684 Shares 6124 views

Pułapki do napowietrzania wody: zasada działania, opis i opinie

W przypadku normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego potrzebuje dzień 1,5-2 litrów wody. Oczywiście, można pić zwykłą wodę z kranu przegotowaną lub kupić w butelkach. Jednak czasami naprawdę chcą zafundować sobie coś smacznego i niezwykłego. Oto gdzie pomoc przyjdzie do syfonu do napowietrzania wody. W domu, można przygotować napoje musujące są użyteczne z jakiegokolwiek smaku.


Zalety wykorzystania syfonu

W czasach sowieckich, urządzenia te były bardzo popularne. Stanowią one nie zbyt piękne, ale bardzo wygodne i niezawodne instrumenty. Dziś moda na sody syfony powrotem. Według badań przeprowadzonych przez onkologów, picia napojów gazowanych, zakupione w sklepie, może łatwo prowadzić do rozwoju raka trzustki. W rzeczywistości, ponieważ nikt nie wie, co producenci dodany do swoich napojów. Jedno czytanie etykiet jakiegoś niedrogiego rosyjskiego popu mógł zanurzyć się w przerażeniu z powodu obfitości wzorów chemicznych w nazwie składnika. Może więc i ponowne zainteresowanie urządzeń, takich jak syfon do napowietrzania wody. Po przygotowaniu pop w domu, można być całkowicie pewni jego jakości.

Inną niewątpliwą zaletą syfonu jest to, że można pić je przechowywać bez utraty gazu przez długi czas. Zwykły soda pary, jak powszechnie wiadomo, w ciągu kilku godzin.

Zasada działania

Aby korzystać z urządzeń takich jak syfon do napowietrzania wody, jest niezwykle proste. Wstępnie odkręcić zawór bezpieczeństwa na górze, a następnie jest wkręcana w jego miejsce można z dwutlenku węgla. Procedura ta powinna być przeprowadzona ostrożnie. Balon musi iść ściśle na wątku. W tym przypadku, igła znajduje się wewnątrz syfonu, to przebija membranę dokładnie prostopadle. Gdy to się stanie, gaz przepływa do wody nasycenia. Ponadto, bardzo proste. Aby wlać wodę do szklanki, wystarczy nacisnąć przycisk na górze. Przepływ cieczy z samego wylewu. Występuje więc ponieważ zwiększone ciśnienie utworzony w górnej części butli gazowej. Dokładnie taką samą strukturę i posiada syfon do napowietrzania wody ZSRR.

Warunki korzystania

Operacja jest konieczna, aby przestrzegać pewnych zaleceń. Po balon sam syfon pod ciśnieniem, a jeśli stosuje się nieprawidłowo, może nawet eksplodować. Co najważniejsze – nie napełnić zbiornik do góry. Syfon musi pozostać wolna przestrzeń dla gazu. W nowoczesnych modelach posiada specjalny zawór, aby zapewnić bezpieczne użytkowanie. Jeśli spróbujesz wlać do syfonu więcej wody niż jest to konieczne, nadmiar spłynie z wylewką prostu. Oczywiście, najlepiej jest kupić model zabezpieczeń.

Podczas nalewania wody w procesie nasycania dwutlenkiem węgla nie jest zalecane, aby włączyć syfon lub przechylać. Use można określić tylko przez puszek producent benzynowych. Podczas gotowania nie należy pić zbyt niska, aby pochylić się nad syfon. Ponadto, nie jest to zalecane, aby umożliwić dzieci do korzystania z tego produktu. Woda wlewa się do syfonu należy zimno. Ciepła nie może być używany.

Obudowa w nowoczesnych syfonów może być wykonana z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Drugi typ urządzenia jest uważane za bardziej bezpieczne. Tak, i wyglądają jak modele kilku imponujące. Oczywiście, koszt ich wyższe.

Klasyczne pułapki

W tej chwili w sklepie lub przez Internet można kupić tylko dwa rodzaje syfonów. Rozważaliśmy powyżej zasady wariant klasycznej. Zaletą tych modeli można uznać przede wszystkim łatwość obsługi i niskie koszty. Na zakup takiego urządzenia może być nie więcej niż 2-4 tys. Rubli. Jednak syfon do napowietrzania wody, taki projekt ma pewne wady. Głównym jest konieczność okresowych zakupu nowych wkładów. Jednym z nich jest na tyle tylko na 1 litr wody. Butelki sprzedawane w opakowaniach po 10 sztuk. i są bardzo kosztowne (około 500 rubli).

Zatem klasyczny syfon nadaje się tylko do rodziny lub do użytku osobistego. Dla dużej firmy pić wystarczającą ilość jej stosowanie nie jest przygotowany.

