263 Shares 3478 views

Terytoria Krasnodarskie, Temryuk: odpoczynek. Temryuk: centra rekreacyjne, sektor prywatny

Latem większość naszych rodaków próbuje dostać się na południe, do morza. Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wspaniałych wakacji i wspaniałych wakacji jest Temryuk. Dlaczego on? Ponieważ tu i na morze oraz bezpłatne kliniki na świeżym powietrzu i doskonała obsługa turystyczna po rozsądnych cenach. A tu jest najbardziej pyszny winogron na terytorium Krasnodar, najlepsze wino i największy wybór ryb.


Lokalizacja

Rekreacja Temryuk naprawdę niesamowite. Przecież to miasto dorastało wokół jednego z błotnych wulkanów o nazwie Misk. Ostatnio wysadził na powierzchnię setki ton terapeutycznego błota, ale teraz się uspokoił, pozostawiając w środku ogromnego krateru wzgórze i jezioro. Temryuk leży na półwyspie Taman, będąc największą zaludnioną częścią regionu. Z północy i północy wschodniej graniczy z ujściami rzeki Kurchanskiy i Akhtanizovsky, a od zachodu graniczy z rzeką Kuban. Prawie tuż za miastem płynie do zatoki Temryuk (Morze Azowskie). Około 130 km od przedmiotowego obiektu jest Krasnodar i 11 km (jeśli liczy się centrum) – wieś Golubickaya, słynąca z przepięknych plaż i wielu baz, domów kempingowych, kempingów.

Jak tam dotrzeć

Temryuk nie może zaspokoić różnorodnych dróg dojazdowych, do których można się dostać. I choć w mieście są trzy porty i stacja kolejowa, można tu przyjeżdżać tylko drogą – samochodem lub autobusem. Niestety, porty i gałąź kolejowa prowadzą tylko ruch towarowy. Ale obsługa autobusowa jest dobrze rozwinięta. Ponadto, z dowolnego miejsca w Rosji można latać drogą powietrzną do Krasnodaru lub Anapy. A potem weź autobus lub taksówkę. Z Bezpośrednie loty Anapa są przeprowadzane. Czas podróży to półtorej godziny. Z Krasnodaru są bezpośrednie i przejściowe loty. Autobusy odjeżdżają co 30 minut. Podróż trwa około 3,5 godziny. Oprócz samolotów można skorzystać z usług kolejowych. Z wielu miast Rosji, w tym Moskwy, Petersburga, Ufa, Izszewska i innych, są pociągi w kierunku Noworosyjsk. Musimy wyjść na stacje "Crimean", "Tunnel", "Protoka" (Slavyansk w Kubanie). Potem znowu weź autobus. Przed Temryuk idzie około 1,5 godziny.

Odpoczynek w Temryuk

Ci, którzy przyjeżdżają do Tamanu wyłącznie do wypoczynku, przede wszystkim zainteresowani morzem i plażami. Temryuk znajduje się około 4 km od wybrzeża. Na plaży miejskiej znajdują się minibusy i autobusy. Ale wielu urlopowiczów wolę udać się do następnej wioski Golubitskaya, do której tylko 10-15 minut. Plaże są czyste, przestronne, morze jest bardzo ciepłe, a wybrzeże jest płytkie, co jest ważnym argumentem dla turystów z dziećmi. Ponadto Golubitskaya posiada wspaniały park wodny, delfinarium, hodowlę krokodyli (za opłatą, drapieżnikom można karmić), kawiarnie, bary, restauracje są otwarte. I to wszystko na plaży. Więc dla każdego, kto wybrał wakacje w Temryuk, wieś Golubitskaya będzie służyć jako inne miejsce, gdzie można się wspaniale spędzić czas.

Leczenie

Dla wszystkich, którzy planują połączyć aktywny wypoczynek i rekreację, Temryuk zapewnia najszersze możliwości. Cały świat jest znany z wulkanu Tizdar, w kraterze którego znajduje się jezioro błotne. Skład błota to magnez, sód, brom, siarkowodór, selen, siarczki, jod, wiele innych mikro- i makroelementów, które są niezwykle użyteczne w układzie nerwowym, stawach, kości i skórze. W szpitalach z tego błota wytwarza się specjalne okapy, używane w nawadnianiu, tampony pochwy, płukanki, a nawet napoje. Samodzielne leczenie polega tylko na kąpieli błotnych. Tizdar znajduje się 20 km od Temryuk, w pobliżu wsi "Dla Ojczyzny". Wejście na wulkan jest wypłacane (400 rubli na osobę w każdym wieku i płci). Ale niedaleko Temryuk są inne, absolutnie podobne terapeutyczne wulkany, gdzie wejście jest wolne. Jedna z nich znajduje się w wiosce Kuchugury, 35 km od miasta. W samej Temryuk, na obrzeżach, są też błotne wulkany, a wiele, a wszystkie są wolne. Są na zgniłym wzgórzu. Najbardziej znanym z nich jest Hefajstos. Można również wziąć kąpiele błotne w jeziorach i ujściach rzek. Najbardziej popularnym jeziorem jest Golubitskoye, położone we wsi o tej samej nazwie, a także Solenoye – w pobliżu ujścia rzeki Bugaz. Więc tam gdzie być leczony. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że kąpiele błotne są zabrane nie więcej niż 10-15 minut, aw niektórych kategoriach pacjentów są ogólnie przeciwwskazane.

