116 Shares 1425 views

Abchazji adjika. przepis na

Do przygotowania wielu potraw, marynat, sosów, a także oddzielną przyprawiania narodami Kaukazu jest szeroko stosowany pikantne i aromatyczne pasty Spice – Abchazji adjika. Przepis waha się w zależności od terenu. Co do zasady, w środkowym paśmie szerokościach geograficznych adzhika zakładany miazgi puree z puree pomidory, jabłka, czosnek i zioła – tzw adjika domu. Jej zwykle zastosowanie, rozłożenie na kromce chleba, jako przyprawy, przekąski, do drugich dań. W tradycyjnym rozumieniem smakoszy abchaskiego adjika (receptury kuchni kaukaskiej) – produkt, który ma niewiele wspólnego z przyprawami, do którego są przyzwyczajeni do gospodyń europejskich. Różni się ostrość smaku i silnym smaku mocny, stosuje się zatem do gotowania w odpowiednio małej ilości. Prawie połowa potraw, zup, sosów południowe potrawy zawierają pewną ilość przypraw „abchaskiego adjika”. Przepis na nią jest prosty, ale takie słynne przysmaki, takie jak Chicken Tabaka, sacivi, bałagan, grill, lobio i wiele innych potraw bez niego wydaje mdły i bez smaku. I chwała kaukaskich przyprawy grzmi daleko poza granice regionu.


Abchazji adjika. Wytwarzanie receptur.

Słowo „adjika” tłumaczone z abchaski oznacza sól. Już wcześniej działał jako główny składnik przyprawy.

W dawnych czasach, idąc za owce chodzenie na górskich pastwiskach, pasterze wziął z nich sól. Zwierzęta są bardzo ją lubił, w tym samym czasie, to powoduje poważne pragnienie, które zwierzęta przerwano przez chwytając bogato bujne łąki trawy i wody pitnej z górskich potoków. Pić dużo płynów i żywności są korzystne dla wagi bydła, które w lecie tuczy pożądanej wagi. Jednak właściciele stad, wiedząc, że sól jest bardzo cennym produktem, ze strachu przed jej kradzieżą przez swoich pracowników, pieprz mieszać w to, co czyni go tym samym niezdolny do dalszej odsprzedaży lub do użytku osobistego. Następnie pasterze zaczęli dodawać do niego i jego przypraw, takich jak kolendra, chmiel, czosnek. Więc nie był prototypem współczesnego przyprawa „adjika Abchazji klasycznej”. Przepis jest jej gotowanie dzisiaj jest następująca. Zrobiono strąki ognisty czerwony pieprz masa jednego kilograma. Jest to niezbędne do przygotowania – do cięcia i czyszczenia wnętrza partycji i nasiona.

Abchazji adjika, przepis której zawarty jest w artykule będą mniej dotkliwe, jeśli wcześniej namoczyć pieprz, zatoka ciepłej wody. Aby uzyskać więcej searing spowodować wystarczy provyalit. Następnie pieprz 5-6 głowic czosnku, ziół – kolendra, koper, bazylia – i pokruszonych orzechów włoskich (około pół szklanki) raz korby w maszynce lub młynka do uzyskania drobnego, prawie homogeniczną masę. Nakrętka w tym przypadku pomoże „connect” sok pieprzowy, co dużo bardziej lepki. Ponadto olej z orzecha włoskiego o lekko gorzkim smaku poprawi jakość przyprawy i przyczyni się do zwiększenia trwałości. Następny dodany do adzhika łyżka drobno startego nasion kolendry i duża soli kamiennej (do smaku). adjika gotowe pakowane w wysterylizowanych słoików i przechowywać w lodówce.

Nawiasem mówiąc, w przeszłości, kiedy nie było mielenie lub inne urządzenia kuchenne, wszystkie składniki adzhika walki między dwoma głazami. To przyczyniło się nie tylko do idealnej konsystencji, ale także zachowania olejków eterycznych wydzielanych przez wszystkich składników receptury wykorzystywane, dzięki czemu adjika bardziej aromatyczne i użyteczne.