734 Shares 1501 views

Pastafarianskaya kościół: Historia pastafarianstva

Wiele dawny zakon zwany martwy, a teraz już nie istnieje, a informacja o nich jest bardzo skąpy. Ale są też pochodzi z awangardy i fantazyjnych kształtach. Rosyjski Kościół pastafarianskaya głosił jeden z tych religii. Powstał w naszych czasach.


Co nazywa pastafarianstvom?

Pastafarianstvo – jest młodą religią, która została założona przez Bobby Henderson (amerykański fizyk) w roku 2005. Jest to parodia, zaprojektowany, aby podkreślić sztuczność i absurdalność niektórych pojęć pseudo-naukowych. religia, nazwa pochodzi od włoskiego słowa „Wklej”, który odnosi się do różnych rodzajów makaronów.

Pastafarianstvo ma inną nazwę – Kościół Latającego Potwora makaronu. On – najwyższego bóstwa religii. To Latający Potwór Makaron (LMM) wpływem alkoholu, zgodnie z Hendersonon stworzył nasz wszechświat. Nie zapominaj, że Kościół promuje pastafarianskaya parodia religii. Oraz oświadczenie Hendersonona – protest przeciwko Departament Edukacji stanu Kansas, planowane jest włączenie do programu nauczania chrześcijańskiego pojęcia kreacjonizmu.

ROC: Pastafarianskaya kościół

W Rosji Pastafarianskaya Kościoła (ROC). Jego głowa jest trzecim pasta puree. W świecie nazywa pitch Yuri. Pastafarianstvo rozsianych po całym świecie. A wśród ludzi, którzy mają poczucie humoru, nowa religia stała się popularna.

dogmaty

Pastafarianskaya Kościół makaron Pastriarhata ma swoje podstawowe założenia. Główne wskazania ośmiu. Podsumowanie – „Żałuję, że nie zrobiłem tego.” Piątek to dzień święty. Jako okrzykiem wymawiane „Ramin!” To pochodzi od nazwy symbiozie z makaronem ( „Ramen”) oraz o tej samej nazwie: „Amen!” Głównym dogmatem jest jego pełna negacja. Raj w pastafarianstve – jest obecność co najmniej jednego walcowni i wulkanu piwa.

Kościół Latającego Potwora makaronu w Rosji

Rosyjski Kościół oficjalnie zarejestrowany makaron potwora. Dokument otrzymał w dniu 12 lipca w rejonie Moskwy, administracji Khoroshevo-Mnevniki. Kościół uprzednio powiadomiła władze miejskie do ustanowienia nowego rosyjskiego prawosławia. Po tym zaczął być przeprowadzona „makaron kultu” i zwrócił uwagę na tych, którzy chcą pracować latające potwory. Planuje się, aby złożyć wniosek o rejestrację nowego kościoła jako organizacji religijnej.

Szef rosyjskiej Cerkwi

Rosyjski Kościół Pastafarianskaya Pastriarhata pasta ma swój własny rozdział. Główny reżyser – Kama pierwsze makaron. Jak podano w „Moscow News”, jest biznesmenem Moskwa. Ale teraz nazwa głową kościoła nie nazywa nowo pastriarh woli pozostać incognito. W szczególności nie pozwala się uchwycić na fotografiach. Według niego, nowa religia założona na „test” władz.

Zasady nowej religii

Zasadniczo, wszystkie zasady, która promuje pastafarianskaya kościoła, jest parodią czołowych argumentów anty-ewolucjonistów, kreacjonistów. Według ROC, Makaron Potwór jest niewidoczny i niewyczuwalny. Stworzenie wszechświata, zaczął z drzew, gór i piwa karła.

Dowody ewolucji specjalnie zbudowany LMM. Pasta Potwór przeżywa odporność pastafariantsev robi stare rzeczy są znacznie młodsze niż są. To zmienia wyniki pomiarów jego prawą ręką i łatwo przechodzi przez każdej sprawie.

