770 Shares 8805 views

Gdzie jest basen „Olympus” (Obnińsk)?

Jeden z największych w centralnych rosyjskich kompleksów sportowych zlokalizowanych w regionie Kaluga. duma Specjalna – basen „Olympus”. Obnińsk, w którym mieści się zaplecze sportowe, uprawia wiele sportów – pływanie, hokej na lodzie, siatkówka, łyżwiarstwo figurowe. Pula ta jest platformą podstawa do szkolenia sportowców Obninsk sportowej Junior School. Jest to jedyny region w basenie 50 metrów długości.


Historia obiektów sportowych

Pilna potrzeba budowy basenu dojrzeje w regionie Kaluga w 2004 roku. To wtedy z Igrzysk Olimpijskich w Atenach, pływak powrócił do wybitnego rosyjskiego Nikołaj Skworcow. Na małym domu miał do czynienia z niesamowitą wiadomością – jedyny w regionie, 25-metrowy basen komunalny został zamknięty. Wtedy po raz pierwszy i wpadł na pomysł, aby zbudować basen „Olympus”. Obnińsk miał być inny ośrodek sportowy w kraju.

Jednocześnie konieczność budowy nowego basenu i udział Aleksandr Siluyanov, dyrektor miejskiego przedsiębiorstwa „Pałacu Sportu”.

Po raz pierwszy inicjatywa została publicznie ogłoszone w Dniu miasta, następnie pływak i sportowych menedżer zaczął mówić o tym we wszystkich urzędach, na wszystkich poziomach.

Istniejące baseny nie są dopuszczone do szkolenia członków drużyny narodowej, a następnie w regionie Kaluga tyłu inny mistrz pływak – Siergiej Fiesikow. Basen „Olympus” (Obnińsk) stała się niezbędna dla regionu. O pomoc skierowane do wicepremiera Rosji Siergiej Naryszkin i gubernatora Kaluga Region Anatolij Artamonova.

wstępna umowa

Aktywnie lobbuje ideę budowy basenu rozpoczął się na szczeblu gminnym, zwłaszcza po Alexander Siluyanov stał się członkiem lokalnego zespołu miasta. To było jego zdaniem posłowie zgodzili się zrezygnować z rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie planowanej budowy w mieście Obnińsku. Basen „Olympus”, ponadto, uderzył w strefie ochrony sanitarnej, otoczony pasem zieleni leśnej została zachowana. W przeciwnym razie, drzewa zostaną wycięte.

Znaczny postęp w tej sprawie odbyła się w 2007 roku. W regionie Kaluga odwiedzanym przez premiera Dmitrija Miedwiediewa. Siluyanov osobiście przygotował wystawę osiągnięć w sporcie, który jest znany Obnińsku. Pool „Olympus” nie został oszczędzony. Premier zgodził się, że członkowie drużyny narodowej pływanie trenować na długim wody i obiecał rozwiązać problem.

W 2010 roku, budowa basenu olimpijskiego było twierdzenie regionalnym centrum – Kaluga. Następnie, w celu osiągnięcia wyglądu przedmiotu jest w Obnińsku, Siluyanov na konferencji prasowej w połączeniu z Skvortsov zwrócił się do obnintsam o podpisać apel do wojewody. W rezultacie, to jest 8000 osób. Zdecydowano się wybudować basen „Olympus”, Obnińsk było wybrać lepszego miejsca.

Rozpoczęcie budowy

Budowa kompleksu sportowego rozpoczęła się w 2011 roku. Prace prowadzone w bardzo krótkim czasie, zaledwie rok z niewiele. Budowa basenu był pod szczególną kontrolą władz na wszystkich szczeblach, ponieważ obiekt jest wykonany w federalnym programie docelowym na rozwój kultury fizycznej i kontrowersji w kraju.

Basen „Olympus” (Obnińsk), zdjęcie które teraz zdobi plakaty promocyjne regionu Kaluga, koszt jednego miliarda 398 milionów rubli. Większość środków przeznaczono z budżetu federalnego. Jest to również wkład kas regionalnych i komunalnych.

