760 Shares 4912 views

Co mogę jeść na zatrucie dzieci: odpowiedniego menu

Być ubezpieczony zatrucie pokarmowe może ani dorosły, ani dziecko. Kiedy nieprzyjemne objawy, takie jak nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, tachykardia i czasami gorączka, apetyt dziecko znika sama, ponieważ organizm musi pozbyć się nieproszonych gości w postaci patogenów i toksyn.


Jest udowodnione, że powstrzymywanie się od jedzenia przez kilka pierwszych godzin od wystąpienia objawów zatrucia sobie ma działanie terapeutyczne, ponieważ łagodzi układy trawienne i enzymatyczne, pozwalając walczyć przyczynę infekcji i jej konsekwencjami.

Jednakże wstrzemięźliwość od jedzenia więcej niż jeden dzień nie jest tak przydatne dla rosnącego organizmu w potrzebie odświeżenia, więc rodzice muszą wiedzieć, że można mieć do zatrucia dzieci.

Jeść czy nie jeść?

Żywienie zatrucia dziecka w ostrym stadium jest utrzymanie w organizmie równowagi wody i soli, które mogą być zerwane. Ponieważ apetyt nie jest to pierwszy raz, pytanie, co może być nie w przypadku zatrucia do dzieci, to nie jest w ogóle konieczne.

W rezultacie, wymioty i biegunka stracił duże ilości płynów i soli, które muszą nadrobić deficyt.

Procesy metaboliczne odbywają się przy bezpośrednim udziale wody, więc jest obarczona brakiem odwodnienie, gorączka, zatrucia, a nawet więcej pogorszenia. W ciężkich przypadkach odwodnienia bez opieki szpitalnej dla dziecka może nawet umrzeć, a im młodsze dziecko, tym większe ryzyko.

Wymioty bezcelowe, a nawet szkodliwe, aby dać dziecku do picia szklanki wody, jak wywołane przez dużą liczbę ciekłego nowego ataku jest w stanie pozbawić organizm ma więcej wody niż picie dziecięcej. W związku z tym, ciecz wydajność jedna łyżka 15 minut po ataku wymiotów. Jeżeli po upływie 15 minut od ataku nie jest powtarzany, dają nawet łyżkę. W przeciwnym przypadku przedział jest zwiększona, a zawartość wody jest zmniejszona do 1 łyżeczki.

Najlepsze jedzenie – słona woda. terapią nawadniającą

Ciecz do picia podczas ostrego zatrucia wytworzyć w następujący sposób: 200 ml wody ma jedną łyżeczkę soli i cukru. Sól umożliwia płynny pozostać w organizmie, cukier nadrobić stratę energii. Temperatura picia jest: ciepła ciecz jest wchłaniana szybciej niż na gorąco lub na zimno.

Jest możliwe, aby przygotować roztwory do picia, które są sprzedawane w aptece. Zwracając się do farmaceuty, konieczne jest, aby zapytać agentom terapią nawadniającą. Specjalista oferta nadaje się do mieszanki dla niemowląt.

Terapia Regitradatsionnuyu powinny być prowadzone aż do zniknięcia wymioty i biegunka.

apetyt klapa

Oferują coś dziecku bardziej znaczące niż nawadniającą napoju może nie wcześniej niż 6-10 godzin będzie po ostrej fazie zatrucia.

Jeśli wynik podejmowanych działań leczniczych przepisanych przez lekarza, wymioty miało miejsce, i bóle brzucha ustąpiły, dla dziecka, oznacza to, że można jeść. W przypadku zatrucia dzieci w tym okresie mogą być oferowane lub bulionu biodra słodzić herbatę, rumianek jest najlepszy, z małymi chude cookies, plasterek wczorajszego chleba lub tosty.

Warzywa i owoce w diecie

Przy jednoczesnej poprawie samopoczucia i stopniowy zanik objawów zatrucia dziecko może czuć się głodny.

Co mogę jeść na zatrucie dzieci teraz? Najlepszy wybór – puree zupa jarzynowa. Podsolit może być, ale korzystanie z masłem do ładowania nie jest zalecane.

Kompot można wytwarzać także jako deser do zaoferowania dzieciak pieczone jabłko. Uważa się, że to danie pomaga usuwać substancje toksyczne z jelit i ma korzystny wpływ na trawienie.

Kalafior i brokuły na parze szczególnej wartości do diety dzieci w czasie choroby.

Ale to powinno być powstrzymanie się od owoców i warzyw w ich surowej postaci, a także świeżych i pakowanych soków.

pokarmy białkowe, ryby i mięso

Być może dziecko nie da się twardo jajko.

Jajecznica, jak jajecznica, gotowane na patelni z masłem, nie są ujęte w wykazie, co można jeść.

Jeśli zatrucie lepiej jest dać dziecku łagodny parowy jajecznica, gotowane z wodą zamiast mleka. Środek ten można wytwarzać bezpośrednio w słoju umieszcza się w pojemniku z wrzącą wodą.

Wszystkie rodzaje sklepów kiełbas i wyrobów mięsnych w tym okresie jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Czy to możliwe, aby karmić dziecko na zatrucie pulpety, klopsiki i domowe pierogi, staje się jasne, że apetyt przywrócona, a negatywne objawy zatrucia zniknął.

Ale w ciągu tygodnia jest lepiej powstrzymać się od ciężkich posiłków, zastępując mięso chude ryby, jajka gotowane na parze i rosół.

produkty mleczarskie

Jeśli dziecko lubi nabiału, można zaproponować mu ser, ale tylko te, które mogą być spożywane w przypadku zatrucia. Dziecko gotować niskotłuszczowy twaróg ostry z odrobiną cukru lub łyżeczką dżemu zgody lekarza. Można złagodzić potrawie łyżkę jakichkolwiek produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu.

Świeży jogurt lub jogurt nie smakowe i aromatyczne korzystnie mleko, ponieważ łatwiej jest trawienia i ma korzystny wpływ na przewód pokarmowy.

Kashi

Co można dać dziecku w przypadkach zatrucia ze zbóż? Najlepiej nadaje się ryż, grykę, płatki owsiane, gotowane w wodzie. Dla odmiany zbóż można dodawać do zup warzywnych, a gdy stan dziecka poprawia, można je gotować i kurczaka lub ryba bulion.

Groch, fasola i fasola ze względu na ich zdolność do wywoływania wzdęcia w jelitach, nie odnoszą się do listy , co jeść po zatrucia dziecka. Ale jeśli jest systematyczna poprawa w stanie, nie spowoduje szkód.

Byłoby pożądane, ale nie może

Niektórzy rodzice, przejmując nad chorym dzieckiem, i starają się w każdy sposób, aby poprawić swoją kondycję, starają się zaspokoić najmniejszej zachcianki swojego dziecka. Uleganie życzeniom niektórych obarczona pogorszenia stanu dziecka. Nauczanie rodziców błąd w tworzeniu prawidłowego odżywiania są zdrowe dziecko.

nie, w żadnym wypadku, do zatrucia dziecko nie daje fast food, chipsy, krakersy z smakach, duża ilość słodyczy, napojów gazowanych, które są koktajl chemikaliów, gumy, nasiona słonecznika, tłuszcz twaróg i barów roślinnych, orzechów oraz pasty czekoladowe i inne „osiągnięcia” z przemysłu chemicznego i spożywczego.

Pierwsze w ich sposób życia powinien być tak czysty, jak to możliwe. Prawidłowe odżywianie jest ważnym elementem leczenia przepisanym przez lekarza, oraz zapewnienie dostaw rosnącym organizmie energii i składników odżywczych w okresie rekonwalescencji.