Globalne ocieplenie i piraci

Pastafarianskaya kościół posiada system wierzeń, zgodnie z którym piraci piraci (lub) – jest „absolutna boskiego stworzenia” i pierwszy pastafariantsy. A kiedy zostali przedstawieni jako złodziei i wyrzutków – jest dezinformacja spread przez chrześcijańskich teologów. I piraci, zgodnie pastafariantsev – jest cichy i miłujący pokój odkrywców, rozdając cukierki dla dzieci.

Piraci są zawarte w nauczaniu LMM i pojawiają się w liście do Departamentu Edukacji Henderson Kansas. Zamknięta są nawet ilustracje pokazujące, że przyczyna nie jest równa relacji. Trzęsienia ziemi, globalne ocieplenie, huragany i inne klęski żywiołowe – konsekwencją zmniejszenia piratów, która rozpoczęła się wraz z 1800

Zgodnie z harmonogramem, przechowywane w piśmie, jednocześnie zmniejszając liczbę piratów w globalnej temperatury wzrasta atmosferę planety. Jest to niepowiązane rzeczy. Niemniej jednak, że nie mają przyczynowo-skutkowych.

Jak świat został stworzony, i przykazania według ROC

Pastafarianskaya kościół powstała jako alternatywa dla teorii ewolucji, który postanowił włączyć do programu Ministerstwa Edukacji stanu Kansas. Według Hendersona koncepcji świata został stworzony przez pijanego latających potworów, który składa się z klopsiki i spaghetti. I ta wersja ma takie samo prawo do istnienia, jak również tradycyjne nauczanie chrześcijańskie.

Henderson zażądał, że religia i latające potwory zostały włączone do programu szkolnego. Ponadto, kierując się pastafarianstvo tyle czasu, ile chrześcijaństwo. Natychmiast po pojawieniu się nowej religii został napisany parodię Ewangelia LMM. W nim, podobny do chrześcijańskiego Starego Testamentu, 8 formułować dogmaty.

Według nich, nie oceniać ludzi po ich wyglądzie, stylu mówienia lub ubranie. Aby dobrze zachowywać. I pamiętaj, że kobieta i mężczyzna – to pojedyncze osoby, ale obie – indywidualny. Otwór pozostanie po prostu nudna. Nie ma ludzi, którzy są lepiej lub gorzej niż inni. Wyjątkiem jest tylko jeden – zdolność do ubierać modnie.

Ponieważ Kościół jest finansowane?

Rosyjski pastafarianskaya Church – organizacja non-profit. Sklepu pastafarianskih koszule warto royalty zera. Wszystkie przedmioty są sprzedawane po cenie, którą kupił firmę. Na stronie ROC można uzyskać świadectwo święceń, który kosztuje 200 rubli. Każdy może stać się biskup tylko 500 rubli.

Pastriarh Pasta Kama pierwszy wyjaśnił, że stało się to tylko, aby być w stanie pokryć najpotrzebniejsze wydatki: telefon, drukowanie certyfikat, który kosztuje. Teraz pastriarh jest duży minus, ale wszystkie wydatki Kościół jest gotów do podjęcia. Pasta Kama pierwszy nie chce ten projekt, aby stać się poważnym organizacja z siedzibą i księgowości.

Dlaczego potrzebujemy nowej religii?

Wyjaśnił, że nowa religia – po prostu pewnego rodzaju sposobem komunikowania się. Aktywny ludzkość musi komunikować się w różnych miejscach. Śmiech i zabawa – silne narzędzie do walki z uporem i obskurantyzm. Jest wielu ludzi, którzy po prostu chcą dysk zabawa. A w ROC za to z wielu powodów. Nowa religia jest przeznaczony przede wszystkim dla ateistów i sceptyków, którzy również chcą wierzyć w coś, iz uśmiechem.