271 Shares 5988 views

Kto jest dawcą? Którzy mogą stać i jakie korzyści są umieszczane na krwiodawstwa?

Zanim zadasz pytanie, kim jest dawca, trzeba zrozumieć, czym jest ludzka krew. W rzeczywistości, krew – tkanka organizmu. Jeśli chodzi transfuzji dosłownie przeszczep tkanki do człowieka chorego, który w przyszłości będzie w stanie uratować mu życie. Dlatego bardzo ważne jest oddawanie w nowoczesnej medycynie.

Kto jest dawcą?

Tak więc, po oddawanie krwi zostaną wykorzystane dla przyszłych pacjentów transfuzji (są one nazywane również odbiorców). Krew zbierano także jest wykorzystywany do produkcji niektórych leków.

Więc kto jest dawcą? Dawca – jest to przede wszystkim zdrowy obywatel Federacji Rosyjskiej, który postanowił dobrowolnie oddać krew do późniejszego wykorzystania. Warto zauważyć, że ludzie mogą decydować o sobie, czy to zapłacił darowizny lub dotacji. Mówiąc najprościej, jest on uprawniony do odstąpienia od postanowień gotówki do niego o oddawanie krwi.

Dawca ma prawo być tylko osoba w wieku 18 lat i nie starsze niż 60. Przed zabiegiem, musi przejść badania lekarskie trochę pracownikom stacji upewnić się, że podczas oddawania który nie przyszedł, aby zostać poszkodowane.

Jeśli dana osoba była zaangażowana w pewnej liczby donacji krwi, został odznaczony tytułem „Honorowy dawca”. Jakie są korzyści określone ta kategoria obywateli? Będzie można dowiedzieć się więcej.

Home darowizny?

Aby oddać krew, osoba musi odwiedzić specjalną stację. To może być miejskich lub regionalnych (w zależności od wielkości miasta).

Lekarze przeprowadzą odwiedzającym niezbędne środki, po czym zakłada się małe śniadanie, które jest nasycone glukozy w celu utrzymania siły. Dawcy są zaproszeni pić słabą herbatę z marchwi.

Kto jest dawcą, a to po prostu być? To pytanie jest podniesione przez wielu, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze do oddawania krwi. Nie jest konieczne, aby uznać wpłaty jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ponieważ zapłata za jej nieszczęśliwym. Ponadto stacja często przychodzą do ludzi, którzy po prostu nie mogą ze względów medycznych, aby stać się dawcami. To prędzej czy później ujawnione, ale w tym czasie miały zostać wydane w ciągu pracowników stacji i niezbędnych materiałów, które są również kosztują.

Sprawdzanie dawcy i działanie po wpłynięciu krwi

Więc, kim jest dawca był analizowany powyżej. Prawdopodobnie ktoś rozumie, że oddanie krwi przed zabiegiem, lekarz jest zobowiązany przesłać darowizny preshedshego do badania i zbierania próbek. Przed rozpoczęciem cyklu, które chcą najpierw kieruje się do terapeuty, który to zbadać, określenia ciśnienia krwi i kontroli w oparciu o potencjalnym donorem w obecności przenoszonych drogą płciową i zapalenie wątroby. Następnie trzeba odwiedzić Wenerologii biurowych i dermatologii.

Następnie dana osoba zostanie skierowany do badania krwi. Jednocześnie, ogrodzenie będzie produkowany z żyły do analizy HIV. Jeśli wszystkie wyniki są dobre, to człowiek może się gratulacje na tym, że teraz wie, jak zostać dawcą, a może to zrobić.

Po krwiodawstwa muszą pragnących odpocząć. Jeśli czuje się źle, lekarze na stacji zapewni mu pierwszej pomocy. W dniu oddawania pożądane jest zgodne z leżenia w łóżku i nie iść do głównego miejsca pracy. Pełna odbudowa krwi występuje w ciągu około dwóch tygodni.

Świadczenia, do których człowiek może liczyć, daje krew

Kiedy ludzie zrozumieć kwestię jak zostać dawcą, to na pewno zainteresuje i świadczenia przewidziane przez państwo.

  1. W dniu zdanie egzaminu i natychmiastowe oddawanie osoba zostaje zwolniony z pracy w przedsiębiorstwie jakiejkolwiek formie własności. W tym przypadku, pracodawca zobowiązany jest do utrzymania go w dzień przeciętnego wynagrodzenia.
  2. W dniu dostawy dawcy krwi jest koniecznie wyposażony darmowych posiłków.

Jeżeli dana osoba zdała dwa razy w roku krew, a potem miała płacić za zwolnienia chorobowego w wysokości 100%, niezależnie od stażu pracy. Student może oczekiwać wzrostu stypendia dla 25%, a obywatel pracujący ma prawo do pierwszego uzyskać sanatorium biletów.

Korzyści z honorowych dawców

Tytuł „Honorowego Dawcy” jest przypisany do osoby, w przypadku gdy oddanej krwi co najmniej 40 razy. Obywatel może liczyć na:

  • usługi w obiektach publicznych bez czekania w kolejce;
  • Produkcja i naprawy protez w stomatologii publicznej, z wyjątkiem protez wykonanych z metali szlachetnych;
  • 50% zniżki na leki w instytucjach państwowych i samorządowych;
  • Wybór corocznego płatnego urlopu w każdej dogodnej porze roku;
  • darmowe przejazdy wszystkimi środkami transportu publicznego, z wyjątkiem taksówek;
  • Płatności użytkowych zmniejszenie do 50%;
  • coraz bony spa w pierwszej kolejności, jeśli został podany przez pracodawcę.

Samorządy mają prawo do tworzenia dodatkowych korzyści dalej i dawców honorowych.

Jak szybko obniżyć ciśnienie
594 shares 5925 views
Co jest kuwada?
203 shares 2313 views
632 shares 3227 views