81 Shares 2358 views

Zwierzęta Baszkirii, wymienione w Czerwonej Księdze: opis i ciekawostki

Na stokach Uralu i równinach Uralu rozciąga się rozległy teren, gdzie znajduje się Republika Baszkirii. Obszar ten słynie z obfitości rzadkich i unikalnych zwierząt, które w cudowny sposób współistnieją w bezpośredniej bliskości nie tylko od siebie, ale także od ludzi. interwencji człowieka w cichej i mierzonej życia zwierząt na świecie, niestety, spowodował im ogromne szkody. Wiele gatunków w tym regionie jest obecnie uważany za rzadkie lub zagrożone wyginięciem. Dziś będzie to dokładnie o nich, o zwierzętach Bashkortostan: niezwykłe, niepowtarzalne, tajemniczych i wymienione w Czerwonej Księdze.


Trochę o regionie

Ale zanim zaczniemy mówić o zwierzętach Republika Baszkirii, warto powiedzieć kilka słów na temat samego regionu. Należy zauważyć, że klimat jest kontynentalny. Region ten jest dość ciepły lata, na przemian z zimnymi zimy.

Rozległe stepy, góry, chroniąc od sztormowy wiatr i schodzi do podnóża hałdy ich gęstej nieprzeniknionej mgle, dobrze utrzymanych pól, nieprzeniknione lasy, pojawiła prawie nienaruszony, jezior i strumieni – to wszystko można zobaczyć tutaj, tylko się rozglądam.

Zwierzęta Baszkirii

W rzeczywistości, okolica republiki zajmuje ogromną ilość żywych stworzeń: ptaków, ryb, płazów, ale to idzie tylko w rzadkich zwierząt Baszkirii. Warto zauważyć, że gatunki ssaków, które żyją w prowincji, ponad 70. Wśród nich: wilki, wiewiórki, norki, wydry, łosie, jelenie. Są znane wielu, nawet jeśli tylko z nazwy. I są tacy, których mało kto słyszał:

  • błotna jeż;
  • piżmak;
  • bat północnej;
  • nietoperzy;
  • nietoperzy borowiec wielki;
  • nierób;
  • pika stepu;
  • jelenia;
  • pochówku ptak.

Ta lista rzadkich zwierząt Baszkirii, które są wymienione jako zagrożone, jest daleki od zakończenia, ale nawet staje się jasne, że kraj ten jest bardzo bogaty w niezwykłe zwierzęta. Następnie porozmawiamy o każdej z tych zwierząt indywidualnie.

Błotna Jeż, piżmak i nierób: opis i ciekawostki

Błotna Jeż jest praktycznie nie różni się od ich odpowiedników, jednak nazwa staje się jasne, że ma pewną cechę. Tak, to jest duże uszy bohaterem. Kolczaste stworzenie można znaleźć na całym świecie, nie tylko w Baszkirii, ale tutaj to chronić i stworzyć komfortowe warunki życia. Republika jest ogromna ilość rezerw. Ciekawostką jest to, że o jeże mają szczególną odporność na trucizny niektórych węży i żmij. Mimo tych małych zwierząt i żerują na pełzających gadów, ale w przypadku ataku w sobie nie da przestępstwa.

Piżmak dawna na liście zagrożonych, ponieważ duża liczba zwierząt poddanych ubojowi myśliwych goni sierść ssaków. Piżmak jest bardzo podobny do kreta, i należą do tej samej rodziny. Ciekawostką jest, że jeden dzień ona zjada ilości pożywienia równą jego wadze. To jest ślepy stwór, który może pływać pod wodą.

Nierób – wielki przedstawiciel rodziny białek na Ziemi, która należy do świstaków rodzaju. Ciało może osiągać długość 60 cm i waga – dochodzić do 10 kg. Mokasyny prawdziwie niezwykłe zwierzęta Baszkirii, zdjęcia, cytowany w artykule, potwierdza to całkowicie.

Northern bat, bat, bat i borowiec wielki

Następnie opiszemy niezwykłe nietoperze. Na przykład, bat – latający drapieżnik, mniejszy od pudełka zapałek. Najmniejsza reprezentatywne nietoperzy rzędu i waży tylko 3 gramów. Innym przykładem bat – nietoperz, który żywi się komarami i muchami. Borowiec reprezentuje również drapieżnikiem więcej innych. Jego masa ciała 100 g, po czym dieta jest taki sam jak ich poprzednicy – owady.

bat Północna – mały nietoperz, który nie boi się mrozów, a raczej można łatwo siedzieć z małym czerwonym w jego kryjówce. Uważa się, że nietoperze – drapieżniki jednak kozhanok żywi się głównie na chrząszczy i motyli.

Ciekawostką, która ma zastosowanie do wszystkich zwierząt wymienionych w Baszkirii, jest jeden, że te rodzaje nietoperzy są bardzo użyteczny charakter: oni zniszczyć ogromną liczbę szkodników owadzich.

Step pika, jelenie i ptaki pochówku

Step pika jest uważany za najbardziej reprezentatywne dla małego oderwania zajęczaków, ale zwierzę nie jest jak zając, bardziej jak chomik, a należący do oddziału świstaków. Pika czasami nazywane koparka z powodu ciągłego pragnienia nory. Jest to wielka korzyść gleby.

Maral – jelenie, które drugi strażnik leśny przed kłusownikami. Fakt, że róg parzystokopytnych przystojna twarz dużo pieniędzy, ale w dążeniu do myśliwych zysk nie oszczędził i samych zwierząt. Samica jelenia kuba nosi 8,5 mo., Który jest dość długi okres ciąży u ssaków.

Pogrzeb ziemia – ogromny ptak drapieżny, który przez długi czas, zwykle nazywa się orzeł. Nie tak dawno temu naukowcy odkryli pewne cechy: miłość skrzydlate osób w bliskiej odległości od mauzolea pogrzebowych.

Te zwierzęta są Czerwona Księga Baszkirii – cud natury, który jest warte zachowania dla przyszłych pokoleń.