237 Shares 2307 views

Rustykalny ślub: opis, tradycja, zwłaszcza skryptów i ciekawe konkursy

Ślub – jest jednym z najbardziej znaczących i przewidywanego żywy wydarzenie w życiu każdego z nas. Mówią, że im więcej ludzi idzie na urlop, szczęśliwsze będzie nowo utworzona rodzina. Tradycje Rus sugerują działalność jest ściśle regulowana, ale przynajmniej brzmi to nieprzyjemne, w rzeczywistości, ślub w tradycji rosyjskiej – jest czymś niezapomnianym, wypełnione jasnym kolorze i szczególnego energii ludzi. Rosyjska wioska ślub ściśle przestrzega pewnych działań na każdym etapie organizacji, aw końcu okazuje się, zabawny, szczery i oddychającą wolność wypoczynek.


rustykalny ślub

Ten ślub jest przestrzeganie ustalonych zwyczajów Rosji, która przez wieki obserwowanych para. Zrobiono to, aby para w żartobliwy formie zapoznał się z ich przyszłych obowiązków, i uświadomić sobie, że teraz są one odpowiedzialne za jego rodziny.

Wieś ślub zaczyna się od zalotów – rodzice pana młodego przychodzą do domu panny młodej pod przykrywką zabłąkanych wędrowców, którzy rzekomo dowiedział się, że dom jest „tolochka” na sprzedaż. Na początku tego rytuału oblubienica musi pozostać poza próg, a dopiero po zgodą młodej wejściem do domu. Tradycyjnie, teściowie muszą być zatwierdzone przez rodziców dziewczynki poślubić, gdyż naturalnie zapytać, co ona myśli o oczyszczenie. Jeżeli panna młoda zgadza się poślubić młodego człowieka, został pocięty na kilka kawałków chleba wniesionych przez swatki. Po tym, narzeczeni są usuwane.

Między rodzicami rozpocząć rozmowę na temat ustaleń weselnych. Zdeterminowany dni od zdarzenia, liczba gości z obu stron. Natychmiast po tym, który zostanie wybrany przez chłopaka – dyrektor naczelny ślubu, innymi słowy – toastmaster. On patrzy na stanowisku asystenta i tymczasowy substytut, jak powinno pomóc dwóch swata.

Asystenci młodej pary

Wybierając chłopaka zawsze podchodzić bardzo ostrożnie i uważnie, ponieważ ten człowiek został przydzielony do prowadzenia najważniejszym wydarzeniem w życiu kochających ludzi. Był w stanie przeprowadzić na wakacje, rozrywki tłumu, być przywódcą, a jednocześnie precyzyjnie kontrolować proces.

Matchmakers rodzice wybierają spośród żonatych żeńskich krewnych. Były to kobiety wiedzą swoje rzeczy. Ubierają się panna młoda w pamiętnym dniu, wzięto wiano do domu pana młodego. Ich zadaniem było traktować gości i powitalne upominki. Dokonywanie rustykalny ślub położyć również na ramionach swatki.

Panna młoda wybrała starszy kolego, którzy uważnie śledzić na piętach. Pomogła dziewczynie przyjmować prezentów, zaprosić gości i zawsze uczestniczył w ornaty procesowe przyszłej żony w sukni ślubnej.

Ślub rustykalny konstrukcja jest dość proste, ale lepiej jest zatrudnić kogoś, kto jest bardzo dobrze zorientowany w rosyjskiej tradycji weselnych.

tradycje

Pijany rustykalny ślub – jest podstawą radosnych uroczystości. Jednak warto zauważyć, że ludzie piją alkohol naturalny – brandy i likiery. Z tego powodu ich pijaństwo miał szczególny charakter – to nie wygląda na reakcję organizmu na nowoczesnej alkoholu, kiedy człowiek staje się pasywny, agresywny i smutny. napoje ludowe wywołały radość, entuzjazm, chęć do zabawy i ogromny wzrost krajowego, dlatego nawet zgrzybiały starzec mógł tańczyć całą noc.

znaki

Dużą wagę przywiązywano do objawów towarzyszących przyszłych małżonków w trakcie przygotowań do uczty. Oto niektóre z nich:

