wojsko pozytywnym sentymentem odnosi się ono z miłością i dobrocią. Jest to łatwe do znalezienia wspólnego języka z innymi zwierzętami w domu, bez zwracania uwagi na ich rasy i wielkości. Znajomość z kotem zwykle jest spokojny, choć czasami mogą manifestować niezadowolenie maltański.

Właściwości pielęgnacyjne

Wełna – charakterystyczną cechą, która ma maltański rasy. Maltański i wymaga starannej codziennej konserwacji, która obejmuje szczotkowanie, mycie i pielęgnację. Wymagać to będzie kilka rodzajów grzebieni (z rzadkimi zębami i częste), szczotki, gumy na bazie specjalne szampony i odżywki.

Czesanie powinno być wykonywane regularnie. Optymalny tryb – codziennie. Szczególną uwagę należy zwrócić na pachwinach, ponieważ wełna w tym miejscu jest cienkie i grube. Na początek trzeba przeczesać klatki piersiowej, brzucha i nóg, przy czym muszą być tak ostrożny jak grzebień może uszkodzić delikatną skórę zwierzęcia. Przed zabiegiem zaleca się posypać wełny specjalną antystatyczną.

Cięcie powinno być wykonane co najmniej raz w ciągu 10-14 tygodni. Lepiej jest powierzyć profesjonalnej groomer.

Kąpać maltańskie pożądane raz na dwa tygodnie, ale może być częstsze mycie. Przed kąpieli psa trzeba czesać. Przeprowadzenie uzdatniania wody będą musieli zakupić specjalny sprzęt w sklepie zoologicznym. Po umyciu maltańskiego powinna być mokry ręcznik, ale w żadnym wypadku nie pocierać. Wełna można suszyć gorącym powietrzem. Dla tych celów idealnym suszarka do włosów.

Raz na dwa tygodnie zaleca się przyciąć włosy między palcami. Należy to zrobić ostrożnie, ponieważ nogi mają bardzo drobna. Po każdym posiłku płukać włosy blisko ust, inaczej będzie tracić swój naturalny odcień.

Kontrola uszach nie mniej ważne. Czyścić uszy muszą być za pomocą wacików. Okresowo należy usunąć nożyczki regenerować włosy w uszach. Maltański często cierpią z powodu różnych chorób oczu, więc oczy powinny być myte za pomocą specjalnych balsamów i tak często, jak to możliwe, aby wytrzeć serwetkę.

Szczotkowanie zębów powinno być codziennie, używając pasty do zębów dziecka lub pasty o smaku mięsa na maltańskim.

Maltańskie: opis ras psów

Maltański należy do psów ras miniaturowych typu. Jest to zwierzę dekoracyjny, bez skłonności sportowych i elastyczna do ciężkiego treningu. Długość kadłuba maltańskim przekracza wysokość w kłębie. Obudowa ma wąski i wydłużony kształt. Głowy, ogon, nogi i korpus ze wszystkich stron pokryte są długie, grube, śnieżnobiałej włosów.

Waga eleganckie przedstawiciele tej rasy wynosi od 2,9 do 4 kg. Wzrost:

  • mężczyzna – 20,3-25,5 cm;
  • suk – 17,7-22,8 cm.

warunki przetrzymywania

Jedyne możliwe warunki życia w mieszkaniu. Apartments City dowolnego typu i wielkości są idealne dla tej bezpretensjonalnej skale. Maltańskim nie musi być chodzenia po. WC można kupić specjalny podajnik, który jest łatwo przyzwyczajony maltański. Maltańskie opinie klientów opisane jako oddanego towarzysza, powinien on znajdować się w pobliżu gospodarza. W związku z tym, że łóżko jest lepiej zlokalizować w sąsiedztwie we własnym zakresie.

Maltański potrzeba świeżego powietrza. Staraj się częściej chodzić do zwierzaka i przewietrzyć mieszkanie. Strzeż się przeciągów, a nawet zwykłe przeziębienie jest w stanie zabić zwierzę. Unikać bezpośredniego światła słonecznego na łóżku maltańskiego i ukryć wszystkie przewody i ostrych przedmiotów.

koszt

Gdzie kupić Maltese? Maltańskim, których cena zależy od wielu czynników, są teraz dostępne dla każdego. Przed zakupem szczeniaka, wybierz uwierzytelniony przedszkola z dobrymi ocenami. Koszt przedstawicieli białych zwierząt składa się z zestawu danych dotyczących wydajności, zewnętrznej wartości hodowli zarodowej i rodzicielstwa tytułów. Maltańskiego (maltański) – pies, których cena zmienia się od 25 do 60 rubli ..

opinie klientów

Kupując maltański człowieka, przede wszystkim, że czeka na jej oddaniem i miłością. Obladeteli małe psy Maltańczyk świętują uległego i przyjazny charakter. Dzieci uwielbiają śnieżnobiałą zwierzę dla pogodnym nastroju i ciekawości. Maltański niekłopotliwy z innymi zwierzętami, niezależnie od ich rasy i wielkości.

Maltański – zwierzę, które staną się prawdziwym przyjacielem dla każdego członka rodziny. Zabawny i wesoły charakter pet ładunki dodatnie na dzień. Maltański – idealny towarzysz dla wszystkich, niezależnie od ich statusu i sytuacji finansowej.