536 Shares 7197 views

Czy jest możliwe, aby zastąpić sok z cytryny z kwasem cytrynowym? Jak rozcieńczony kwas cytrynowy

Dość często w przepisach znaleźć recepta „danie posypać (głównie sałatki) sok z cytryny.” Cytrusowych obficie dodawane do pieczywa. Cierpki sok z cytryny sprawia, że mniej cloying. Citron dodana do ciasta i kremów. Wykorzystanie i skórka owoców egzotycznych i kandyzowane kawałki mięsa i skóry. Ale najbardziej składnika dań jest sok z cytryny. Dodaje się go do zup (na przykład, galimatias), a napoje – herbata, napoje alkoholowe i orzeźwiające koktajle. Ten artykuł skupia się na jedno pytanie: Czy jest możliwe , aby zastąpić sok z cytryny z cytrynowym kwasem? A jeśli tak, to w jaki sposób wprowadzić białe kryształy potraw? Jakie są proporcje? Co trzeba zrobić, aby smaku danie to było tak, jakby to był obecny naturalny sok z cytryny? To można przeczytać poniżej.

Co to jest kwas cytrynowy

Co jest rzeczywiście biały proszek krystaliczny? Nie ulega wątpliwości, że jest to materiał syntetyczny. I zanim wyjaśnić kwestię, czy należy zastąpić sok z cytryny z kwasem cytrynowym, musimy ustalenie związku pomiędzy tymi dwoma produktami. Robi coś wspólnego proszku syntetycznego z cytrusów? Kwas cytrynowy jest po raz pierwszy w historii dowiedział szwedzki farmaceuty Carl Scheele w 1784 roku. Jak się dostać? On jest izolowanie go z sokiem niedojrzałych cytryn. Jak widać, związek między tymi produktami, jest linia. Otrzymany proszek trójzasadowego kwasu karboksylowego. Jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, jeśli nie osiągnie co najmniej osiemnaście stopni. Kwas cytrynowy jest zawarte, jak również w połączeniu z etanolem. Dlatego może on być stosowany do produkcji likierów i wódek krajowych. Jednak w eterze dietylowym proszku jest słabo rozpuszczalny.

Przemysłowa produkcja kwasu cytrynowego

Każdy rozsądny człowiek zapyta: czy proszek uzyskiwany z owoców cytrusowych, dlaczego to jest znacznie tańsze owoce? Po tym wszystkim, farmaceuta XVIII naturalnego soku odparowano otrzymując białe kryształy. Następnie do soku cytryny zaczęli dodawać biomasy tytoniu. W tej rośliny zawiera dużą ilość tego kwasu. W nowoczesnej produkcji przemysłowej proszku otrzymanego metodą biosyntezy z melasy i cukru z użyciem szczepów pleśni Aspergillus niger. Kwas cytrynowy jest używany nie tylko w kuchni, ale także w medycynie (w tym zwiększenie metabolizmu), kosmetyki (jako regulator kwasowości), a nawet przemysłu budowlanego i olejowe. Globalna wielkość jej produkcji jest ponad pół miliona ton. I około połowa tej kwoty jest produkowany w Chinach. W tym świetle wydaje się jeszcze bardziej palące pytanie, czy zastąpić sok z cytryny z kwasem cytrynowym, jak to możliwe. Zwłaszcza jeśli etykieta mówi: „Pokojówka na Chayna”.

Stosowanie kwasu cytrynowego

Syntetyczny proszek jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym i oznaczony jako E330-E333. Ale to jest całkiem bezpieczny, jeśli ten smak, czy jest możliwe, aby zastąpić sok z cytryny z kwasem cytrynowym bez szkody dla organizmu? Proszek jest zużywana w przemyśle spożywczym, a nie tylko do poprawy smaku produktu. kwas cytrynowy zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, pleśni i nieprzyjemnego zapachu. Dlatego E330 i stosowany jako środek konserwujący. Pomimo faktu, że kwas cytrynowy nie jest pobierany z owoców, ona, jak cytrusy, poprawia wzrok, wzmacnia system odpornościowy i ma pozytywny wpływ na układ trawienny. Ponieważ przyspiesza przemianę materii, jej zastosowanie w dietach w celu zmniejszenia nadwagi. Materiał usuwa toksyny, toksyny szkodliwe sole.

kwas cytrynowy uszkodzenie

Nie wszyscy ludzie mogą tolerować cytrusowych. Owoce te mogą powodować reakcje alergiczne. Podobnie, kwas cytrynowy jest nie do przyjęcia dla niektórych osób. Z ostrożnością powinno być stosowanie u pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej. Ale zadał pytanie: Czy kwas cytrynowy zastąpić sok z cytryny? To jest czas, aby ją odebrać. Tak, to możliwe. Ale w przypadku proszku należy uważać, aby nie wprowadzać zbyt stężony roztwór. Bo to może doprowadzić do przykrych doznań w żołądku, zgaga, kolka i wymioty. Nie można jeść nierozpuszczonego proszku, ponieważ powoduje oparzenia błon śluzowych.

Czy to możliwe, aby zastąpić sok z cytryny z kwasem cytrynowym

Subtropikalne owoce nie można nazwać tanie. Iw większości przepisów na potrawy wymaga to tylko kilka kropli lub łyżeczkę soku z cytryny. Reszta to długi czas w lodówce, wyschnie i kłębie. Natomiast kwas cytrynowy w torbie można przechowywać przez wiele lat. I kosztuje zaledwie grosze. Dlatego doświadczony gospodyni na pytanie, czy zastąpić sok cytrynowy kwas cytrynowy, zazwyczaj odpowiadają: „Tak! I ocet, też! A mimo to jest możliwe do mycia zanieczyszczonej depozytu wapiennego i rdzy powierzchni metalu. "

Jeśli chodzi o kuchnię, w różnych potraw, które mogą być używane jako soku cytrynowym lub kwasem cytrynowym, jest dość szeroki. Jeśli zagnieść ciasto, można wymieszać niewielką ilość syntetycznego proszku z mąką. W innych przypadkach, kryształy kwasu rozpuszcza się w ciepłej wodzie do uzyskania stężenia zwyczajowe soku z cytryny. Proporcje tych. Mała szczypta (niektóre recepty zalecane do czubka noża) do pięćdziesięciu mililitrów ciepłej wody. Roztwór powinien być chłodzony.