301 Shares 4585 views

"Movalis" lek. Wskazania do zastosowania kompozycji, opis

Od czasu wynalezienia aspiryny – pierwszy niesteroidowy środek przeciwzapalny – to już ponad sto lat. Od tego czasu, opracowane i wprowadzone w życie wiele leków z tej grupy, w tym przygotowanie „Movalis” Wskazania do stosowania, które są przede wszystkim do zmniejszenia objawów zapalnych chorób kręgosłupa i stawów.


"Movalis" lek. Opis mechanizmu

Lek „Movalis” – to niesteroidowy przeciwzapalny środek leczniczy, którego głównym celem – w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu ulgę. W przeciwieństwie do innych leków tego typu jest mniej agresywne działanie na błonę śluzową żołądka i jelit, co znacznie zmniejsza możliwość wystąpienia skutków ubocznych jej stosowania. Pozytywną cechą tego leku ze względu na mechanizm udarowy – lek hamuje syntezę mediatorów zapalnych (prostaglandyn) bezpośrednio do miejsca zapalenia, a nie w nerkach i błony śluzowej żołądka.

Dodatkowo, środek farmaceutyczny „Movalis” nie ma negatywnego wpływu na syntezę proteoglikanów w chrząstce stawowej, a tym samym tłumienie wspólnej operacji i w trakcie mieszania, choroby zwyrodnieniowej stawów.

Lek jest dobrze wchłaniany w żołądku i jelitach. Gdy we krwi, wywiera swój efekt terapeutyczny, a zwijanie w wątrobie, wydalanych z kałem i moczem.

Produkt: tabletki, ampułki z roztworem do wstrzykiwań domięśniowych, czopki.

"Movalis" lek. wskazania

Lek ten jest stosowany w chorobach stawów i kręgosłupa, bólu związanego z długoterminową, występujące w kontekście procesu zapalnego. Najczęściej jest to opisano w początkowych etapach zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, zapalenia kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do stosowania leku „Movalis” jest historią lub są obecnie wrzód dwunastnicy i żołądka. Ponadto, lek ten nie jest zalecany w chorobach wątroby i nerek, ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń krwawienia. Nie pokazano leku dzieci poniżej dwunastu lat i kobiet w ciąży lub karmiących. Niedopuszczalność stosowania leków w okresie ciąży ze względu na zwiększone ryzyko poronienia oraz rozwoju płodu wad wrodzonych.

skutki uboczne

Lek „Movalis”, jak większość leków, powodować pewne skutki uboczne. Po otrzymaniu leku czasami nudności, wymioty, zgaga, odbijanie, wzdęcia, zaparcia lub biegunki. Niekiedy występuje podwyższone ciśnienie krwi, kołatanie serca, obrzęki. Ewentualne negatywne objawy ze strony układu nerwowego: senność, ból głowy, zawroty głowy, depresja.

Ponadto, lek „Movalis» której skład obejmuje nie tylko podstawową substancję czynną – meloksykam, ale także dodatki mogą wywołać reakcję alergiczną u osoby cierpiące na nietolerancję z pewnymi składnikami preparatu farmaceutycznego.

Lek „Movalis” (wskazania do zastosowania opisanego powyżej) powinny być podejmowane z dużą ostrożnością do starszych, osłabionych pacjentów, dla kierowców i dla tych, których praca wymaga wysokiej koncentracji uwagi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat „Movalis” preparatu, wskazania, przeciwwskazania, dawkowaniu, jego oddziaływanie z innymi niezbędnymi leków opisano w pełnych instrukcji stosowania leku.

Nie zapomnij o zagrożeniach i nieprzewidywalnymi konsekwencjami samodzielnego leczenia. Wszelkie, nawet najbardziej nieszkodliwy lek najlepiej przyjmować tylko po konsultacji ze specjalistą.