350 Shares 1747 views

Fokina Olga Aleksandrowna: biografia, poezja

Fokina Olga Aleksandrowna – rosyjski poeta i autor kilkudziesięciu książek, wierszy i poematów, poświęcony jego charakterystyczny wielki talent bezinteresowną służbę dla ludzi i kochał Terytorium Północnego. Prace Fokina są przepojone tematu rosyjskiego folkloru i niesamowitą miłość do natury, jej każdego źdźbła trawy, liści, kwiatów. Kreatywność Olga Aleksandrowna – to maluje ojczyzny, jego melodii, głos, oddech, bicie serca. Przez całą swoją kreatywność poeta niesie uczucie krwi i szacunek do ciężkiej pracy chłopa, martwi się o „umieraniu” wioski i los ukochanej Rosji.


Olga Fokina: biografia

Olga urodziła się 2 września 1937 roku w miejscowości Artemyevsky (region Archangielsk), w dużej rodziny, mieszkał bogatego życia, ale bardzo przyjazny. Ojciec Aleksander i jego matka Claudia Andreevna miejsce pochodzi ze zwykłych rodzin chłopskich. Tata pracował jako brygadzista na farmie „New Północnej”, z początkiem wojny poszedł do przodu, był w szpitalu i kilka tygodni po wypisaniu ze szpitala, zmarł „ze względu na pobyt na froncie.” Tak więc stwierdzono w certyfikacie, zgodnie z którym państwo przeznaczyło osieroconą przeżył korzyści rodzina 6 rubli 50 kopiejek miesięcznie: na pięciu dzieci od noworodków do 14 lat.

Dzieciństwo: ciężki i wojskowych

W czasach głodu małej Oli, aby w jakiś sposób pomóc głodnych krewnych, udał się do sąsiedniej wsi żebrać. Starsi bracia starali się zarobić pieniądze, aby w jakiś sposób pomóc matce z dzieckiem w ramionach. Ludzie, którzy pomogli dziewczynie niż chce: biszkopty okrągłe ziemniaki. Chodzi o tych trudnych czasach pierwszy autor poematu został napisany. We wczesnym okresie twórczości odnaleźć echa dzieciństwa, obdarty straszliwą wojnę. Dotyka duszy smutek dziecka, stracił ojca. Dotyka radość pierwszych dzieci. Wyraźnie czuł głębokie poczucie winy motyw matki, z pod którego skrzydła trzepotały w dorosłość Olga Fokina. „Przebiśniegi” – słynny poemat o wojennej i tylko chłopcem, był w jego młyńskie, ale nie utrata poczucia piękna.

To była jego matka – Claudia Andreevna ukończył 4 klasy szkoły parafialnej – był człowiekiem, który był w stanie położyć w sercu miłości dziewczyny sztuki ludowej. Jej delikatne kołysanki, fascynujące historie, wiersze Niekrasow i Surikov zasiane ziarno miłości do stylu literackiego w duszy dziecka.

rok studiów

1945 zapoczątkowało życia szkolnego. Podczas treningu, dziewczynka wykazywała talent do pisania wierszy, którą starannie rejestrowane w self-made albumu, wykonane z przecinają notebooków. Fokina Olga wzrosła chorowity dziewczynę, często nie idzie do szkoły, pobyt w domu sam. Komunikacja z samym sobą i naturą obudził obserwację nastolatek i dbałością o szczegóły. Powstałe nowe uczucia i wrażenia natychmiast udał rymowane wiersze na kartce papieru. Fokina siedem klas szkoły Olga ukończył w 1952 roku z wynikiem „doskonałe”. Za radą matki naukę w szkole medycznej w Archangielsku.

Pierwsza publikacja

W 1955 roku gazeta młodzież „Severny Komsomolec” ukazały się dwa wiersze Fokinoy Olgi z portretem autora słów i ciepły rozstanie z redakcji. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na czele centrum medycznego Verkhnetoemsky LPH. W procesie jadący wyzwań i nawijania kilometrów lasu, Olga składała się jeszcze lepiej. Pop-up w głowie poeta linii próbowali szybko zapisywać na każdym skrawku papieru lub z tyłu tynku musztardowym. Dzień mógł napisać kilkanaście wierszy. W organizacji pisarzy, gdzie Fokina Olga prowadzi swoje prace, a jej talent jest doceniany i opublikowane w antologii «Północ» autora poematu.

W 1957 roku Olga Fokina postanowił zapisać się w Instytucie Literatury Capital, łatwo wziął konkurs twórczego i po zdaniu egzaminów został studentem. Po treningu w 1962 roku, gdy pracowała jako młodszy redaktor „Soviet Russia” wydawnictwa, a jesienią 1963 roku przeniósł się do stałego pobytu w Wołogdy. W tym samym roku stało się to dwa znaczące wydarzenia: publikację pierwszego tomiku „tea-cup” i rejestracji młodego poety w Związku Pisarzy.

Charakterystycznymi cechami poezji

Prace Olgi Fokinoy pozostawić nikogo obojętnym: mają ogromną ilość ciepła, życzliwości, prawdziwej miłości dla przyrody i ludzi. To rymowane linie wyrazisty memorability często z natury zawierają północną dialektem. Zasada „w codziennej szarej, aby zobaczyć piękno i natchnienie duszy ludowej” w życiu rosyjskiego poety jest jednym z głównym. Wersety Olgi Fokinoy opisać atrakcyjnych ludzi – cenne wioski ludzi pracy, wiedząc, że taka praca, a stanie docenić resztę. Charakterystyczną cechą jest poetyckie utwory Olgi Fokinoy; wiele piosenek, znanych z dzieciństwa, napisane przez rosyjskiego poety. Jest to słynny „gwiazdka jest moje jasne”, wykonywane Valeriem Meladze i „Hello, Palenga River” – piosenka Ludmiła Senchinoj.

Twórczość Olgi Fokinoy

Kreatywność Olga Aleksandrowna Fokina interesujący i zrozumiały dla młodego pokolenia, ale również specjalnie dla widowni dziecięcej autor opublikował mały, zaledwie 32-stronicową książeczkę „w lesie byłem dzisiaj”, w tym głównie charakter poematu.

Istotnym wydarzeniem była publikacja w 2002 roku książka „Wahadło”, która obejmuje najlepsze wiersze Olgi Fokinoy za okres od 1956 do 2012 roku. Szczere Przedmowa stał się artykuł radzieckiego poety Siergieja Vasilievich Vikulova poświęconej życiu i twórczości Olgi Fokinoy.

Autor licznych książek poetyckich, Fokina Olga Aleksandrowna, wielokrotnie uhonorowany odznaczeniami państwowymi. Poetka często posiada wieczory literackie, spotkania z czytelnikami. Szczególnie ogrzewać Olga Aleksandrovnu wziąć pod rodzimej Wołogdy.