Gdzie się zatrzymać

Temryuk (Krasnodar Territory) od dawna cieszy się popularnością wśród turystów. Tutaj odpoczywają dziesiątki pensjonatów, ośrodków rekreacyjnych, pensjonatów, a także sektora prywatnego. W samym Temryuk, oczywiście, zakwaterowanie nie jest tak wiele, więc większość miejsc wskazuje centra rekreacyjne zlokalizowane w Golubitskaya, Peresypi, Kuchugury i innych pobliskich wioskach. W mieście można zatrzymać się w hotelach i prywatnych hotelach (pensjonatach). Wszystkie znajdują się w pobliżu centrum i oferują komfortowe pokoje kategorii "Standard", "Suite", "Junior Suite" z kompletem niezbędnego wyposażenia (klimatyzacja, lodówka, telewizor, bezprzewodowy Internet). Zakres usług świadczonych w hotelach jest dość szeroki: sauny, salony piękności, taxi, restauracja, siłownia, biliard i inne. Wśród najpopularniejszych hoteli są: "Victoria", "Robinson", wspaniały kompleks rozrywkowy, a jednocześnie hotel "German Sloboda" z najlepszym centrum fitness w mieście.

"Aleksandrovsky" – miejsce dla tych, którzy kochają pociechę

Trudno powiedzieć o wszystkich hotelach, które otwarły drzwi nie w mieszczanach, ale bezpośrednio w mieście Temryuk. Centrum rekreacyjne, czy raczej wspaniały kompleks hotelowy "Alexandrovsky" – żywy przykład komfortu i przytulności, jaką każdy może dostać za stosunkowo niewielkie pieniądze. Znajduje się "Alexandrovsky" w dwie minuty spacerem od centralnego placu miasta, więc jest to bardzo wygodne do dokonywania zakupów, odwiedzić restauracje i kawiarnie. Ale w samym hotelu jest wspaniała restauracja "Briand", gdzie serwują bezpłatne śniadania. W hotelowej dyspozycji są łaźnie fińskie, tureckie i rosyjskie, ogród zimowy, serwis samochodowy. Pokoje są oferowane na każdy gust i torebkę, od kategorii "Standard" do VIP. I tak, aby goście nie znudzili się, interesują się programami wycieczek, polowaniami, nurkowaniem, jazdą konną, łowieniem ryb.

Temryuk, odpoczynek, sektor prywatny

Oprócz hoteli, mieszkania mogą być wynajmowane w sektorze prywatnym. Ludzie w Temryuk są bardzo przyzwoite, dobre i przyjaźni. Ale mieszkanie jest wynajmowane bardzo inaczej. Są małe pokoje z minimalnymi udogodnieniami lub absolutnie bez nich, ale są bardzo wygodne pensjonaty, gdzie turyści oferują przestronne pokoje dla 2, 3 i 4 osób. Mają piękne meble, split-systemy, internet, telewizory, higieniczne pokoje i inne zalety cywilizacji. Wiele dobrych opinii na temat pensjonatów "Central" wzdłuż ulicy Rosa Luxemburg, PE Kuzmenko na ulicy. Kalinin, "prowincjonalny" na ulicy. Uritsky, a także "Brig", "Uyut", "schronisko turystyczne". Wielu prywatnych przedsiębiorców żyje w starym stylu i nie umieszcza informacji o wypożyczonych pokojach, co znacznie utrudnia wyszukiwanie.

Atrakcje turystyczne

Niezapomniany odpoczynek Temryuk. Zdjęcia turystów pokazują pływanie w błękitnym niebie i czarno-szary błoto wulkanów, piękno Doliny Lotosu, położone w ujściu rzeki Akhtanizovsky i jasne plamy wodospadów Rufabgo. Turystów w Temryuk można wybrać około dwudziestu wycieczek po Taman. Ale w mieście jest coś do zobaczenia, na przykład Muzeum Wyposażenie Wojskowego, położone bezpośrednio na stokach wulkanu Miskaya. Wszystko jest ułożone w taki sposób, że odwiedzający mają poczucie prawdziwej, właśnie zakończonej bitwy. Nazywa się "Military Hill". Interesujące jest wyjątkowe fabryki koniaku na półwyspie, położone około 15 minut drogi od miasta. Nazywa się "Northern Gardens". W fabrycznym pokoju degustacyjnym możesz wybrać i kupić wszystko, co lubisz. Kolejną miłą cechą Temryuk – na jej rynkach jest największa ryba, świeża, wędzona i suszona w regionie Krasnodar.