 • , Wtedy małżeństwo będzie silny i szczęśliwy, jeśli ona kichnął rankiem w dniu ślubu;
 • pomoc w ubierając dziewczynę powinna zająć od żonatych przyjaciół;
 • nie można pokazać oczyszczenie w sukni ślubnej przed ceremonią;
 • to jest niemożliwe do znajomego przędzy przed lustrem przed młodej w dniu ślubu;
 • Jest uważany za zły omen dać swoją dziewczynę, aby spróbować na obrączkę;
 • pan młody powinien uczestniczyć w procesie organizowania festiwalu na wszystkich etapach, w przeciwnym razie będzie to złym panem;
 • Jeśli droga do kościoła przyszłych potknięć mąż mówi o swoim braku zaufania do doskonałego wyboru;
 • na koniec wesela w ręce pana młodego powinien poruszać oblubienicę przez próg domu.

Zabawa ludowa uważana za bardzo ważną część wakacji, bo szczęśliwy i zabawy ludzi, aby być na święta, tym bardziej udane będą małżeństw życie. Organizacja zabaw zaangażowany chłopaka – wymyślił konkursy i zabawy ludzi.

funkcje

 • Tworzenie zaproszenia. Można je zamówić w przemyśle drukarskim lub zrobić osobiście. Najważniejsze jest to, że ich styl w stylu wesela.
 • Wybór miejsca na ceremonię. Najlepszy ze wszystkich, ślub odbył się na świeżym powietrzu, ponieważ jest częściej związana z zielenią i naturą. Konieczne jest, aby zorganizować długie stoły i pokryć je obrusy pościel i ręczniki. Jako dekoracja lepiej jest użyć świeżych kwiatów i naczynia z gliny. Rosyjska wioska ślub nie jest możliwe bez miodu pitnego, który jest konieczny, aby ich własne. Naczynia powinny być przygotowane zgodnie z kuchni narodowej – czyli prosty i serdeczny.
 • Ornament „cokół” dla pary. W tym momencie należy podjąć ostrożnie i ozdobić „kontenerów” snopy pszenicy i żyta, lalki w strojach ludowych i mnóstwo kwiatów.
 • Wybór daty. Nie można wziąć ślub w poście i na święta styczniu , gdyż uważa się, że w tym czasie zły duch spacery. Najlepszy czas, aby wyjść za mąż – latem tego roku. Należy zwrócić uwagę na kalendarzu księżycowym, data ślubu powinien być powołany do rosnącego księżyca, tak że rodzina także poszerzony i rosła.
 • Bride. Powinno to wyglądać odpowiednio. Do tego jej przyjaciela pleciony warkocz i Sukienka wiązana z czerwoną szarfą. Szczególną uwagę należy zwrócić na zasłonę, to musi mieć 3 części – pokrywę na rożnie, twarzy i wieniec.
 • narzeczonych wieniec. Pożądane jest, aby został on zrobiony ze świeżych kwiatów, które obfitują w lecie. Konieczne jest, aby wpleść te kolory: Mint, barwinek, Kalina, i trzyma.

scenariusz ślub

Scenariusz wesele w stylu rustykalnym obejmuje kilka następujących po sobie etapów.

Bachelorette Party. Ślub w stylu rustykalnym sugeruje to w przeddzień uroczystej imprezy. Wieczór panieński – jest to zabawne wydarzenie z utworów wokalnych i zabawnych wierszyków. Ale także dziewczęta śpiewają stare pieśni ludowe.

W tym czasie, pan młody i jego przyjaciół na kolację. Po tym, zbierając słodycze i smakołyki, wszyscy razem są wysyłane do domu panny młodej. Darmowe chłopcy i dziewczęta zaczynają powiększać przyszłych Małżonkowie różne pieśni.

Morning Song. W dniu ślubu, swat i chłopak są z oblubienicy w godzinach porannych. Śpiewają piosenki, nie przeminie, aż do pojawienia się narzeczonej.

