764 Shares 8012 views

Naturalne źródła światła: przykłady. Jakie są naturalne źródła światła?

W dawnych czasach, ludzie myśleli, że możemy zobaczyć przez macki promieni, które pochodzą z oczu, jakby starając się dotykać przedmiotów. Wydaje się absurdalne i śmieszne. Ale w rzeczywistości, co to jest światło? Skąd on pochodzi? Odróżnić źródeł naturalnych i sztucznych lekkich. Współczesne poglądy powiedzieć, że światło – jest falą elektromagnetyczną lub strumień fotonów. W rzeczywistości, światło jest promieniowanie, ale część z nich, które mogą być postrzegane przez oko. Dlatego nazywa się to światło widzialne. Propagacji światła znalazł jakości fali. O które omówiono poniżej.


światło

Co to jest? Prawdę mówiąc, jest falą elektromagnetyczną. Jest on postrzegany przez ludzkie oczy. Istnieją jednak granice skrócie – od 380 do 780 nm. Przy niższych cenach jest strumień ultrafioletowe, że ludzie nie widzą, ale czuć. Na skórze, to pojawia się opalenizny. Istnieje również promieniowanie podczerwone, które można zobaczyć tylko kilka organizmów żywych i ludzi jest postrzegana jako ciepło.

Światło ma inny kolor. Jeśli pamiętacie tęczy, ona jest właścicielem siedmiu kolorach. Niniejszy nim fiolet tworzą belki o długości fali 380 nm, czerwony – 625, i o zielona – 500 ponad fioletowy, ale jest mniejsza niż czerwone. Wiele źródeł sztucznego światła oparte są na biało-zielony. Białe światło pojawia się, gdy mieszanka wszystkie inne kolory podstawowe – czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy.

właściwości

Dzięki doświadczeniu stwierdzono, że światło jest elektromagnetyczne w naturze. Mówiąc najprościej, światło – jest promieniowanie elektromagnetyczne, które mogą być postrzegane.

Światło może się pochwalić, że ma zdolność przechodzenia przez materiał przejrzysty i ciała. Ze względu na to promienie słoneczne przez atmosferę łatwo wnika w ziemię. Ale gdy jest załamany. Kiedy światło ścieżka spełnia nieprzejrzysty korpus lub obiektu, światło odbite od nich. Więc przyjąć odbity kolor oczu i zobaczyć nie tylko kolor, ale również formę.

Pewna część tego światła pochłaniana jest przez przedmioty, i są ogrzewane. Jasne obiekty nie nagrzewają się tak samo ciemno jak absorbować więcej światła i odbija mniej. Dlatego wyglądają ciemne. Lew z informacji, która nas otacza, to przychodzi poprzez wzroku. Dzięki niemu, możemy analizować wszystko. Dobre widzenie i bardzo najwyższe standardy wydajności związanej z oświetleniem.

źródła

Ciało, z którego emanuje światło i są źródła światła. Istnieją źródła naturalne i sztuczne światło. Najbardziej popularne i ważne naturalne źródło światła – słońce, a mianowicie promieniowanie słoneczne – promienna strumień gwiazda, która dociera do powierzchni naszej planety w postaci bezpośredniego i rozproszonego światła. W świecie przyrody, a dokładniej w jego widmie są promienie ultrafioletowe, które są niezbędne dla człowieka. Rozproszenia – to charakterystyczne dla naturalnego oświetlenia. Jest to korzystne dla widoku. Kiedy zrozumiemy wiele pojęć, można przystąpić do wyjaśnienia, co to jest – źródła sztuczne i naturalne światło.

sztucznych źródeł

Aż do końca 19 wieku, tylko sztucznym źródłem światła był ogień we wszystkich jego interpretacji. Później aktywnie rozpoczęli gwałtowny rozwój źródeł światła elektrycznego. Przez prawie 130 lat swego istnienia, ogień został niemal całkowicie zastąpiony – były lampy naftowe, świece. Obecnie są one stosowane, gdy zdarzy się wypadek na stacji, gdy nagle znika oświetlenia na romantyczny wieczór, aby stworzyć odpowiednie środowisko. W chodzeniu, gdy lampy wyładowcze, używane lampy nafty. Aby zwiększyć zasięg można napalić.

Koster – sztuczne lub naturalne źródło światła? Konieczne jest, aby zrozumieć. Płomień spalania suchych gałązek jak płomień świecy, palnik gazowy i tak dalej – to sztuczne źródła. Chciałbym zauważyć jedną cechę. Źródła sztuczne ludzie mogą kontrolować światło.

Oceniana w następujący sposób: w zasadzie, ogień płonie na własną rękę, dając nawet ciepło. Niedaleko możliwe jest rozgrzać, aby widzieć w ciemności przyjaciół siedzi z przodu i śpiew z gitarą. Jak ogień – jest naturalnym źródłem światła. Daje mu nieewidencjonowanego światło jak księżyc. Ale potem zaczyna się ugasić pożar, nie ma potrzeby, aby rzucić opał. Drewno jest tym bardziej płomień. Tak, to może być kontrolowane. Ponadto ogień początkowo stworzony samych turystów. A źródeł sztucznych są te, które stworzył człowieka. Stąd wniosek: ogień – to wciąż sztuczne źródła światła.

Sztuczne są także urządzenia techniczne, zróżnicowana struktura. Te żarówki, reflektory, lampy elektryczne, i tak dalej. istnieją instytucje, które nie mogą emitować niezależnie i emitować światło odbite, takie jak Księżyc.