Oficjalne otwarcie kompleksu miała miejsce w maju 2012 roku. Pierwszy pływać na wodzie dawno Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin głośnika, Kaluga Region gubernatora Anatolij Artamonov i wielu innych znamienitych gości.

W 2013 roku, gdy sumując krajową nagrodę w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, basen „Olympus” (Obnińsk) został wybrany jako zwycięzca. Wygrał w nominacji „Najlepszy projekt z obiektów sportowych dla sportu masowego.”

parametry techniczne

Łączna powierzchnia obiektów sportowych wynosi 25 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz basenu, który spełnia standardy igrzysk, jest również wyposażony w lodowiska, czyli trzy godziny może zmienić się w sali koncertowej lub sali do gier zespołowych.

Kompleks wyposażony jest dla sportu i osób niepełnosprawnych. Pływacy czuć się tak komfortowo jak to tylko możliwe, woda jest chlorowana. Co więcej, procent chloru w basenie trzy razy mniej niż w podobnych obiektów w Europie. Jakość i skład wody jest stale monitorowany za pomocą najnowszego sprzętu amerykańskiej.

A basen i lodowisko są w pełni załadowany zawodowych sportowców jak i amatorów. Czas dla każdego brakuje, dlatego takie zainteresowanie zdrowym stylem życia może jedynie radować.

Kompleks sportowy ma funkcję społeczną, istnieje wiele dzieci, którzy są zaangażowani w ich wolnych sekcjach, w tym pływanie. Dlatego pieniądze, które zarabia „Olympus” basen (Obnińsk) nie wystarcza nawet na pokrycie kosztów operacyjnych. Nie rób bez wsparcia budżetu.

kompleks sportowy projektu zostaną opracowane w przyszłości. Obok już podwaliny pod budowę hoteli, które zatrzyma sportowców pochodzących z obozu treningowego i konkurencji. Może ten projekt zostanie zrealizowany w wyniku partnerstwa publiczno-prywatnego.

kompleks sportowy skład

Pałac Sportu „Olympus” w regionie Kaluga zawiera nowoczesny kompleks pływacki, w którym możliwe jest przeprowadzenie najwyższy poziom konkurencji, aż do Igrzysk Olimpijskich.

Kompozycja zawiera kąpiel złożoną olimpijski basen 50 metrów długości. Śledzi 10 500 widzów na mównicy. Ze względu na kołnierz ślizgowego, może przekształcić się w dwóch pulach po 25 metrów każdy.

Istnieje również ciepły łaźni, jacuzzi. Dla najmłodszych, tylko studia podstaw basenem dla dzieci, które łaskawie zwanych „powitalny”, jak również hala do pływania „na sucho”.

Oprócz kompleksu pływackiego, Palais des Sports lodowisko jest wyposażony oznacza jeden tysięcy widzów, sala wielofunkcyjna dla sportów zespołowych, lekcje golfa choreografii, fitness, aerobik, siłownia. Funkcjonowanie kawiarnię i salę jadalną.

Dyrektor doświadczeniem olimpijskim

Od początku istnienia instytucji wiedzie Stanislav Lopukhov. Urodzony w Kałudze, zasłużony mistrz sportu Rosji, wybitnego pływaka. Jego najwyższym osiągnięciem – srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w 1996 roku. Sukces osiągnął on w połączeniu przekaźnika 4 o 100 metrów. Dziś "Olympus" basen (Obninsk, Rosja) ma taki trener big-name.

Stanislav Lopukhov urodził się w Kałudze w listopadzie 1972 roku aktywnie zaangażowany w pływaniu rozpoczął w szkole młodzieżowej rezerwowej Olympic „Młodzież”. Dziś odbywają się tradycyjne zawody dla młodych pływaków o nagrodę wybitnego sportowca.

Stało się to wielokrotny zdobywca Pucharu Świata w pływaniu, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata w Pływaniu w stylu klasycznym na 100 m – brazylijskim Rio de Janeiro w 1995 roku w Göteborgu, Szwecja w 1997 roku.

