248 Shares 9271 views

Dziecko płacze: dlaczego?

Małe dziecko bezradny, wsiada do ponurej, zimnej i przewiewnym świata, nie ma wątpliwości, czuje się „swobodnie”. Właśnie zrobił dużo pracy, pomagając mamie po urodzeniu, on jest głodny, jest zimno, trudno jest oddychać. Więc pierwszą rzeczą, lekarze i matką noworodka rozprawie – to krzyk, stopniowo zamienia się w krzyk. I od tej chwili wyraźny głos dziecko staje się stałym towarzyszem młodych rodziców. W tym przypadku, powody, dlaczego dziecko płacze, może być całkiem sporo.


Jedynym sposobem, aby wyrazić siebie

Noworodek nie jest jeszcze w stanie mówić, więc płakać i krzyczeć na niego – główne sposoby wyrażania emocji i pragnień. Wiele matek błędnie uważają, że dziecko płacze tylko wtedy, gdy ma coś boli. Ale w rzeczywistości, łzy mogą być spowodowane różnymi czynnikami:

  • Głód (jeśli przyczyna płaczu na tym, że konieczne jest, aby natychmiast paszy okruchy).
  • Zbyt niska lub wysoka temperatura powietrza w pomieszczeniu (średnia temperatura w pomieszczeniu, w którym noworodków – 22-25 stopni).
  • Kolki (jelitowe pomocy masaż lub specjalnych preparatów farmaceutycznych).
  • Ból ząbkowania.
  • Mokre lub brudne pieluchy i pieluch.
  • Brak uwagi.

Ponadto, dziecko płacze, kiedy nie mogę spać. Nervous System maluch jest umieszczony tak, że organizm nie zrelaksować się podczas silnego zmęczenia, ale raczej overexcited. Błędne koło – im bardziej zmęczony miękiszu, tym trudniej jest zasnąć. W tym przypadku matka musi wstrząsnąć dziecko, zaśpiewać kołysankę cichą, zrobić masaż lekki głaskanie.

matki często zauważyć, że ich dziecko płacze podczas karmienia. Zjawisko to jest spowodowane tym, że nieprawidłowe piersią dziecko z mlekiem połyka powietrze. W rezultacie, miękisz doświadcza dyskomfortu, gdy nowe porcje jedzenia. Aby pomóc dziecku, aby wystarczająco delikatny masaż brzucha lub użyj rury gazowej – po powietrze uszło z jelita, pipsqueak znowu z apetytem przylegać do klatki piersiowej. I aby uniknąć kolki i samochodów GAZ, mama może uważnie technikę nakładania (swoją główną zasadę – dziecko musi uchwycić nie tylko sutek, ale całą otoczkę). Nawiasem mówiąc, to pomoże uniknąć powstawania pęknięć na sutki.

Jak pomóc płaczące dziecko?

Niezależnie od tego, dlaczego dziecko płacze, pierwszą rzeczą, że musi – czułość i opiekę matki. Nie bój się wziąć krzyczące dziecko w ramionach. Nie jest konieczne, aby postępować zgodnie z zaleceniami „dać dziecko do płaczu” lub „nie uczyć go na ręce.” Dzieci piersi wciąż pamiętam czas, gdy byli w brzuchu matki, otoczoną miękkim ciepłym łożyska i płynu owodniowego. Zawsze czuję dźwięk serca matki, i to jest ich bardzo pocieszające. Tak więc, gdy dziecko płacze, trzeba dać mu możliwość poczuć ciepło plecy mojej matki, porozmawiaj z nim i dopiero wtedy zacząć szukać przyczyny płaczu.

Czasami dziecko płacze, bo jest po prostu coś nie podoba – nie lubi pływać, nie lubi wiatr na ulicy, ciekawy, dziwny ciocia obudziła go, lub przestraszony. W takich przypadkach ważne jest, aby spróbować wyeliminować przyczynę niezadowolenia i uczynić wszystko, co maluch zapomniał niefortunny incydent – konieczne jest, by odwrócić go na coś bardziej interesujące i przyjemne.

Jeśli płacz powtarza się zbyt często trwa długo i żadna akcja nie pomoże pozbyć się go, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem – może płakać Powód jest bardzo głęboka, a tylko wykwalifikowany specjalista może zidentyfikować i wyeliminować je.