Bliższe spojrzenie na źródła światła, które są naturalne.

źródła naturalne

Wszystkie firmy, z której płynie naturalnego światła, powinny być przypisane do źródeł naturalnych. Są to naturalne źródła światła. Bez względu na to co to jest emisja fal jako własność pierwotnym lub wtórnym. Naturalne źródła światła odgrywają ważną rolę w życiu wszystkich organizmów żywych. Naturalne źródła natury nie są kontrolowane przez człowieka:

  • Światło słoneczne.
  • Ogień jest naturalnym źródłem światła.
  • Starlight.
  • Blask różnych zwierząt i roślin.

I to nie jest cała lista. Można podać więcej źródeł światła dziennego. Przykłady: Słońce, Upalny dzień lipca gwiazdy, które można zobaczyć w nocy i umieścić je w dziwacznej konstelacji pioruna, łzawienie luźne chmur, Kometa z luksusowym ogona lub Aurora Borealis, opalizujące i godne podziwu. Naturalne światło może być traktowane ceremonii w trawie, jak małe ziarenka złota, owadów i niektórych gatunków ryb, ważne jest, aby niemal unoszące się na dnie morza.

gaz międzygwiezdny

Rozrzedzone gaz wypełnia przestrzeń pomiędzy gwiazdami. Gaz przejrzyste. Główną część gazu międzygwiazdowego obserwuje blisko płaszczyzny Galaktyki. Ta warstwa ma grubość od wielu setek PC. Skład chemiczny jest najbardziej podobna do gwiazdy – oznacza wodór, hel i trochę ciężkie cząstki. Gaz jest atomowa i molekularna zjonizowanej postaci, wszystkie w zależności od gęstości i temperatury. Gaz pochłania promieniowaniem ultrafioletowym, a oni w zamian dać mu dostępnej energii. Promieniowanie ultrafioletowe od gorących gwiazd, zaczyna ogrzewać gazem. Następnie gaz jest sam zaczyna emitować światło. Człowiek patrzy na niego jak jasny mgławicy.

bioluminescencja

Trudne słowo oznacza zdolność organizmów żywych świecenie. Ta umiejętność jest osiągnąć albo samodzielnie lub z pomocą symbiontów. Greckie słowo „bios” oznacza życie. Łacińskiego "lumen" – light. Taki talent jak stworzenie świata należy do wszystkich. Wymaga to organy specjalnie jasne i posiadająca rozwiniętą organizm. Na przykład, w photophores ryb, zwłaszcza z jednokomórkowych organizmów eukariotycznych organelli w cytoplazmie bakterii. Pamiętajmy, świetliki i coś którym organizmów wodnych, które żyją na dnie oceanu (SQUID głębinowe, radiolarian). Bioluminescencja – wyrób z procesów chemicznych, energii, który jest uwalniany, gdy zaczyna się wyróżniać w postaci światła. Innymi słowy, jest to specjalny rodzaj chemiluminescencji.

radia

Proces ten jest spowodowany działaniem promieniowania jonizującego. Takie związki chemiczne, które emitują gamma i promieniowaniem rentgenowskim, alfa, beta, uzyskiwać dostęp do warstwy radioluminescent pewnych materiałów. Na przykład, barwniki, które składają się z mieszaniny substancji siarczku cynku i źródła promieniowania jonizującego, emituje światło przez dłuższy okres czasu. Okres ten jest mierzony w latach lub nawet dekad. Takie materiały są powszechnie stosowane w specjalnych farb. Zostały one powlekane pokręteł urządzeń.

Propagacji światła

Światło ma zdolność do zginania wokół przeszkód napotkanych na swojej drodze. Jest on rozprowadzany w linii prostej. I nic więcej. Dlatego dla osobnika, który nie ma właściwości przezroczystych tworzy cień. To nie zawsze jest cień jest czarny. Więc jak się rozproszone i odbite promienie świetlne, które pochodzą z innych przedmiotów. Jest to szczególnie znanych artystów.

Te promienie świetlne nie są w stanie przechodzić przez barierę ciemności. Na przykład, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym nie zaćmień słonecznych.

źródeł światła. „Hot” i „na zimno”

Rozważmy naturalnych źródeł światła. Przykłady gorących źródeł – jest słoneczny. To jest nie tylko głównym źródłem światła, ale także ciepła. Dlatego zrozumienie ludzkiej światło – stąd ciepła. Gorąca lawa, która zmierza szybko w dół zbocza wulkanu, podkreśla również ogromne ilości ciepła, ale światło jest nieco mniej.

„Cold” light każdy spotkał w życiu. To aurora, świetliki, zgniłe drewno. Ale ciała posiadaczy takiego światła nie nagrzewają.

punkt świetlny

W badaniu zjawisk świetlnych, pojęcie „punktu źródła światła”. Nie jest to odkrycie, że wszystkie źródła światła mają swoją wielkość. Naturalnym źródłem światła jest gwiazdą. Sun – żółty karzeł. Istnieje wiele gwiazdek ogólny, ale mężczyźni są postrzegane jako punktowe źródła światła, ponieważ są one w ogromnej odległości od naszej planety.

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o innym naturalnych źródeł światła w naszej śmiertelnej egzystencji – to radość i szczęście! Oby nigdy nie pozwolę ci odejść i oświetlić swoją ścieżkę w życiu.