752 Shares 5505 views

Tekst na stronie: narzędzie do sprzedaży lub „żywność” w wyszukiwarce?

Czy wiesz, w jaki sposób strona jest urodziłeś? Zespół programistów, Copywriter, optymalizator, projektant, administrator … Każdy wykonuje swoją funkcję, ale nie zawsze udaje im się osiągnąć porozumienia w tych lub innych problemów. Jakie są sprzeczności do czynienia, na przykład, copywriter i Optimizer? W rzeczywistości są to dwa światy, dwa z kosmosu, z których każdy patrzy na tekst na stronie pod jego własnej perspektywy i oczekuje go w rozwiązywaniu ich problemów.


Co jest ważne dla optymalizatora? Jego zadanie – optymalizacji witryny i promocja zasobów internetowych w poszukiwaniu aby zmieścił się na kluczowych pojawił się w pierwszej dziesiątce. Bo tylko w takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to hit właściwych odbiorców. Dlatego optymalizator jest wymagane:

  • tekst wyjątkowy. Z punktu widzenia użytkowników wyszukiwarek w Internecie interesujący materiał, który nigdy nie widział lub przeczytać. I najnowsze informacje, tym bardziej prawdopodobne, że strona być wyświetlane jako pierwsze.
  • Tekst ze słów kluczowych. Optymalizator wybiera słowa kluczowe na podstawie regionu, zwłaszcza towarów i liczbę żądań od użytkowników. I ważne jest, że słowa te znajdują się w tekście kilkakrotnie. Nie w każdym słowie, ale wystarczająco często. Wówczas wyszukiwarka potraktuje przychylnie do serwisu i stwierdza, że informacje wysłane jest idealnie dopasowany do oczekiwań użytkownika.
  • Istotne nagłówek. Tytuł tekstu na stronie muszą być zgodne z treścią i tagów strony. Jest to ważne dla wyszukiwarek.

Co jest ważne, copywriter? Jego misją – powiedzieć przekonujące tekst „hak”, jego uwaga, można odczytać do końca i wywołać kupna lub połączenia telefonicznego. Dlatego copywriter tworzy tekst:

  • Właściwy. Po przeczytaniu trochę posiadające wiedzę osoba „potyka” na błędy, oprócz ich obecność powoduje brak zaufania do zasobów i, co do zasady, do produktu lub usługi. Czy to możliwe, aby podjąć takie ryzyko? Oczywiście, że nie.
  • "Cling". uwaga autora jest ważne dla „hak”, tekst powinien być jasny i interesujący.
  • „Sprzedać”. W tekście należy powiedzieć potencjalny nabywca, dlaczego ten produkt jest niezbędna, nie tylko o korzyściach.
  • Z „krzykiem” pozycji. Nie lekceważ nagłówek! Zwrot ten pierwszy przyciąga uwagę i pod wieloma względami zależy od tytułu, będą musieli przeczytać tekst.

Zdarza się, że ktoś nie chce czekać do indeksowania stron i naturalny wzrost najwyższym numerze witryny. Wydaje się, że każdy dzień przynosi straty czuwania, a więc chcą szybko zarobić. I wydaje się, że jest to rozwiązanie, które znajduje się na powierzchni – płacić za reklamy w Yandex lub Gugle – i cieszyć się wspaniałe widowisko – witryny w najwyższym położeniu. Jednak ta metoda promocji jest efekt tymczasowy i iluzoryczne. Tak szybko, jak zabraknie pieniędzy, położył na kampanię reklamową, witryna będzie „w piwnicy”. Ponadto, począwszy zapłacić za pozycję w górę, należy zadbać o dostateczną finansowej „poduszce” – kliknij koszt może osiągnąć $ 50 lub powyżej. Jeśli witryna oferuje usługi detaliczne, których koszt nie jest zbyt wysoki, zamiast skutecznej promocji i zysków nad stratami materii i nieprzewidywalny budżetu wydatków. W odróżnieniu od powierzchni reklamowych kompetentnie i profesjonalnie zoptymalizowany stronie internetowej przez dłuższy czas opóźnionego na pierwszych pozycjach bez dodatkowych kosztów.

Tekst na stronie muszą spełniać zarówno wymogi optymalizator, a cel copywriter, bo tylko wtedy będzie wykonywać do maksimum swoją misję – przyniesie miejsce w pierwszej dziesiątce i wydawanie „sprzedać” towar lub usługę do klienta. W przeciwnym razie świetny list sprzedaży nikt nie widzi, albo on będzie kluczem, który otworzy drogę do Topu wyszukiwarkę, ale nie rozwiązuje problemu braku sprzedaży.