233 Shares 8033 views

Podsumowanie: „The Oresteja” Ajschylosa. Trylogia od Ajschylosa Orestei „: streszczenia i opis

Ajschylos urodził się w Eleusis, w pobliżu greckiego miasta Aten w 525 pne. e. Był pierwszym z wielkich greckich tragików, poprzednik pisarzy takich jak Sofoklesa i Eurypidesa, a wielu naukowców potwierdza jego twórca jest tragiczny dramat. Aż do czasów nowożytnych, niestety, przeżył tylko siedem sztuk, które napisał Aeschylus – „Prometeusz w okowach”, „Oresteja”, „Siedmiu przeciw Tebom” i inne. Przed nim grać jako gatunek były niedopracowane – z jednego aktora i chóru, który zaoferował komentarze. W swoich pracach, Ajschylos dodał „drugiego aktora” (często więcej niż jeden), tworząc szereg nowych funkcji Teatralnej.


Żył do 456 pne. e., walcząc w wojnach przeciwko Persji, a także osiągnięcie dużo uznania w świecie ateńskim teatrze. Ten artykuł będzie traktowana jako trylogia, napisany przez Ajschylosa – „Orestei” Podsumowanie cyklu zostanie opisane oddzielnie dla każdego tragedii.

Że zawiera trylogię?

„Agamemnon” to pierwsza gra z trylogii „Oresteja” Ajschylosa, pozostałe dwie części – „Hoefory” i „Eumenides”. Ta trylogia – jedyny zachowany w pełnej formie starożytnej Grecji. Według wielu krytyków, jest to największa ateńskiej tragedii, jakie kiedykolwiek napisano, ze względu na rodzaj poezji i mocnych bohaterów.

Ajschylos Oresteja „: podsumowanie tragedii

„Agamemnon” opisuje próbę Klitajmestry i jej kochanka na jednym z głównych bohaterów, pierwsza tragedia nazwano którego nazwa. Tragedia „Hoefory” kontynuuje historię, opisując powrót syna Agamemnona – Orestesa, który zabił swoją matkę, a więc biorąc odwet za drugim rodzicem. W tej ostatniej pracy, która stanowi część trylogii – „The Eumenides” – Orestes realizowane przez Erin kary dla matkobójstwo, wreszcie odnajduje schronienie w Atenach, gdzie bogini Athena uwalnia go od oskarżenia. Rozważmy podsumowanie „Orestei” Ajschylosa przedstawione w tym artykule.

Przegląd pierwszej części trylogii

Przed nami – szczegółowy opis The Homecoming Agamemnona, króla Argos, od wojny trojańskiej. W pałacu on oczekuje, że jego żona, Klitajmestra, który planował zabić go w pierwszej kolejności, jako odwet za ofiary ich córki, którego nazwisko było Ifigenia, a po drugie, ze względu na fakt, że podczas nieobecności dekadę Agamemnona, ona weszła w cudzołóstwie z Ajgistos, kuzyna męża. Ten ostatni jest jedynym zachowanym z braci żyć, pozbawiony przez rodzinę i jest zdeterminowana, aby odzyskać swój tron, który jego zdaniem powinien słusznie należą do niego.

Oresteja Ajschylosa ' „Agamemnon” (podsumowanie)

„Agamemnon” od chwili, gdy strażnik na jego służbie, podczas gdy na dachu pałacu w Argos, czekając na sygnał, co oznaczałoby upadek Troi do armii greckiej. Flashing Beacon, a on radośnie pobiegł powiedzieć wiadomości do królowej Klitajmestry. Kiedy odchodzi, chór, składający się starych ludzi Argos, opowiada o tym, jak Trojan książę Paryż ukradł Helenę, żonę Menelaosa, króla greckiego, co doprowadziło do wojny dekadę pomiędzy Grecji i Troi. Następnie chór wspomina, jak jej mąż Klitajmestry, Agamemnon (brat Menelaosa) przyniósł mu córkę Ifigenię w ofierze bogini Artemidy w zamian za korzystny wiatr dla greckiej marynarki wojennej.

pojawia się Królowa, a chór pyta ją, dlaczego zamówił nabożeństwo dziękczynne. Mówi im, że system nawigacyjny przyniósł wiadomość, że Troy spadł poprzedniej nocy. Chór chwali bogów, ale zastanawiał się, czy jej wiadomości są prawdziwe; messenger pojawia się i potwierdza wszystko, opisującego cierpienia armii w Troy, i dzięki za bezpieczny powrót do domu. Klitajmestra wysyła go z powrotem do Agamemnona do tyłu szybko, ale zanim opuści, chór prosi o wiadomości o Menelaosa. Herald mówi, że straszna burza niewoli greckiej floty w drodze do domu, więc Menelaos i wielu innych wciąż brakuje.