W Olympic Games odległości połączony przekaźnik 4 do 100 metrów przezwyciężone część zespołu rosyjskiej 3 minuty 37.55 sekund. Zwyciężyła drużyna USA, wygrał prawie 3 sekundy. Brązu Australijczycy, które były wolniejsze niż 2 sekundy rosyjskiej.

Jak dostać się na basen „Olimp”

Wielu początkujących i doświadczonych zawodników, a także tylko miłośników marzyć pływać w „Olympus” basen (Obninsk). Dotarcie tam, wie każdy mieszkaniec regionu Kaluga. Sports Complex znajduje się w Obnińsku przy głównej alei, dom 153. Wokół znajduje się duża strefa park leśny, w pobliżu na przecięciu z Prospect Marksa, jest budowa nowego kompleksu mieszkalnego „Ciołkowskiego”. Mała odległość do kompleksu sportowego znajduje szkoły siatkówki, a obok Instytutu Fizyki Ziemi.

Nawet nowicjusz nie będzie trudno dostać się do basenu „Olympus” (Obnińsk). Nawet znać adres nie jest wymagane. Gdzie jest to, powiedz dowolny mieszkaniec, i zapewnia bezpośredni dostęp do sportu może być kilkanaście tras autobusowych.

Do autobusów basen №№2, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 15 i 18. Aby dostać się do centrum sportowego autobusem – najszybszą i najlepszą opcję.

tryb

Swimming pool kompleks sportowy w Obnińsku pracuje niemal przez całą dobę. Swoje podwoje dla zwiedzających to otwiera się o 7 rano, zajęcia kontynuować aż do 23 wieczorem. I tak codziennie, przez siedem dni w tygodniu oraz przerw na lunch.

Wszyscy, którzy są w regionie Kaluga, należy przejść do „Olympus” basen (Obninsk), który tryb odpowiada zarówno mieszkańców i turystów. Jeśli potrzebujesz dostać się do administracji kompleks sportowy, to jest, oczywiście, działa na nieco innym harmonogramie. gospodarowania wodami rozpoczyna pracę o godzinie 9 rano i kończy o godzinie 18 po południu. Przerwa obiad – od 13 do 14 godzin. Dwa weekendy – w soboty i niedziele.

Szkolenie dla sportowców i zorganizowanych grup odbywają się w uprzednio ustalonym harmonogramem. W celu wstępnego ustalenia lekcji z trenerem lub treningu osobistego, to najlepszy czas, aby zarezerwować z wyprzedzeniem. Basen „Olympus” (Obnińsk), telefon jest 18.02.80, zapewnia taką możliwość. Nie zapomnij wybrać 48439 numerem kierunkowym.

Jeśli trzeba zadzwonić administratorom kompleksu sportowego, a następnie wybrać numer 2-18-81.

Recenzje Sports Complex

Basen „Olympus” (Obnińsk), których opinie i sportowców, a zwykli miłośnicy żeglarstwa opuścić najbardziej pozytywne, jest obecnie uważana za jedną z najlepszych w całym kraju.

Jak odwiedzających kompleks sportowy, wielki basen, w którym można się wiele nauczyć, jeśli na przykład uczestniczyć w zajęciach z profesjonalnym trenerem, jak wszystkie wysokiej nocie dogodnej lokalizacji kompleksu i jego dostępności transportowej.

Inni goście również zauważyć duży i wygodny parking i dobrej formie. Jak również dużą liczbę odcinków dla dzieci.

W tej puli pochodzić nie tylko z różnych części regionu Kaluga, ale z Briańsk, Tula, a nawet Moskwy. Przestronne pokoje, jest możliwe do przeprowadzenia konkursów międzynarodowych w basenie i Ice Arena, festiwale tematyczne odbywają się regularnie. Dobrze wyposażony i okolic, są też wszystkie aktywne sport – jazda na łyżwach i łyżwy, hulajnogi, deskorolki.

Wielu mieszkańców innych rosyjskich miastach w dobrej zazdrości radykalnie obnintsam. Po tym wszystkim, mają teraz nie tylko kompleks sportowy pierwszej klasy, zauważają w hotelu, ale również profesjonalny sztab trenerski. Od kogo wybrać, zawsze istnieje.

