266 Shares 3196 views

Ponton „Taiga”: opis, charakterystyka

Ponton „Taiga” – efektywne kosztowo, łatwe i niezawodne urządzenie flotacji, który jest produkowany przez „Leader” w Petersburgu. Produkt posiada korzystny układ, bezpieczeństwo i rozsądną cenę. Statek nie jest gorsze od parametrów strugania i zdatności wielu podobnych modyfikacji. Z reguły stosowane są do przemieszczania małych jednostek napędowych o pojemności nawet do dziesięciu sił konnych. Urządzenie jest wykonane z materiałów z PCV i mogą być stosowane bez komory rejestracji dar.


informacje ogólne

Łódź „Tajga” posiada obudowę, której podstawa jest wykonana z PVC nadmuchiwanego balonu, gęstość materiału wynosi 750 gramów na metr kwadratowy. Sam szkielet zbudowany jest z części trapezowych, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie wartości statku i zapisać na elementach składowych. Spoiny i połączenia są mocowane za pomocą spawania i przyklejone taśmą polimerową. Średnica cylindra jest 380 mm.

Wewnętrzna część łodzi jest podzielony na trzy niezależne sektora. Produkowane uważane pływającej w kilku wersjach, które różnią się w wiązce. Wszystkie modele są przeznaczone do poruszania się na wodzie z wioseł lub silnik zaburtowy. Kort są wyposażone w dolnym pokładzie płaskim napięcie i sztywnych skumulowany listew 9 timillimetrovyh. Dno sufit profile w kształcie litery H z aluminium.

Łódź "Taiga-320": charakterystyka

Strukturalnie środków pływających jest przez standardowe procedury: nadmuchiwany balon z PCV, elementy pokładowe drewna sklejki potraktowano wodoodporną powłokowych, wiosła i kierowania – światła i stopu aluminium.

Główne cechy PCV łodzi „Taiga-320”:

 • szerokość / długość (m) – 1,42 / 3,2;
 • Średnica cylindra (mm) – 380;
 • Składnik nośność (kg) – 380;
 • pojemność – trzy osoby;
 • Zaleca zasilania napędowego zawiasowego (lS ..) – 5,10;
 • masa produktu (całkowite) – 36 kg.

Można zauważyć dobre kompletem łodzie. Obejmuje on:

 • nadmuchiwany;
 • cztery Slano;
 • dwie wzdłużne i dwie poprzeczne prowadnice;
 • pompowe działaniu, z tulei, wiosła;
 • Para foteli, dwa pakuje plecak.

Ponadto, każdy apartament wyposażony jest w zestaw naprawczy, apteczka i instrukcji.

Łódź "Taiga-270"

Krajowy silnikiem wioślarstwo z modyfikacją stałym pawęży jest wszechstronnym łódź na spokojnych wodach. Zestaw zawiera parę twardych siedzeń, Składane wioseł, relingiem linowych, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo dla pasażerów. Stern i dziobu łodzi wyposażonej w uchwyty do transportu, stacjonarne typu pawęż ze sklejki wodoodpornej, sztywno zamocowane do cylindrów. Części są połączone za pomocą profili aluminiowych dolny sufit z fińskiego wodoodpornej sklejki. Także w pakiecie z paszportem, zestaw naprawczy, pompa i pakowania torby.

Wymiary i charakterystyka łodzi PVC „Taiga-270”:

 • długość / szerokość (m) – 2,7 / 1,25;
 • Produktu (kg) masy ciała – 28;
 • wartości granicznych warunkach (kg) – 220;
 • pojemność – dwie osoby;
 • Maksymalna moc silnik – pięć koni mocy;
 • Wymiary pakowane (mm) – 1005/500/350.

Materiał odporny na gnicie naczynie, rdza, sól woda, może pracować w temperaturze od -40 do + 60 ° C.

Montaż i demontaż

Łódź „Taiga” w ramach przygotowań do uda się w kolejności podanej w instrukcji. O ważności tego procesu zależy od trwałości produktu. Manipulacja odbywa się na płaskiej, czystej stronie. Slaný i podłużnice powinny być zainstalowane zgodnie z etykiet dostępnych dla nich.

pompowanie pompy powietrza lub wykonywane regularny wzór zatwierdzony przez producenta. Jest to konieczne, aby wykluczyć stosowanie sprężarek, ponieważ może to powodować nadmierne odkształcenie pompowania i szwy. Cały proces może być rozłożone równomiernie w każdej komorze.

To wymaga czasu, aby oczyścić zawory powietrzne, które są odpowiedzialne za integralność i wyposażone w specjalne sprężyny. Ponton „Taiga” przed demontażem muszą być czyste i suche. Zaleca się, aby nie pakować produkt w postaci mokrej, ponieważ jest pełen zestaw odkształcenia.

niuanse operacyjne

Odwiedzenie stawu, zwłaszcza obcy, pożądane jest, aby zapoznać się z jego cech i warunków podróży. Pierwszym krokiem po montażu łodzi PVC zbadać je pod kątem uszkodzeń. Małe naprawy mogą być wykonane przy użyciu zwykłego zestawu.

Jest lepiej odłożyć podróż na statku z dużą falę lub silnego wiatru. Ładunek umieszczony równomiernie w przedziałach kabiny. Jeśli planujesz podróżować samodzielnie, najlepszym miejscem dla niego będzie łuk. Nie należy przekraczać zalecanej pojemności pojemność figury pasażerskich i towarowych producenta.

Jeżeli ruch odbywa się za pomocą wesoły, rower powinien kierować je gładko i równomiernie poprzez sprawdzenie wiarygodności dulkach mocujących. Łódź „Taiga” nie jest przeznaczony do stosowania przez moc silnika przekraczającej 20 litrów. a. Nie zwracając uwagi na to punkt może doprowadzić do utraty kontroli, w szczególności podczas przechodzenia wąskie gardła i ławic rafy. Gdy gwałtowna zmiana temperatury jest pożądane, aby sprawdzić ciśnienie w cylindrach i pompować powietrze lub krwawią jeśli imeeetsya konieczności.

opinie

Najwięcej użytkowników powiedzieć, że nadmuchiwany „Taiga-320” ma wysoką jakość produkcji z gładkiej, a nie zachowania szwach, niezawodnego mocowania oraz praktycznego zestawu komponentów. Doskonała daje łodzią w czasie i na silniku. Zapewnić niezbędną sztywność silne banki i Slaný. Zespół łodzi trwa krócej niż 15 minut.

Niektórzy właściciele mówią niedogodności pakowania łodzi w dwóch workach, jak również brak dodatkowego organu ochrony, która wymaga szczególnie ostrożnego podejścia w miejscach, gdzie mogą występować ostre kamienie lub rośliny z cierni. Więcej drobnych wad należą tego stopnia, że gdy w zimnej wodzie, po 15-20 min podłużnice potrzeba dalszego spęczania, po czym podłoga staje się równa i sztywne. Na ogół, omawiany produkt – uniwersalny, praktyczny i tani łódź, która spełnia nowoczesne parametry.