Chór śpiewa straszliwą niszczycielską siłę piękna Helena. Agamemnon pojawia się w wozie z Cassandrą, księżniczki trojańskiej, uczynił jego niewolnicą i konkubiną. Klitajmestra zaprasza go, otwarcie pokazuje jego miłość, która w rzeczywistości nie jest, i to organizuje odbiór jasne, rozkładając purpurowy dywan przed sobą. Agamemnon traktuje ją chłodno i powiedział, że idzie na dywanie byłoby aktem arogancji lub nadmiernej pychy; ona twierdzi, powołując się chodzić na dywanie, a on wchodzi do pałacu.

Chorus zwiastuje kłopoty; Klitajmestra wychodzi zaprosić Cassandrę wewnątrz. księżniczka Trojan milczał, a królowa pozostawia ją w rozpaczy. Cassandra potem zaczyna mówić, wydając niespójną proroctwo przekleństwo na dom Agamemnona. Mówi refren, że ujrzą ich król nie żyje, a ona także umiera, a potem mówi, że mściciel przyjść do nich. Po tych odważnych prognoz prorokini wydaje się pogodzić z losem i idzie do domu. Obawy rosną refren, gdy słyszy, że Agamemnon płacze z bólu. Gdy oni dyskutować, co zrobić, drzwi otwarte i Klitajmestra wydaje, górujący nad ciałami mężem i Cassandry. Mówi, że zabił go, aby pomścić jego córkę i ogłasza jego związek z Ajgistos, jej kochanka. Khor że Orestes powraca z wygnania, by pomścić ojca.

Przegląd tragedii „Hoefory”

„Hoefory” – to drugi produkt, który jest częścią Trylogy „Orestei” Ajschylosa. Zajmuje się zjednoczeniu dzieci Agamemnona, a mianowicie Orestesa i Elektry, a ich zemsty. Orestes trwa życie Klitajmestry aby pomścić śmierć Agamemnona, jego ojciec.

Druga część trylogii

Podsumowanie „Orestei” Ajschylosa kontynuować przedstawiający wydarzenia z drugiej tragedii – „Hoefory”, w której główne miejsce jest podany do pojęć, takich jak zemsty i morderstwa. Orestes przybywa na grobie swoich rodziców, wraz z kuzynem Pilades, syn króla Fokida; gdzie pozostawia kilka kosmyki włosów. Orestes i Pilades ukrywanie jak Electra siostrą ORESTEJA, był również grobu towarzyszy żeńskiej chórze wykonać czynność libacja (proces składnik uśmiercenia) w grobu; Klitajmestra były wysyłane do, w jej słowa, „odzwierciedlać szkody.” Gdy zdarzenie rytuał kończy Electra zobaczyć kosmyki włosów na grobie, ona przypominać jej własnych włosów. W tym momencie, Orestes i Pilades wyjdzie z ukrycia, a Orestes stopniowo przekonuje ją, że naprawdę jest jej brat.

Nadszedł czas na najtrudniejszą część zachowanych greckich tragedii, kiedy chór, Orestes i Elektra starają się wywołać ducha zmarłej Agamemnona, by pomógł im się zemścić. Orest zastanawiał dlaczego Klitajmestra wysłany popełnienia aktu libacja, że doprowadził do takiej decyzji. Khor mówi, że Klitajmestra obudził się ze snu w koszmar: śniła, że urodziła węża, który jest obecnie karmi z jej piersi i karmione w ten sposób nie tylko jej mleko, ale także z jej krwi. Zaniepokojony tym ewentualnego znak gniewu Bożego, kobieta wysyła Electra przy grobie zmarłego męża do popełnienia rytuał uspokoić. Orestes uważa, że jest to w postaci węża we śnie jego matka i siostra z jej opiera się na planie zemsty jego rodzica, poczęciu kill Ajgistos i Klitajmestry opisu.

