352 Shares 1599 views

Ciekawostki o żółwi. Unikalna zdolność żółwi

Gady należą do kategorii mieszkańców planety. Współcześni naukowcy mogą powiedzieć wiele o życiu żółwi. W ich polu widzenia są gatunki, które zamieszkują wody i dzisiaj suchej ziemi ziemia, jak również przodków tych zwierząt.

gatunek prehistoryczne

Wśród opisów starożytnych gatunków żółwi są najczęściej, którzy zamieszkiwali Ziemię kolejne 220 milionów lat temu znaleziono. Wiadomo także wymarłych gatunków, które żyły na Ziemi w okresie późniejszym. Ich charakterystyczną cechą jest to, że skorupa żółwia był tylko w dolnej części ciała. W prehistoryczne zwierzęta były zęby od współczesnych gatunków, są one nieobecne.

Imponująca wielkość i gady. Naukowcy odkryli, że największy żółw kiedykolwiek istniała na Ziemi, prawdopodobnie miał wielkość około dwóch metrów średnicy, a jego waga to ponad dwie tony. Są one określone przez naukowców ze względu na znalezione szkielety starożytnych żółwi. Ten przodek żółwia nadano nazwę Archelon.

Wymiary i siedlisko nowoczesnych gatunków żółwi

Dziś, wśród wszystkich członków klasy to największy żółw – leatherback. Wielkość średnicy powłoki może osiągnąć dwóch metrów lub więcej. To mieszka gigantyczną bestię w morzach.

Wśród żółwia największy wymiar kości słoniowej. jego wielkość może być o średnicy jednego metra i wagę dochodzi do 600 kg lub więcej.
Gacek żółwia jest najmniejszy rozmiar, dotrą tylko dziesięć centymetrów.

siedlisko jest najbardziej zróżnicowana. Żółwie przystosowały się do życia w różnych warunkach. Od miejsca przebywania zwierzęcia zależy od jego nawyków żywieniowych. Żywność może być pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

powłoka

Wykaz ciekawych faktów o żółwie, niemożliwe jest , aby nie zwracać uwagi na to cechy budowy ciała zwierzęcia jako powłoki. Ta zbroja jest niezawodna ochrona w wielu niekorzystnych sytuacji, gdy powłoka jest w stanie wytrzymać większą wagę niż masa gada w dwustu razy. Okazało się, że skorupa żółwia splecione z zakończeń nerwowych, tak, że zwierzę może reagować na zmiany środowiska.

W chwilach zagrożenia żółw rysuje głowę i kończyny, w wyniku czego są one pokryte zbroi. Rzadko każdy drapieżnik nie może osiągnąć schować się w schronisku dla zwierząt.

długość życia

Żółw może być słusznie zaliczany do grupy stulatków planecie. Istnieją przypadki, kiedy średnia długość życia osobników wynosiła 250 lat. Większość żółwi na wolności żyją w nieco ponad sto lat – wiek jest bardzo imponujące.

Aby dowiedzieć się, jak stary żółw, trzeba uważnie patrzeć na jej powłoki. Koncentryczny układ pierścieni na desce rozdzielczej będzie wskazywać liczbę lat przeżytych przez zwierzę. Sposób określania wiek żółwia jest podobny do tego, co jest używane do określenia roku mieszkał roślin drzewiastych – w sprawie rocznych pierścieni w bagażniku.

Przesuwanie żółwia

Wykaz ciekawych faktów o żółwie, należy powiedzieć o zdolności tych zwierząt do przemieszczania się na lądzie iw wodzie. Uważa się, że żółwie są bardzo powolne. Ale to nie zawsze tak się dzieje. Prędkość przepływu zależy od temperatury otoczenia. W zimnych zwierząt powoli w gorącym prędkość wzrasta i może dojść do 15 kilometrów na godzinę. W wodzie, żółw z prędkością do trzydziestu pięciu kilometrów na godzinę.

Powolność zwierząt jest również połączony ze specyfiką ich struktury ciała. Krótkie kończyny i masywny skorupy żółwia nie pozwala na pełzanie przy dużej prędkości. Te zwierzęta są wcieleniem powolność i niezręczności. Ale trzeba przyznać, że w większym stopniu, cechy te są istotne dla gatunków lądowych.

Ciekawostki o żółwi

Literatura zawiera wiele zaskakujących faktów z życia żółwi. Na przykład, niektóre rodzaje nich żyjące w zbiornikach są w stanie wstrzymać oddech przez dziesięć godzin. Jest to zapis dla grupy kręgowców.
Wśród przedstawicieli różnych gatunków żółwi są zwierzęta z agresywnych nawyków. Chelydridae można obserwować ptactwo, węże. Odnotowano przypadki ataków na ludzi. Ofiarą wygłodniałych gadów stad mogą stać się duże wielkości zwierzęcia.

Świat żółw niezwykle zróżnicowane. Są gatunki, które są w stanie przez długi czas bez jedzenia. Na przykład, żółw Galapagos mogą pościć przez osiemnaście miesięcy.

Gady zamieszkują wszystkie kontynenty Ziemi. Nie tylko znaleźć żółwia na Antarktydzie. Do hodowli wszelkiego rodzaju wymaganej ciepłym otoczeniu. Opublikowano kilka interesujących faktów na temat żółwi zawsze zawierają materiał, który mówi o zachowaniu zwierząt podczas hodowli. W tym okresie, są one w stanie dokonać przejścia przez ogromne odległości. Podobnie zachowują się i młode gady.

Żółwie są dobrze oswojone i żyć obok mężczyzny. Okazało się, że zwierzęta te mogą być również rozróżnić twarze ludzi, którzy się nimi opiekują. W tym przypadku, forma ludzka jest postrzegane wizualnie, a nie na poziomie chemicznym. Ponadto, żółwie rozróżnia ton głosu ludzkiego. W cichej, delikatny dźwięk żółwia ciągnie głowę i słucha dźwięków. Kiedy krzyczysz, nagły głośny dźwięk lub głosu, żółw rysuje głowę pod skorupą.

Niektóre gatunki są doskonałe nurków. Przypadki wnikania zwierząt na głębokość około 1200 metrów. Odwiedziliśmy żółwia i przestrzeni. Wybór uczonych była oparta na fakcie, że te zwierzęta mogą być przez długi czas bez jedzenia, użyj małej ilości tlenu do oddychania w niekorzystnych warunkach hibernacji.

Ochrona zwierząt

Największe żółwie złego w historii ich istnienia na Ziemi została spowodowana przez człowieka. Wiadomo okresów, kiedy zwierzęta były niszczone masowo na mięso, powłoki lub innymi częściami ciała. Mariners, przechodząc żeglarstwo, biorąc na pokład statku dziesiątki żywych żółwi. Zwierzęta nie wymagają szczególnej opieki i karmienia, a jeśli to konieczne, służył jako źródło dietetycznego mięsa.

Aby przygotować niektóre z receptur tradycyjnej medycyny są wymagane części żółwi ustrojowych lub ich produktów metabolicznych. Okoliczność ta spowodowała również nieuprawnionego schwytania zwierząt, które z kolei miało negatywny wpływ na populację.

Stosunek człowieka do drapieżnych gadów doprowadziło nie tylko do zmniejszenia ich liczby, ale również zagrożenie wyginięciem zwierząt. Zajęło natychmiastowe działania w celu zapobieżenia zniknięcie wielu gatunków. Obecnie istnieje niebezpieczeństwo wyginięcia połowę wszystkich gatunków żółwi żyjących na Ziemi.