193 Shares 4044 views

"Autumn Evening", Tiutchev F.I: analiza wiersz.

Fiodor Iwanowicz Tiutczew jest jednym z największych rosyjskich poetów XIX wieku, subtelnie poczuć piękno otaczającej przyrody. Jej krajobraz poezja zajmuje ważne miejsce w literaturze rosyjskiej. „Autumn Evening” – poemat Tiutchev, łącząc tradycje europejskie i rosyjskie, styl i substancji przypominających klasyczne odę, choć jego wymiary są znacznie skromniejsze. Fedor lubił europejskiego romantyzmu, a jego idolami byli Uilyam Bleyk i Genrih Geyne, więc jego prace są utrzymane w tym kierunku.


Treść poematu „Jesienny wieczór”

Tiutchev pozostawił nie tyle prac – około 400 wierszy, ponieważ całe życie zaangażowany w służbie dyplomatycznej państwa, na pracy prawie nie ma czasu zapasowego lewej. Ale absolutnie wszystkich jego prac uderzające piękno, prostotę, dokładność opisu zjawisk. Natychmiast widać, że autor kochał i rozumiał naturę, był bardzo spostrzegawczy człowiek. „Autumn Evening” Tiutchev napisał w 1830 roku podczas podróży służbowej do Monachium. W związku z tym, że był bardzo samotny i smutny, a ciepły październikowy wieczór wywołał wspomnienia z ojczyzny, powołany na lirycznej romantycznym nastroju. I tam był wiersz „Jesień wieczór”.

Tiutchev (analiza pokazuje pełnię działa głęboko filozoficzny sens) nie wyraził się za pomocą symboli, w swoim czasie, to nie było akceptowane. Dlatego poeta nie kojarzy się z jesienią ludzkiej urody blaknięciem, blaknięcie życie, zakończenie cyklu, dzięki czemu osoby starsze. Symboliści zmierzchu związane z podeszłym wiekiem i mądrości, jesień przynosi poczucie tęsknoty, ale Fedor spróbował w jesienny wieczór, aby znaleźć coś pozytywnego i piękne.

Tiutchev prostu chciałem opisać otworzył oczy krajobrazu, aby przekazać swoją wizję tej porze roku. Autor jak „łaska jesienne wieczory” na jesieni ziemia zmierzch, ale smutek jest oświetlony przez ostatnie promienie słońca, które dotknął wierzchołki drzew i liści pokryte. To niezwykłe zjawisko Fedor przyrównać do „łagodny uśmiech blaknięcie.” Poeta zwraca równolegle między człowiekiem a naturą, ponieważ osoba taka jak stan zwany cierpienia.

Filozoficzne znaczenie poematu „Jesienny wieczór”

Tiutchev w swojej pracy nie odbywa się podział między ożywionej i nieożywionej, ponieważ wierzył, wszystko na tym świecie jest ze sobą połączone. Ludzie bardzo często nawet nieświadomie kopiuje pewne działania lub gestów, które widzą wokół nich. czas jesienny jest również utożsamiany z osobą związaną z jego duchowej dojrzałości. W tym czasie ludzie magazynowanie wiedzy, uświadomić sobie wartość młodości i piękna, ale nie może się pochwalić czystym wyglądzie i świeżą twarz.

„Autumn Evening” Tiutchev pisał z odrobiną smutku zawsze minionych dni, ale w tym samym czasie z doskonałością podziw świata, w którym wszystkie procesy są cykliczne. Natura nie posiada uszkodzeń, upadek wywołuje nostalgia zimny wiatr zdzierać żółte liście, ale po to przychodzi zima, która obejmie całego welonem śnieżnobiałej, wtedy ziemia będzie obudzić i zapestrit soczyste trawy. Człowiek jednak, przeżywa kolejny cykl, staje się mądrzejszy i uczy cieszyć się każdą chwilą.