Orestes i Pilades udawać obcy i powiedz królowej, że Orestes jest martwy. Zachwyceni taką wiadomością, Klitajmestra wysyła sługę Ajgistos i przyjdzie. Później Klitajmestra widzi Orestesa stojąc nad ciałem Ajgistos. Orestes następnie umieścić w trudnej sytuacji: aby pomścić ojca, musi zabić jedną, która urodziła mu. Kobieta obnaża piersi, prosząc go o litość i powiedział: „Wstydź się, dziecko.” Orestes zamienia się w jego bliskim przyjacielem Pilades, syn króla Fokida, i pyta: „Czy mam się wstydzić zabójstwie matki”

zagadka problem

Chwile, które wymagają myślenia, bardzo dużo w trylogii napisanej przez Ajschylosa – „Orestei”. Analiza jeden specjalista może być zasadniczo różni się od innych poglądów. Wielu tłumaczy uwierzyć, że kwestia Orestesa związane z szerszym tematem: ludzie czasami napotyka trudności, które nie ma rozwiązania, takie jak obowiązki rodzinne Orestesa w stosunku do jednego z rodziców radykalnie przeciwieństwie do obowiązków rodzinnych z innymi. Jest jeszcze inny punkt widzenia. Może się wydawać, że nie jest to dużo więcej niż tylko pytanie retoryczne, bo rada Orestes Pilades chętnie przyjmuje słuszność tego, co robi. Wielu uczonych badali trylogię, takich jak G.Ch. Huseynova. „Oresteja” Ajschylosa jest jednym z przedmiotów studiów.

Pilades Orestes błaga, by nie zapomnieć o swoich obowiązków do Apollo. Orestes po morderstwie ukrywa ciało pod ubrania noszone przez ojca. Jak tylko opuści dom, Erin zaczynają go nękać. Orestes ucieka w panice dywagacje. Chorus przewiduje, że gwałtowne cykl nie zatrzymać morderstwa Klitajmestry.

Przegląd tragedii „Eumenides”

Ostatnia część trylogii „Oresteja” Ajschylosa – to tragedia, w której Orestes, Apollo i Furie przyjść na Areopagu. Athena pochodzi z sędziów; decydują czy Orestes jest winny morderstwa swojej matki.

Podsumowanie trzecia część trylogii

Oreste cierpi Erynie prześladowań (furycraft), które są zaangażowane bogów zemsty niesprawiedliwych czynów. Dzięki za podżeganie, że popełnił morderstwo jego matki. Na Apollina w Delfach Orestesa odnajduje spokój, a Bóg, który nie jest w stanie uratować go przed gniewem inconsolable Erin wysyła go na swojej drodze, a on, używając zaklęć, próbując opóźnić Erynie.

Klitajmestra pojawia się jako duch, ale w jaki sposób i gdzie – nie jest znane … Jej pojawienie się było jak sen. Wzywa Furie sypialne kontynuować polowanie na Orestesa. Jak tylko jeden z Eryniami zaczyna budzić duch odchodzi. Pojawienie Erynie uczucie przenika pościg: śpiewają unisono, obudzić zwinny i fascynujące i zamierzamy znaleźć pachnący zapach krwi, które przynoszą na Orestesa. Legenda głosi, że premiera spektaklu, który został napisany przez Ajschylosa (trylogia „Orestei” był wtedy sukces), spowodował tak wiele strachu wśród publiczności, że jedna z kobiet w ciąży, poroniła, i zmarła na miejscu.

Decydującym momentem

Tor Furie jego schwytania. Athena do Ateńczyków interweniuje ocenić Orestesa. Apollo staje się obrońcą Orestesa, natomiast Furie pojawiają się na stronie martwego Klitajmestry. Podczas procesu Athena Apollo pod presją zgadza się z faktem, że człowiek jest ważniejszy niż kobiety. Jest on liczony, a okazuje się, że aby otrzymać równą liczbę głosów. Potem pochyla Erynie zaakceptować werdykt, a oni w końcu zgodzić. Ponadto, będą one teraz być częścią obywateli Aten i zapewni dobrą lokalizację miasta. Athena deklaruje również, że oskarżony powinien zostać uniewinniony, jak miłosierdzie zawsze powinna wzrosnąć powyżej brutalności. Jest to pomysł, który chciałem przynieść autor trylogii.

zamiast wniosku

Podsumowanie „Oresteę” Ajschylos które zostały przedstawione powyżej jest tylko jednym z przykładów zachowanych trylogii czasu. Dionysia festiwal w 458 pne. e. zdobyła pierwszą nagrodę. Początkowo towarzyszy dramatu satyrycznego „przeciw”, który jednak nie został zachowany. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, termin „Oresteja” początkowo odnosiła się do wszystkich czterech sztuk.