116 Shares 9622 views

Somen Połtawa – wielka rosyjska siatkówka

Semon Połtawski – rosyjski siatkarz, urodził c Ukrainy, zasłużony mistrz sportu Rosji, grał dla drużyny narodowej. Wysokość – 204-205 cm, ciężar – 87-89 kg.

Początki kariery

Szymon urodził się 8 lutego 1981 w Odessie, został zastąpiony obywatelstwa ukraińskiego z rosyjskim od 17 lat. Ojciec – Włodzimierz Połtawa, a także syn, zawodowy siatkarz.

Szkolenie przyszłych sportowiec Vadim Ungursa, a jego talent nie przeszły niezauważone: w 1997 roku, Semon Połtawski, został zaproszony do zespołu z Petersburga, „Peter-Lada”, który miał status zespołu rolniczych, „kierowca” i pojawił się w pierwszej lidze rosyjskiej mistrzostw.

Po spędzeniu czterech pór roku w Piotrogrodzie, Simon stał się jednym z liderów zespołu. Wentylatory, po obejrzeniu siatkarz, nazywany go „boa”. Bez względu na to, jaka jest sytuacja była na dworze, Połtawa zawsze wykonywać cierpliwość, umiar i pozostał stabilny psychicznie.

W 1999 roku, siatkówka Semon Połtawski, został wezwany do juniora, a następnie w zespole młodzieżowym Rosji. W obu przypadkach, zespół został zwycięzcą mistrzostw świata.

Przeprowadzka do Włoch i powrócić do Rosji

Przychodzę 2002.

Simon podpisał profesjonalny kontrakt z włoskim zespołem, „Modena” w Serie A, ale sezon spędził na wypożyczeniu w zakresie praw Club „Montichiari”. Siatkówka we Włoszech wykazały średni poziom gry.

Dla sezonie 2003/04 Połtawa wrócił do domu, zostało ogłoszone w końcowej fazie turnieju Ligi Światowej, która odbyła się w Madrycie. Nie przeprowadzono pierwszy oficjalny mecz dla drużyny narodowej. Ponadto, w 2007 roku, razem z zespołem udał się do Niemiec, gdzie brał udział w Mistrzostwach Europy.

Przywódcy Moskwy „Dynamo” w 2003 roku podpisał kontrakt z siatkarzy, następne pięć sezonów, Simon odbędzie się część Moskali.

W 2005 Połtawa zostanie rozegrany na nowej pozycji. Zamiast pozycja doigrovschika widzowie zobaczą go w przekątnej hitter. W następnym sezonie – 2006, wraz z kolegami z drużyny Simon zostaje pierwszym mistrzem Rosji.

W 2007-V zostanie uznany za najbardziej wartościowego gracza mistrzostw Europy.

Jako gracz w reprezentacji Rosji w karierze Semon Połtawski odbyła 152 posiedzeń w ich aktywów rejestrowane 1626 punktów.

Sezon 2010/11 siatkówka spełnione w klubie „Yaroslavich”. Volga w sezonie zespół zajął 8 miejsce. Mimo niepowodzenia, Połtawa otrzymał nagrodę Andreya Kuznetsova i po raz pierwszy w historii najlepszym graczem ligi, choć jego zespół tylko dotarła do ćwierćfinału.

Koniec kariery

Obserwowani przez szereg urazów, z powodu kontuzji Simon nie mógł wrócić w drużynie narodowej, ale ze względu na problemy z ramieniem większość sezonu 2011/12 został zmuszony do pominięcia.

W lecie 2012 roku Simon powrócił do „Dinamo”, ale długi okres rekonwalescencji po zabiegu pozwoliła mu grać tylko dla doigrovschika pozycji.

Po jednym z meczów z dziennikarzy zapytał: „Co klubów twierdzą złoty medal?”

Co odpowiedź Połtawski Semon: „Moja żona dała mi drugą córkę, a ta jest ważniejsza niż jakiekolwiek nagrody.”

Następnego 2014 poradnictwo siatkówka klub „Belogorye” propozycję nowego kontraktu zawodnika, ale po spędzeniu kilku szkolenia drużyn trener odmówił Połtawie.

Dopiero jesienią 2015 Semon Połtawski przeniesiony do Krasnodar „Dynamo”, aw roku 2016 po raz pierwszy oficjalnie ogłoszone w maju do wycofania się z zawodowego sportu.