Odkupienie. Pan młody i jego otoczenie są wysyłane do domu panny młodej, gdzie czekali na krewnych (dziewczęta, często dzieci i młodzież) z miotły i deskami, tak aby nie przegapić oblubienicę i zażądać okupu za uroczego kuzyna. Nie pozwolono mu nawet na progu, „obrońcy” oblubienicy stojącej przy bramie, a oni starannie strzeżone. Pan młody musi zapłacić okup i godnej odpowiedzi na pytania „obrońców” oblubienicy. Tylko jeśli odpowiedzi są zadowalające, to rozpocznie się dziewczynę.

Kurnik. Ten tort weselny, który jest integralną częścią rosyjskiej ślubu. Jego pieczone herbatniki z przaśnego ciasta i pięknie urządzone. Zazwyczaj Kurnik przygotowany jako kopułę lub ośmiokąta czapki, a następnie ozdobić różne postacie ludzi, zwierząt i kwiatów.

ślub

W kościele, przed ślubem ksiądz wypowiedział te słowa: „Jeśli nie jest stroną albo niewierzący, być zabrane, albo zachowują się dobrze.” Kiedy Brac oferowane dojść do mównicy, powinni jak najszybciej postawić stopę na dywanie, ponieważ uważa się, że ten, kto zrobi to pierwszy – jest najważniejszą rzeczą w rodzinie.

Następnie cały orszak zmierzał do loży, gdzie serwowane przekąski. Ojciec pił pierwszy puchar. Potem zaczął rozpocząć piosenkę i oddał inicjatywę dla gości.

Ciekawe konkursy

Wyobraź sobie, co rustykalny ślub zabawa, żarty, które są znane wszystkim odbywa się bez zabawy, jest to niemożliwe. Oto niektóre z najbardziej popularnych gier ludowych:

"Rope". Swat sprawia, że pokój linę, wiążąc węzeł, goście wziąć go w ręku, w otoczeniu kobiet. Zaczyna się od okrągłego tańca wokół niej. Swat w tym czasie każdy, kto trzyma się liny, powiedział czy dowcipny, czy powiedzenie, czy śpiewa piosenkę. Każdy musi spełniać uśmiech na jej słowa, nawet jeśli są one nieco obraźliwe. Ci, którzy są roztargniony z gry przez rozglądać, swat bije ręce i rozpoczyna się w kole środkowym – teraz gra toczy się do winy.

„Rzepa”. Motywem gry jest zainspirowany rosyjskiej bajce. Uczestnicy chwytając siebie za pasem, a zaczynają ciągnąć. Najważniejsze jest to, że aby oderwać pierwszego gracza z jego wsparcia. Odsetek, ważne jest, że ludzie są tak bardzo jak to możliwe. Proces towarzyszy żrących dowcipy, pieśni i ditties w kierunku wskazywanym przez uczestnika, który posiada cały tłum.

"Cherry". Ta gra jest przeznaczona dla chłopców i dziewczynek wolnych. Są one w parach, ręce wyciągnięte do przodu i mocno łącząc je w „lock”. Po tym, „cherry” – główny bohater, dobra uruchamia się i skacze w ramiona. Ponadto, jest on przekazywany z rąk do rąk, aż dojdzie do dziewcząt, które powinny kiss. Po szorstka lot Człowiek pocałunek daje bardzo piękne i zmysłowe. Najważniejsze tutaj – nie latać dalej, w przeciwnym razie będziesz musiał całować nie jest piękna.

„Poznaj mały palec panny młodej”. Groom zawiązanymi z grubej tkaniny, a wszystkie kobiety obecne na uroczystości, siedzą w kręgu i umieścić mały palec. W pokoju była kompletna cisza. Pan młody miał dotknąć jego mały palec, aby znaleźć szyję. Gdyby się udało, zabawa trwa – jeśli nie podobne konkursy trwał dopóki pan młody nie znaleźliśmy jego narzeczonej.

Chór i vytnitsa

Szczególną uwagę zwrócono na chór na ślub, który śpiewał pieśni ludowych na rzecz przyszłej rodziny. Jest też często zapraszany vytnitsu, co opóźniło smutne pieśni pożegnalnej dziewczynki z domu rodziców, dziewczynka jest piękna i beztroski.

muzycy

Ton całe wakacje został ustawiony muzyki – oni podpuszczony ludzi i grał muzykę wesołą. Podstawą do ślubu były gorące tańce do rana i elegancki święto.