692 Shares 2480 views

Torując cegły na wiejskim domu lub willi

Torując cegły lub cegły chodnikowe – Przyjazny dla środowiska, estetyczne, trwałe materiały do zdobienia chodników, nawierzchni jezdni. Produkcja odkryto po raz pierwszy w 17 wieku w Holandii, gdzie właściwości wykazała pewne glinki, która po zabiegu staje się bardzo silny podczas wypalania ceramiki. Aby nasi jakości układarki czasu uległa poprawie, było kilka rodzajów powłok na różnych obszarach.


Główne etapy produkcji

Surowiec do produkcji gliny układarki są glinki ogniotrwałe, zazwyczaj kilka odmian. Wyodrębniony surowiec w wytwarzaniu zmieszano w proporcjach w zależności od receptury, podstawowym wymogiem – temperatura topnienia. Do produkcji różnych typów gliny są mieszane, to wstępne stopnie, zamykając hydratacji, wytłaczanie, suszenie i prażenie. W końcowym etapie glinki należy stopić i „bake”, lecz nie może zapobiec powstawaniu substancji szklistej. Temperatura w produkcji wykładzin klinkieru piec 1350-1580 ° C.

Nawierzchni jest paleta naturalnych kolorach. W produkcji klinkieru rodzajów materiałów wykończeniowych nie są stosowane barwniki. Kolor jest osiągnięte za pomocą połączenia typu gliny, temperatura i czas pobytu w piecu podczas wypalania. To właśnie z tego powodu jest rzadko zdarza się znaleźć kostki brukowej firmy, składający się z absolutnie identycznych bloków kolorystycznych. Kolorystyka będzie inny od tonu lub dwa tonu w stosunku do całkowitej masy partii.

powołanie

Nawierzchni posiada kilka rodzajów, a każdy z nich jest używany w środowisku produkcyjnym.

  • Chodnik kostka cegły. Grubość płytki wynosi około 4,2 cm. Służy do Układanie kostki deptak, tory ogrody, jak ślepy obszar wokół budynków prywatnych lub do celów administracyjnych.
  • Nawierzchni drogowych. Grubość płytki powlekania naprężenia od 4,2 cm do 5,2 cm. Ta forma może być użyta do utwardzenia utwardzonych dróg wewnątrz domów mieszkalnych na parkingach i parkingach.
  • Trawnik z cegły klinkierowej. Po nazwie służy do zdobienia trawników. Konstrukcja posiada otwory, przez które trawa rośnie. Najczęściej używane do parkingu traw.
  • Klinkier z otworów przelotowych lub klinkieru tranzytowego Aqua. Najlepszym sposobem rozściełacze do chodników, z szybkiego usuwania wody ze strefy dla pieszych.
  • Dotykowy chodnikowe. Ten rodzaj kostki brukowej jest inna powierzchnia teksturowane i znajduje się na skraju chodnika, aby zaznaczyć koniec deptaka, wygodny w użyciu dla osób niedowidzących.

Rodzaje kostki brukowej

Nawierzchni ma kilka rozmiarów, ze szczególnym celu zastosowania i grubości.

Rozmiary gliniane układarki

nazwa Wymiary gliny układarki, zobacz Grubość w cm
prostokątny

20h10h4

20h10h4,5

20h10h5,2

20h11,5h5,2

1,8 – 7,1
kwadrat

10×10

15×15

20×20

24×24

30×30

1,8 – 7,1
mozaika 0,6h0,6sm 0,5 – 0,6
Poprzeczka (typ popularny)

21,2h0,7h5,2

29,2h0,7h5,2

29,2h7,1h7,1

4.5-5.2
kształcie Okrągłe, w kształcie rombu, lub inne skomplikowane kształty. Nie ma ogólnie przyjętych standardów.

Zalety płytek ceramicznych

Glina układarki mają praktycznie żadnych wad. materiał ekologiczny nie zanieczyszcza środowiska, nawet jeśli torując uszkodzony i pozostawiony bez demontażu na miejscu, nie powoduje szkody dla przyrody i człowieka.

Wysoka jakość nawierzchni siły, aby wytrzymać obciążenia eksploatacyjne do 2000 kilogramów na centymetr kwadratowy. Niski współczynnik absorpcji wody pozwala na tego rodzaju nawierzchni obejmujące wysoką mrozu. Woda prawie nie wnika w pory materiału, który na szerokościach geograficznych z różnych warunkach temperaturowych jest bardzo wygodne, ponieważ żywotność jest znacznie wydłużony. Brukarze również odporne na wchłanianie olejów, kwasów i innych czynników powodujących korozję.

materiał wady

Główną wadą jest koszt. Jest to spowodowane przez proces, surowców i usług. Ponadto, glina układarki nie jest jednolity kolor. Każda partia będzie zawierać próbki różnych kolorach zbliżone do podstawowego, ale czasami jest to również korzyść, jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznego projektowania.

R gliny układarki

Torując klinkier implikuje kilka przygotowawcze warstw technologicznych urządzenia. Warstwa spodnia – zagęszczony grunt naturalny wyrównane, kolejna warstwa składa się z piasku lub widełek, która jest układana kostki cegły. Odległość między poszczególnymi cegły / płytki jest wypełniona odpryski skalne i bitumu stałych z mieszanek termoplastycznych. Układanie płytek ceramicznych odbywa się w prosty wzór formularza lub projektanta, który daje przestrzeń osobowość i styl.

dostępność

Głównymi producentami gliny kostki brukowej, dachówek i cegieł są niemieckie liderów branży. W Rosji produkcja glinianych układarek początku rozwoju jest stosunkowo nowe. odpowiedniki krajowe nie dają jako Europejczyka, ale do tej pory miały ograniczony zakres.

Torując produkcji rosyjskiej wypada korzystnie w porównaniu z kosztami, ponieważ zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rosji, koszty logistyczne są nieznaczne w porównaniu z dostawą UE, a jakość jest światowej klasy. Sprzedam płytki ceramiczne rosyjscy producenci mogą być w dowolnym miejscu w kraju za pośrednictwem ustalonego rozkładu. Do tej pory, dwóch głównych graczy na rynku rosyjskim, co oznacza, że rynek produkcji klinkieru jest praktycznie za darmo.