Modele z balonu

Główne cechy konstrukcyjne takich urządzeń są małe i wbudowany butla z gazem. Ich główną zaletą w porównaniu do klasycznych modeli jest pełne bezpieczeństwo. Pojemności skokowej 60 litrów, a zatem, jeśli jest to pożądane, może być stosowany na każdej ze stron. Kolejną zaletą tych syfonów jest możliwość kontrolowania stopnia napowietrzania. Na ogół producenci dostarczają trzy poziomy nasycenia wody. Home syfon do napowietrzania wody, takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne, że jeden nabój zwykle trwa 1-1,5 lat.

Wady modeli z dużym balonem są przede wszystkim obawiają się, że wypełnienie im cokolwiek innego, ale woda nie może. To słodki napój z syropu w syfon nie gotować. Jednakże, jeśli chcesz, możesz wlać trochę syrop do szklanki, napełnij go na górę i pop mix. Dostać zwykłe słodkie napoje gazowane.

pułapka ekologiczna

Gatunek ten jest uważany za najbardziej wygodny i niezawodny. Jednakże, istnieje pułapka ekologiczna dość drogie. Zazwyczaj te modele są wyposażone w dodatkową wiele różnych akcesoriów. Główne cechy projektu obejmują świadczenie jednorazowych wkładów wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku. Są one bardzo drogie, ale również syfony sody są przygotowywane w ciągu zaledwie kilku sekund.

Popularne marki: SodaStream

Pułapki na rynku rosyjskim, wiele firm dostarcza dzisiaj. SodaStream (Izrael) – jeden z najbardziej popularnych marek w tej chwili. Jest to bardzo niezawodne i łatwe w obsłudze modelu. Po osiągnięciu normalnego poziomu gazowanie syfon do gazowania właściciela SodaStream woda dostarcza sygnał dźwiękowy. Dostępnych jest kilka modyfikacji urządzeń tej marki. Każdy z nich wyposażony jest w oprysku w objętości 60 litrów, znajduje się wewnątrz obudowy. Modele kosztów tej marki – około 5000 rubli. Wymiana żarówki będzie kosztować około 2000 rubli.

syfon ISI

Produkcja urządzeń tej marki w Austrii. Uwalnianie sody syfony firma Isi zaczynając niemal od momentu ich wynalazku. Oprócz niezawodności i wysokiej jakości wykonania, modele tej marki mają bardzo piękny design.

Recenzje soda syfon

Więc zdecydowaliśmy się kupić syfon do napowietrzania wody. Informacje zwrotne od tych, którzy stale używa podobnego sprzętu, oczywiście, byłoby bardzo pomocne dla Ciebie. Jeśli spojrzeć na forach internetowych z postów na temat tego rodzaju sprzętu, staje się jasne, że najbardziej popularnych marek syfonów w naszym kraju w tej chwili jest uważany za dwa opisane powyżej. Zalety obu tych modeli dużo. Jeśli chodzi o wady, produkty wadą SodaStream są uważane za nie bardzo wygodny. Ze względu na nadmierną wysokość syfonu nie może, na przykład, umieścić w lodówce.

Isi obwiniać tylko za to, że zawór bezpieczeństwa skręcone na plastikowej i nie metalowym gwintem. Niektóre gospodynie wydaje się niebezpieczne. We wszystkich innych aspektach urządzenie takie jak syfon do wody gazowanej ISI, za wystarczająco niezawodne i wygodne.

Jak zrobić „Tarragon”

I wreszcie dać przepis na jednym z najbardziej popularnych napojów gazowanych. W celu dokonania „Tarragon”, trzeba przygotować:

  • Świeży estragon – 40 g Zioło to można kupić w sklepie lub nawet rozwijać własną rękę w ich domku letniskowym.
  • Lemon – kilka sztuk.
  • Cukier – 80 gr.

Wlać na patelnię jednym litrze wody, umieścić w ogniu i poczekaj aż wrzenia. Gaszenia gazem w wrzącej wody i dodać posiekany estragon. Przykryć garnek pokrywką i pozostawić do zaparzenia na 30 minut.

Cytryny pokroić w bardzo cienkie plasterki, włożyć do miski, wlać cukru i tłumić tolkushkoy. Po estragon konfigurują się, aby przesunąć kwaśno-słodki masę na patelni. Wszystko dobrze wymieszać i wlać uzyskany napój jest butelkowane. Umieścić je w lodówce. Po ochłodzeniu, wlać roztwór do syfonu do napowietrzania wody. Balon jest gwintowany – i smaczne napój jest gotowy.

Na jakość dzień zawarcia syfon do napowietrzania wody stare konstrukcje radzieckie nie są gorsze, a pod względem wzornictwa są lepsze od nich w porządku. Aby móc wypić pyszną pop bez szkody dla zdrowia, aby jeden z tych przydatnych urządzeń, które powinny zdecydowanie.