111 Shares 9988 views

Lek "Motilium". Recenzje. Wskazanie. Instrukcje

Lek "Motilium" ma działanie przeciwwymiotne. Substancją czynną jest domperydon. Lek jest podawany w postaci tabletek (konwencjonalnych i językowych). W przypadku pacjentów w młodszym wieku wytwarzany jest lek "Motilium" (zawiesina dla dzieci).


Opinie o narkotykach są najczęściej pozytywne. Wielu z tych, którzy wzięli lek, wskazują na skuteczność w zaburzeniach trawienia. Niewątpliwą zaletą narzędzia jest szybkość. Zawieszenie "Motilium" jest często przepisywane małym dzieciom w celu wyeliminowania kolki. Dorośli pacjenci mają pozytywną opinię na temat tabletek języka. Lek w tym kształcie jest bardzo wygodny – tabletka nie musi być myta.

O lekach Opinie lekarzy "Motilium" są również w większości pozytywne. Eksperci zauważają dobrą tolerancję środka odwoławczego, minimalną liczbę przeciwwskazań.

Lek "Motilium" (opinie pacjentów potwierdzają to) skutecznie ułatwia objawy dyskomfortu w okolicy nadbrzusznej. Lek eliminuje zgaga, która może wystąpić po jedzeniu, a także poczucie przepełnienia w jamie brzusznej, nudności, wzdęcie i łuszczenie się.

Zaleca się stosowanie leku "Motilium" (opinie ekspertów są jednoznaczne) w przypadku przyjmowania na pusty żołądek. Czas trwania leczenia – nie dłuższy niż dwa tygodnie.

Aby wyeliminować objawy dyskomfortu, objawy dyspeptyczne, pacjenci z dwunastoletnim wiekiem (o masie nie mniejszej niż trzydzieści pięć kilogramów) są przepisywani na tabletce trzy lub cztery razy na dobę.

W ciągu dnia dawkowanie nie powinno przekraczać ośmiu tabletek.

W ciężkich przejawach wymiotów i nudności można podwoić dawkę, częstotliwość stosowania pozostaje taka sama (trzy lub cztery razy na dobę). Leczenie powinno trwać dłużej niż dwa dni.

Dawkowanie leku "Motilium" dla dzieci (opinie lekarzy są jednoznaczne) ustala się w tempie 2,5 mililitrów na dziesięć kilogramów masy. Częstotliwość stosowania – trzy razy na dobę przed posiłkami. Jeśli to konieczne, biorąc lek przed snem.

Maksymalnie na dzień można przyjmować nie więcej niż osiemdziesiąt miligramów.

Przed użyciem zawiesiny fiolka jest wstrząsana. Aby otworzyć butelkę, lekko dociśnij górną pokrywę, przekręcając ją w lewo.

Lek "Motilium" (opinie i komentarze lekarzy potwierdzają to) nie jest zalecany w przypadku nadwrażliwości na lek, pacjenci z prolactynamoma (guz przysadki moczowej wydzielającej prolaktynę). Nie zaleca się umiarkowanej lub ciężkiej niewydolności nerek i wątroby.

Nie przepisywać leków jednocześnie z takimi lekami, jak Erytromycyna, Ketoconazol, Claritromycyna, Amiodaron, Worykonazol, Telitromycyna, Fluconazol.

Jak pokazuje praktyka, jeśli zastosujesz się do zaleceń zawartych w instrukcjach i zaleceniach lekarza, lekarstwo "Motilium" jest dobrze tolerowane. Jednak w praktyce zarejestrowano przypadki działań niepożądanych.

Stosowanie leków może powodować drażliwość, nerwowość, reakcje alergiczne, pragnienie, zawroty głowy.

Czasami występuje zmniejszenie libido, depresja, senność, lęk, skurcze, uczucie kołatania serca, arytmie komorowe.

Do skutków ubocznych "Motilium" oznacza wzmocnienie zaburzeń układu pokarmowego, skurcze jelit (krótkie), biegunkę.

Bardzo rzadko było częste oddawanie moczu, ginekomastia, brak miesiączki, zapalenie jamy ustnej, zapalenie spojówek.

W przypadku przedawkowania, dezorientacji, drgawek, senności, reakcji pozapiramidowych (zaburzenia czynności ruchowych).

Ze względu na brak określonej antidotum zalecane są standardowe środki zapewniające pomoc.

Przed użyciem leku "Motilium" należy skonsultować się z lekarzem.