879 Shares 2244 views

Właściwa recepta na szaszłyk w kefirze

Tak się stało, że nie myślimy, że marynata dla szaszłyk bez szampana, wina lub soku z cytryny. Ale te produkty są dobre dla młodych mięs. Ale szaszłyk jest inny. Tutaj, wołowina nie jest pierwszym octu ocet młodzieńczy zbyt dużo, a cytryna – nadmierna. Białe wino stołowe jest również dobre z umiarem. Spróbujmy pójść inną drogą i przygotować szaszłyk z szaszłyków w kefir. Przepis na smażenie węgli nie różni się znacznie od klasycznej metody. Cały tajemnicę marynuje. Enzymy zawarte w produktach kwasu mlekowego, zmiękczają mięso, sprawiają, że jest bardziej delikatny i soczysty.

Innym dodatkiem tej marynaty jest jego taniość: litr dobrego kefiru kosztuje kilka razy mniej niż tę samą ilość najbardziej nasionionego wina. Ponadto użyłem wyrażenia "kwaśne produkty mleczne". Oznacza to, że można użyć jogurtu, ajranu, kwaśnej śmietany o niskiej zawartości tłuszczu. Powtarzam jednak, że lepiej wziąć tłuszczowy (3,2%) świeży kefir. Więc zaczynam gotować. Istnieje wiele sposobów wytwarzania mięsa na szpikulce, ale każdy przepis na szaszłyk w kefir zaczyna się od opisu marynaty. Jako pierwszy przykład weź wieprzowinę, szyję.

Jeśli masz pół kilograma mięsa (umyj, pokroić na kawałki), weź trzy żarówki i drobno pokroić lub zmiel je na duży tarkę. Wymieszaj mięso, delikatnie masuj wszystkie ręce. Jednocześnie, nie zapomnij soli i pieprz go. Następnie wlać około pół litra kefiru. Wieprzowina powinna być zanurzona w cieczy, ale nie całkowicie ją zanurzać. Dodać pół łyżki cukru do marynaty. Ta prosta sztuczka zabierze całą gorycz. Wytnij trzy kolejne cebulki do pierścieni i posypaj je mięsem. Przykryć pokrywę. Przepis na szaszłyk w kefirze nakazuje stanąć mięso w tym stanie przez godzinę, po czym umieścić naczynie w lodówce na noc.

Wycofując się rano z umywalką z wieprzowiną, nie spiesz się, aby opróżnić ciecz i wyrzucić pierścienie cebuli. Przyciski mięsa na szpachlach. Łączymy je lekko marynowaną, ale wciąż świeżą cebulą. Następna recepta na szaszłyk w kefiru różni się od innych metod gotowania mięsa z grilla. Przygotowujemy szaszłyki do beleczki nad węglem spalonym, ale nie zapominajcie od czasu do czasu smarować silikonową szczotką po stronie wieprzowej marynarką kefir. Więc ona pokryje pachnącą skórą i nie wyschnie.

Przepis na kurczak shish kebab na kefir ma swoje własne niuanse. Szczególnie jeśli kupiłeś kilka brojlerów, a nie jakieś odrębne części tuszy. W końcu czas gotowania na piersi, skrzydła lub uda jest inny. Dlatego też, jeśli – całe tusze, różne części ciała ptaku idą, aby oddzielić szaszłyki. Dla marynaty przygotowujemy szafranową infuzję – potrzebujemy 2 łyżek. Wlać do niej jedną czwartą szklankę kefiru i oliwy z oliwek. Dodaj drobno posiekane 1-2 ząbki czosnku i 2 cebulki, pół łyżeczki brudnej skórki pomarańczowej, 2 łyżki pieprzu i soku wyciskanego z dwóch cytryn.

Ten przepis na shish kebab w kefir oferuje również pokonać tę mieszankę w mikserze, a następnie położyć mięso z kurczaka w nim przez 7 godzin. Ale to nie wszystko. Oddzielnie przygotowujemy sos do smarowania podczas pieczenia. Wlać kilka łyżek masła, wcisnąć do niego sok z jednego cytryny, dodać pół łyżki naparu z szafranu, pieprzu i soli. Z tym sosem smarujemy mięso na szaszłykach. Umieścić szaszłyki w 3-4 centymetrach z małych węgli średniej temperatury i często obracać.