Wiele kaluzhane śmiało powiedzieć, że „Olympus” – ich dumy. To ogromny pałac sportu. Świetny prezent dostał wszystko Obninsk. „Olympus” – basen, harmonogram, który jest zawsze zajęty, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności sportowe, pewny mieszkańców miasta.

Koszt zajęć

Kompleks sportowy działa dużo wolnych sekcjach sportowych i klubów, ale jest możliwe, aby odwiedzić „Olympus” dla pieniędzy. A ceny są bardzo przystępne.

Na przykład, sport i zajęcia fitness w uniwersalnej hali sportowej dla maksymalnie 80 osób będzie kosztować 1500 rubli. Tyle można prozanimavshis godzinę.

Zapewnienie jedną godzinę tej samej hali sportowej uniwersalne do konkursu już kosztować więcej – w 3500 rubli.

Rozrywkowych i sportowych, na lodowisko jest prawdopodobnie najdroższym Cennik poz. Za organizację koncertu lub prezentacji na lodowisku o pojemności 1000 osób będzie musiał zapłacić 110 tysięcy rubli na godzinę.

Oddzielna linia opisuje usługi, które są dostępne w basenie olimpijskim.

Organizacja imprez sportowych kosztować 20 tysięcy rubli na godzinę. Za te pieniądze można dostać do dyspozycji całej puli ze wszystkich torów i trybun. Jeśli Konkurs odbywa się pod patronatem Federacji Rosyjskiej pływacki, na ich organizatorami są rabaty. Będzie musiał zapłacić 10 tysięcy rubli na godzinę.

Kompleks sportowy można się nauczyć nie tylko pływanie, ale także na łyżwach i grać w hokeja. Zarówno w grupach zorganizowanych i indywidualnych sesjach. Lekcji (45 minut), aby trenować hokej jest wart tysiąc rubli.

Godzinne lekcje indywidualne szkolenia dla dorosłych Łyżwiarstwo figurowe będzie kosztować nawet więcej – 1 500 rubli.

W basenie iść do czynienia nie tylko sportowców, ale również tych, którzy prowadzą zdrowy styl życia i obserwując ich zdrowia. Tak, wiele dostać bilety. 12 wizyt miesięcznie, basen i siłownię na Obnińsku „Add” koszt 2500 rubli. Roczna subskrypcja na 144 klas będzie Cię kosztować 20 tysięcy rubli.

Możesz też kupić oddzielny bilet do odwiedzenia tylko basen. W ciągu dnia od 7 rano do 14 godzin 45 minut 8 sesje będzie kosztować 1960 rubli. Dla dzieci, studenci i emeryci zapewnia znaczne rabaty. Na przykład, dla nich bilet będzie kosztował 980 rubli. W związku z powyższym, w celu zwiększenia liczby klas rośnie i kosztów subskrypcji, ale pod względem jednej lekcji, to jest tańsze. Tak, 20 wizyty kosztować 4600 rubli dla dorosłych, 2300 rubli dla uprzywilejowanych kategorii wymienionych powyżej.

Droższe jest basen w godzinach wieczornych. Od 19:15 do 22:15. 8 lekcji o wartości 2080 rubli (1040 – dla uprzywilejowanych kategorii), 20 lekcji – 4900 rubli (2450 – dla uprzywilejowanych kategorii).

Można nauczyć się pływać i zajęć indywidualnych z trenerem. godzinne sesje dla dorosłych wynosi 1000 rubli, dla studenta lub emeryta – 780 rubli.

Każdego roku w basenie „Olympus” prowadzi dużą liczbę różnych poziomach konkurencji. Lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Młodsze pokolenie widzi przed oczyma na najlepszych sportowców kraju, osiągnął już wiele w swojej karierze. Dla nich oznacza to dużo, widzą, że WIN i uczynić postęp – prawdziwy. Mają coś do dążyć i kogoś mieć. W sporcie, w szczególności, w życiu w ogóle. Jest to kolejna ważna funkcja wykonywana przy basenie „Olympus”.