308 Shares 3183 views

Jak zrobić ula z rękami?

W chwili obecnej, kiedy pszczoła działa jako jeden z najbardziej obiecujących sektorów rolnictwa, tym bardziej pilne staje się pytanie jak zrobić ula z ich rąk. Przy wyborze rodzaju powinny uwzględniać główne czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik. W procesie konstrukcji używa różnych materiałów: drewna, a nawet trzciny styropianu. Powszechnie przyjęte wielokadłubowe projektu przez jednego pszczelarza wieku przed ostatnim. Ta gałąź własnymi rękami zrobić całkiem realistyczny, czy zapoznać się z urządzeniem. Ogólnie rzecz biorąc, struktura zawiera pewną liczbę gniazda obudowy, w dolnej części, na dachu, na suficie, pod supers miodu, rozdzielanie podpór kraty i statku pasażerskiego.

Robi swoje ręce gałąź tego rodzaju, konieczne jest, aby wiedzieć, że jego ciało jest zwykle wykonywane w postaci pudełka mającego wymiary 450×375 mm. Jeśli chodzi o wysokość, to jest 240 mm. Jednak rozmiar może się różnić od standardów w danym regionie. Powoli pojawia się w warstwie propolis, w tym względzie, aby pomieścić całą gamę składników nie jest tak prosta. Ponadto, z drewna i mają tendencję do spęcznienia. Tak więc, w niektórych przypadkach, dodać kilka centymetrów szerokości.

Spełnienie gałąź z rękami, ścianka obudowy jest połączony bezpośrednim ostrza. Dodatkowe mocowanie odbywa się za pomocą gwoździ. Aby uniknąć poważnych wióry w tych wierconych otworach. Na zewnętrznych ścianach bocznych skorupy robi, przeznaczone do rąk pszczelarzy. Odgrywają one ważną rolę w pracy z przypadków. Bezpośrednio pod wiercone specjalne wycięcia, których średnica wynosi 25 mm. Jego głównym zadaniem jest wentylacja. Ze sobą połączone są z kolbą ciała.

Oczywiście, rój może produkować swoje własne ręce, uciekając się do innych metod, ale powyższy przykład jest najlepszy. Natychmiast po zakończeniu budowy fundamentów rozpoczyna budowy pozostałych części. Rozszerzenie pod miodu przebiega mniej więcej w tym samym duchu. Jej rozmiar to 435×145 mm. Tarcza dach wykonany z płyt dvadtsatimillimetrovyh, który utrzymuje górny arkusz. Następnie naprzemiennie: podłogi, sufitu, dzieląc wkładki kratki, co ogranicza zasobnik.

Niedawno powszechne ula z pianki polistyrenowej. Jednak, aby go przypisać do konkretnego rodzaju ledwie warto. Korzystanie z tej realizacji, możliwe jest zastosowanie wszelkich środków i metod dla pszczelarstwa. Podobne projekty nawet mają swoje zalety w stosunku do drewnianych odpowiedników. Po pierwsze, zawierają one miejsca, w których można dostać wosku ćma lub innych szkodników. Drewno (choć dotyczy materiałów przyjaznych dla środowiska) jest rajem dla przedmiotowego drobnoustroju. Po drugie, ma ona stałe polistyren charakterystyki cieplnej, co pozwala utrzymać optymalną temperaturę o każdej porze roku.