341 Shares 6214 views

Objawy białaczki u dzieci

Białaczka – a nowotwory krwi, która wpływa na młode komórki krwi, które w przyszłości powinny być utworzone leukocytów. Choroba objawia się uszkodzenia komórek postęp w szpiku kostnym. Z biegiem czasu, komórki dotknięte przenikają do krwi, dlatego białaczka jest diagnozowana za pomocą rutynowych badań krwi. W czasie rozwoju choroby we krwi zwiększa liczbę białych krwinek. Czasami nie wszystko białaczka atakuje komórki, wtedy choroba jest mdłe. Z reguły, przewlekłą białaczkę forma występuje tylko u osób dorosłych, u dzieci najczęściej ostrej formy choroby. Ostrej białaczki rozwija się szybko i jest z dwóch rodzajów: białaczka i szpiku. Bardzo rzadko eozynofilowe i forma monocytów.


Ostra białaczka u dzieci

Ostra białaczka limfoblastyczna charakteryzuje uszkodzenia młodych limfoblastów. Przyczyną tej choroby wciąż nie jest dokładnie znana, sam jest oczywiste, że z postępem normalnych komórkach choroby nie pojawiają się i dotknięte białe krwinki wprowadzić szpik kostny. Ostra białaczka limfoblastyczna u dzieci objawia się zmęczenie i rozwój zakażeń. Początkowo choroba jest w jej przejawem przypomina grypę, dziecko boli złe samopoczucie, gorączka, ogólne zatrucie. Jeśli po dwóch tygodniach, te objawy nie ustępują, należy zwrócić się do specjalistów w celu poddania dalszej analizy. Objawy ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci są podobne do postaci białaczki limfoblastycznej, z tą tylko różnicą, że kiedy białaczka szpikowa ponoszą klęskę komórek szpikowych kierunkach.

Objawy białaczki u dzieci

Objawy tej podstępnej choroby u dzieci często przypominają przeziębienie, więc wielu rodziców często nie przywiązują żadnej szczególne znaczenie. Białaczka liczba płytek krwi u dziecka nie jest wystarczające, to miał ból w kończynach, bo tam jest zwiększenie węzłów chłonnych, istnieje wiele różnych infekcji i krwawienia. Krew z tych dzieci jest zmniejszenie normalnych białych krwinek i duża liczba dotkniętych komórek. Zażycie analizy płynu mózgowo-rdzeniowego, a następnie możliwe jest również, aby spełnić dotkniętych komórek. Choroba zaczyna się ostro – z dolegliwości, wysokiej temperatury i procesów gnilnych w gardle, a następnie stopniowo rosnącą bladość, osłabienie, złe samopoczucie. Wraz z postępem choroby, dziecko pojawiające bólu kości, gorączkę, a następnie infekcji i krwawienia. Czasami może to zwiększyć wątroby, śledziony i innych narządów wewnętrznych.

Obraz kliniczny białaczkę

Jeśli choroba jest nieleczona, objawy białaczki u dzieci są coraz bardziej oczywiste: rozwój ciężkiej postaci anemii, zwiększa duszność, senność, tachykardia, zmiany nowotworowe pojawiają się miejscowo w postaci narośli. Zwiększone gruczoły podżuchwowych i przyuszniczych, znajdują się na nacieków skórnych ciała, one znacznie zmienić cały wygląd dziecka. Radiologicznie można zaobserwować zmiany w kościach długich w postaci rozluźnienia tkanki kostnej. W ciężkich przypadkach może wystąpić posocznica, anemiczny niedotlenienie, krwawienie, zaburzenia rytmu serca – objawy białaczki u dzieci jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do śmierci.

Współczesna medycyna w leczeniu białaczki u dzieci cele – nie pozostawia żadnych chorych komórek w organizmie. Często udaje się zrobić z chemioterapią, immunoterapia jest czasami używane, ale jego rola w leczeniu raka krwi wciąż słabo poznane. Nowoczesne metody leczenia i wczesnego diagnozowania daje gwarancję pełnego zwrotu z białaczką i dlatego muszą być czujni, zauważając pierwsze objawy białaczki u dzieci.