812 Shares 945 views

Jaki jest zatoka? znaczenie

W tym artykule opisano, co zatoka, która służy do tego obiektu, a co druga wartość jest słowo.

Starożytności

Obecnie duża odległość od dawna nie są już poważną przeszkodą. W razie potrzeby, mogą być stosunkowo łatwe do pokonania i do każdej części świata, nawet najbardziej odległe i nieprzyjazne. Ale nie zawsze tak było, a od dłuższego czasu nasi przodkowie byli poważnie ograniczone w środkach transportu i badania świata.

Tysiące lat główny środek transportu były konie i statki, ale nawet z ich pomocą można uzyskać nie było bynajmniej nie we wszystkich miejscach. Przeszkodą do tego był brak normalnych pomocą nawigacji nieprzejezdne gęstych lasów i innymi zagrożeniami z jakimi borykają się ludzie w niemal każdym kroku.

Ale stopniowo wszystko się zmieniło, zwiększenie niezawodności i szybkich statków, narzędzia nawigacyjne, mapy i nawigacja przez długi czas był jedynym środkiem komunikacji między kontynentami lub części przybrzeżnych usunięte. Ale każdy statek na parkingu długoterminowym, konserwacji i załadunku potrzeba normalnego zatokę. Więc co jest zatoka? A co inna wartość to słowo? W ten będziemy rozumieć.

pochodzenie

To słowo ma niemieckie korzenie i oryginalnych dźwięków jak Bucht. Bay – niewielka część akwenu, który jest chroniony od reszty wód i silne fale gzymsy brzeg, skały lub pobliskich wysp. Więc teraz wiemy, co zatoka.

We wszystkich czasach marynarze z nieznanych krain, w razie potrzeby, lądowanie natychmiast szukał odpowiedniej wnęki. Oczywiście, możliwe jest, aby wyładować ludzi na łodzi i przejść do dowolnego ziemi, ale czasami nie zawsze jest wygodne, zwłaszcza w długim parkingu lub niekorzystnej pogody. Ponieważ zatoka służyła jako bezpiecznego schronienia na statku, która nie jest już złamać silne fale i utonął burzę. Więc omawialiśmy co zatoka.

Współczesny świat

W dzisiejszych czasach większość porty wbudowane w zatokach, które były używane w czasach starożytnych. A niektóre z nich nawet służył jako podstawa całego miasta, jak stało się z australijskim Sydney. I, jeśli to konieczne, ręcznie konstruowaniu zatokę, chroniąc przyszłe falochronów portowych i innych sztucznych struktur. Więc omówiła znaczenie słowa „kieszeń”.

inne wartości

To słowo jest często określany jako liny kołowym wiązki, kabla lub przewodu elektrycznego. Na przykład, liny i podobne zatoce