898 Shares 3831 views

Stolica Konga – Brazzaville

Stolica Konga – miasto z prawie niezapomniany tytule Brazzaville. Jest to również centrum kulturalnym i przemysłowym kraju. Stolicy Konga, zdjęcie, którego, niestety, rzadko można znaleźć w albumach fotograficznych naszych turystów, znajduje się na prawym brzegu tej samej rzeki.


Okolica obfituje w Brazzaville różnych przedstawicieli fauny, wśród których znajdują się żyrafy, antylopy, gepardy, krokodyle i wiele węże i ptaki.

Stolica Konga jest dość duży jak na standardy afrykańskie, a miasto liczy około 1 milion mieszkańców. Głównie składu etnicznego Brazzaville wchodzą przedstawiciele krajów afrykańskich (Bateko, Bakongo, mboshi i inne), ale także znajduje się niewielki procent Amerykanów i Europejczyków.

Brazzaville śledzi jego historię z 1880 roku, kiedy powstała tu francuska poczta wojskowy. Te czasy charakteryzują aktywnego rozwoju terytorium Konga, Francuzów i ich próbach ustalenia całkowitą kontrolę nad niektórych częściach Afryki. Aby osiągnąć te cele, konieczne było zabezpieczenie francuskie fortyfikacje na rzece Kongo.

Bardzo szybko, miasto stało się ważnym ośrodkiem handlowym, a kilka lat później stał się centrum administracyjnym francuskiej kolonii w Kongo. W 1960 roku kolonia uzyskała niepodległość i stał się znany jako Republiki Konga, której kapitał jest nadal w Brazzaville. Językiem urzędowym jest francuski tutaj, ale są językami powszechne i Bantu.

Dziś stolica Konga jest prawdziwym centrum kulturalnym kraju. największa liczba zarówno szkół podstawowych i średnich są skoncentrowane. Ponadto w mieście znajdują się szkoły zawodowe i otwarty w 1972 roku National University. Również w Brazzaville, istnieją dwie instytucje: Instytut Pasteura i studia Środkowoafrykańskiej. Stolica Konga ma także Muzeum Narodowe, prowadzącą szeroką działalność edukacyjną i Teatru Narodowego Rzeczypospolitej, uzupełniając życie kulturalne mieszkańców.

W odniesieniu do architektury miasta, tutaj można znaleźć unikalny i dziwaczne połączenie nowoczesnych i tradycyjnych budynków afrykańskich. Lista atrakcji historycznych i architektonicznych należą Brazzaville kościół katedralny św Anny, zbudowany w 1949 roku, budynek Air France, hoteli, linii lotniczych, Stadion liceum, a także budynek cztero-bankowego.

Podczas pobytu w Brazzaville, należy odwiedzić kaskadę Konga River Falls. Jeżeli jesteś fanem sportów wodnych, należy odwiedzić na pobliskich rzek – Niari, Kouilou i Djué.

Na zakupy pamiątek, można odwiedzić liczne lokalne sklepy i centrum rzemiosła, znajdujące się w Poto-Poto i to wystawa-kiermasz sztuki stosowanej przez lokalnych artystów. Dla najlepszej gliny i wikliny zaleca, aby przejść do wsi i Makana M'Pila, które znajdują się zaledwie trzy kilometry od miasta.