871 Shares 7855 views

Jakie są rowery zjazdowe?

Każdy zapalony rowerzysta dość szybko opanowali wszystkie dzielnice blisko domu. Często przychodzi moment nudy podczas jazdy na płaskich drogach zaznajomić nie ekscytujące, jak wcześniej. Wysiąść na ubitym i bezpośredni sposób do sprawdzenia własnych możliwości i ustawić nowe, poważne wyzwania pozwalają zejść rowery.


opis

Rowery Downhill reprezentują konkretne rowery dvuhpodvesnye górskie z ulepszonym przednią i tylną amortyzację kół. Są one przeznaczone dla tras dla szczególnie trudnych, stromych odcinkach. W przeciwieństwie do standardowej góry dvuhpodvesov, free-ride rowery zjazdowe zostały wzmocnione grubą ramkę z dużym marginesem bezpieczeństwa.

W porównaniu do niezwykle wspólnego uniwersalnego roweru dla biegowe, model dla zejścia z gór bardziej ociężałe, nawet przy użyciu tych samych materiałów produkcyjnych rama.

cechy konstrukcyjne

Zazwyczaj rowery zjazdowe są wykonane z aluminium. Jednak obecnie na rynku istnieje wiele modeli z włókna węglowego, które należą do wyższej kategorii cenowej.

Zaprojektowany zjazd rower górski tak, że tylne zawieszenie jest podróż w możliwie najszerszym zakresie. Zazwyczaj wymieniony składnik jest rzędu 7-10 cali (178 do 254 mm). Znaczna możliwość zmiany ściskania i zawieszenia przedniego widelca – 7-8 cali (178 do 200 mm). Zazwyczaj ugięcia zawieszenia podczas jazdy około 50% jej ostatecznych możliwości. Tak giętki amortyzujący promuje bezpieczne i zakoryazhenyh pokonać kamieniste odcinki trasy przy najwyższych prędkościach.

Downhill rowery mają niewielki kąt nachylenia kolumny kierownicy, długi rozstaw osi i opcjonalnych szerszych opon. Te ostatnie zapewniają lepszą przyczepność, która jest na tyle problematyczne, aby utrzymać nawet w ruchu stopy.

przełączniki

Wśród przełączników, które są wyposażone w rowerach zjazdowych, wiodące pozycje są zajęte przez system japońskiej marki Shimano i SRAM amerykańskiej. Ustal, co jest najlepsze – jest to trudne, ponieważ linia produkcyjna są podobne pod względem jakości i ceny.

W pomieszczeniach domowych rozproszonych głównie „top”, amerykańskie drogich przełączników, które nadają się do instalacji na rowerach zjazdowych. Dlatego większość zawodników wolą dość konserwatywne rozwiązania budżetowego w postaci produktów marki Shimano.

koła

Zgodnie ze standardem, na rowerach dla klasy zjazd ustawić małe koła o średnicy 26 cali. W ostatnich latach, rowerzyści znają specyfiki ruchu na nierównym terenie, wolą opon bezdętkowych. Najnowsze ułatwić pojazd dwukołowy, zmniejszyć ryzyko przebicia. Ale żeby tak drogiego koło zaleca właścicielom tylko z górki na rowerze, którzy są regularnie szkoleni do udziału w najważniejszych konkursach.

siodło

Doświadczeni zawodnicy preferują teleskopowa sztyca. Podczas korzystania z roweru wyłącznie na zejście ze wzgórza, ta opcja jest bezużyteczna, a nawet mogą powodować szkody. Jednakże, w trakcie ruchu na pochyłej powierzchni układu teleskopowego można podnieść lub obniżyć w celu pożądanego limitu na dotyk przycisku. Ułatwia to dobór bardziej łagodnych trybów jazdy za stan kolana.

Cena emisyjna

Rowery kosztować dla klasy zjazd na rynku krajowym dzisiaj rozpoczyna się od 1000 konwencjonalnych jednostek. To wszystko zależy od producenta, opakowania, jakość.

Ustal z przystępnej cenie, najważniejsze, aby zwrócić uwagę na obecność imponującej zawieszenia podróży, dużych komponentów niezawodności, jako najmniejszej awarii prędkości ruchu na nierównym terenie może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków dla stanu roweru i dla jeźdźca.

Konkludując

Co muszą być przygotowani, kupując rower na dół? Głównie niedoświadczony kierowca będzie miał dużo czasu, aby nauczyć się prawidłowo przechowywane na pedałach w pozycji stojącej, przenieść ciężar oddychać we właściwym rytmie na stromych wzniesieniach. To jest tak skomplikowane, jak wejście, najpierw będą kolejne zjazdy.

Możliwość płynnie poruszać się w dół stromych zboczach – ważną umiejętnością dla tras, która jest objęta przez długoterminowy, trwały szkolenia. Stopniowo staje się łatwiejsze do modulowania prędkości, wprowadzić ostre zakręty, umieścić pedał do żądanej pozycji.

Na koniec warto zauważyć, że tras – to przede wszystkim sport, który nie tylko „ssać” pieniądze z torebki. Jednocześnie działalność ta jest wielkim hobby, które pozwala czuć się naprawdę żyje.