372 Shares 4433 views

Światło dzienne – gra z ogniem: światła parkowania

Wszystkie typy nietypowych reflektorów i opcjonalnych akcesoriów do samochodu zawsze były popularne, a dzięki prawnym innowacjom termin "światło dzienne" nie wychodzi z ust deweloperów elementów samochodów i sprzedawców krzywych. Pomimo wielu nowych produktów, specjaliści, wybierając standardowe reflektory niskiego i bocznego, zalecają wybór pierwszej opcji, ponieważ nielegalne lampy LED nie tylko zagrażają bezpieczeństwu innych, ale mogą stać się problemem w przypadku przeglądu kontroli państwowej.

Światła boczne to takie urządzenia oświetleniowe, które są dostarczane przez konstrukcję samochodu do jej wizualnego wskazania podczas jazdy w ciemności, we mgle i innych warunkach o widoczności trudności. Zwykle prawidłowe wymiary powinny zapalać się w czasie uruchamiania silnika i wychodzić podczas przechodzenia do trybu przechodzenia.

Aby reflektory działały prawidłowo, podczas ich instalowania należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Przyciski do włączania świateł postojowych są zazwyczaj umieszczone po prawej lub lewej stronie kierownicy na tablicy przyrządów i są oznaczone graficznie. Warto podkreślić, że taka lokalizacja zależy od modelu samochodu (może nie pokrywać się z modelem określonym w tym artykule);
  • W przypadku samochodów obcych produkcja światła boczne są włączane, gdy specjalna dźwignia jest obrócona. Jeśli samochód ma prawo ster, dźwignia znajduje się po prawej stronie, jeśli z lewym sterem – po lewej;
  • Aby lampy parkingowe były używane do ochrony akumulatora przed szybkim rozładowaniem, można zainstalować system automatycznego wyłączania wymiarów po włączeniu zapłonu.

Aby taki dodatkowy mechanizm działał prawidłowo, najlepiej umieścić go w pobliżu systemu, który kontroluje wszystkie zewnętrzne oświetlenie i prawidłowo podłączyć. W tym celu zdejmij zaciski rozmiaru z systemu oświetleniowego i włóż terminal do mechanizmu w miejscu, zaznaczonym różowym lub czerwonym przewodem. Następnie należy wyciąć drugi zacisk w celu uniknięcia zwarcia. Terminal usunięty z mechanizmu oświetleniowego musi być nawijany na niebieski lub zielony przewód przekaźnika i sprawdzić działanie podłączonego mechanizmu.

Światła parkowania LED, jak lampy świateł mijania, mają tendencję do bardzo szybkiego wypalania, co może zdezorientować innych entuzjastów samochodów i doprowadzić do wypadku, ponieważ w świetle jednego światła można by pomyśleć, że jest motocyklista, rowerzysta lub inny pojazd dwukołowy z przodu.

Dlatego po przejęciu odpowiedzialności za zainstalowanie takiego akcesorium w samochodzie należy zdawać sobie sprawę z tego, że spalone światła boczne muszą być natychmiast zastąpione przez te, które działają, aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji na drodze, przejść inspekcję, zmniejszyć ich jasność lub całkowicie zdemontować, a także Należy również zrozumieć, że takie urządzenia nie są mile widziane przez prawo.