382 Shares 1911 views

Popularne Scotch whisky „Ardbeg”: opis, skład, opinie, cena

Ardbeg – popularna whisky szkocka, znana na światowym rynku od 1998 roku. Ale zakład, który produkuje napój, działa od 1794 roku. Dlaczego był „cieniem” tak długo, jak gorzelni „Ardbeg”? Powiemy wam ciekawą historię rozwoju marki w tym artykule. Teraz szkockie roślina należy do międzynarodowej korporacji „Glenmorangie”. Ale wszystkie gorzelnie produkujące obiektów znajdują się w tym samym miejscu, gdzie zrobili whisky pod koniec XVIII wieku. Nie możemy powiedzieć, że napój jest staroświecki sposób. Ale producent zbadał wszystkie innowacje w tej dziedzinie, aby stworzyć najlepszą whisky. Gorzelnia „Ardbeg” produkuje kilkadziesiąt różnych produktów. Najbardziej popularne z nich zostaną omówione w tym artykule.


Historia gorzelni

W 1794 roku, na południowym wybrzeżu wyspy Islay, na plaży, to był skromny roślin. Wydawał się ukryć przed wzrokiem ciekawskich wśród skał. To nie przypadek: whisky produkowana tu nielegalnie. W 1815 roku, zanim dostał wszystkie wszystko oko inspekcji podatkowej. Zakład został zamknięty, ale potem kupiłem rodzaju John McDougall. Od 1815 roku rozpoczął się etap prawny pracy destylarni. To miejsce, do produkcji whisky „Ardbeg” nie została wybrana przypadkowo. Oogadal jeziora następuje potoku, nabijania sobie drogę między skałami krzemowych i torfowisk. słodownią się na samym brzegu morza, a materiał surowy impregnuje się zapach jodu i solnej. Fakt, że to miejsce jest dobre do produkcji whisky, jest fakt, że z dala od „Ardbega” znajduje się kolejne dwa szanowanych gorzelnie – Lagavulin i Laphroaig. W 1981 roku, właściciel małej fabryki wpadł na trudności finansowe i postawić firmę na aukcji. Na nowych właścicieli również coś poszło nie tak, a oni odsprzedawać gorzelnię. Wreszcie w 1996 roku nabył firmę Glenmorangie Co. Ona przeprowadziła przebudowę urządzeń, a także rozpoczęła kampanię promocyjną. I okazało się, że dla whisky pierwszej klasy dowiedział się całej planety wystarczająco długo oczekiwany film.

Jezioro Oogadal i jego wkład do chwały whisky

Corporation „Glenmorangie” produkuje rocznie setki tysięcy „Ardbeg” butelek whisky. Aby utrzymać te produkty, pięć dużych magazynach zostały zbudowane. Z roku na rok rośnie popularność tej marki. W 2008 roku tytuł „Najlepszego Whisky Roku” otrzymał „Ardbeg” dziesięć wyciągów. W 2009 roku udał się do dłoni jego brat – Ardbeg Uigeadail. To drugie słowo, że wielu dystrybutorów przetłumaczyć jako „odgadnąć”, w rzeczywistości oznacza Oogadal jezioro. Zbiornik ten jest źródłem, na którym spoczywa całą produkcję destylarni „Ardbeg”. Gaelic „oogadal” oznacza „mistyczną i ciemnym miejscu.” Mark urodził się w 2003 roku. Każdy wie, jak w produkcji whisky jest ważne dla jakości wody. „Mistyczne” Jezioro zasłużył zostać uwieczniony w nazwa marki napoju.

Jak zrobić „Ardbeg”

Międzynarodowa firma „Glenmorangie” przeznaczono na renowację urządzeń gorzelni około pół miliona funtów. Kupiła trzy vat Oregon sosna, przeprowadził gruntowną przebudowę gorzelników. Ale stary zakład znajduje się w tym samym miejscu. Tak, i „Ardbeg” proces produkcji whisky pozostał tradycyjny. Jak jest powszechne w Szkocji alkoholi stosować pojedyncze słodowy napój. Odmiany jęczmienia najlepiej rozproszone na płaskiej powierzchni i rolki na kilka razy dziennie. W wilgotnym powietrzu, wybrzeże, wchłaniając jodu i soli morskiej, ziarno zaczyna kiełkować. Słód suszy się w dymie z torfu tlące. Więc to zyskuje charakterystyczny smak „wędzonego”. Następnie słód powinien być w alembiku, gdzie współdziała ze szczególnym wody Torf jeziora Oogadal. A następnie otrzymany alkohole kilka lat dojrzewania w beczkach z francuskiego dębu, gdzie uprzednio zapisanych burbona lub sherry.

Ogólna charakterystyka whisky „Ardbeg”

wezwanie gość to marka bardzo „smoky” większość „torf”. Po słodu fumigacyjna i moczenia w wodach Oogadal Lake, ten napój gromadzi się maksymalne stężenie związków fenolowych. Jeśli porównamy „Ardbeg” z innych odmian whisky, postać osiągnęła 50 ppm, podczas gdy z drugiej 20-40 ppm. Wynika to związki fenolowe napić istnieje taki charakterystyczny smak i aromat, którego nie można pomylić z żadną inną marką. „Ardbeg” – zazwyczaj mężczyzna whisky. Ma trochę słodki korzenny smak. Aromat napoju dojeżdża do brzegu Morza Północnego wiatr wiał jak spray twarzy i soli przynosi zapach wodorostów. Ta whisky ma długą i silną posmaku torfu z wyraźnym aromatem dymu. Szkło Ardbeg doskonale z cygarem.

Whisky Ardbeg „” 10 lat: Opinie

Destylarnia produkuje kilka rodzajów produktów. Rozważmy niektóre z nich. Najczęstszymi wycieki, które można łatwo znaleźć w rosyjskich butików winiarskich, to dziesięć lat „Ardbeg”. Jest on wytwarzany w pojemniku 750 ml. Stylowa butelka grawerowane z literą „A” i numer 1815 (rok rozpoczęcia destylarni prawnego) jest wart pięć tysięcy rubli. Zielone szkło leży bursztynowego płynu. Smak tej whisky jest dostatecznie gęsta, oleista. Łączy w sobie cierpkość i słodycz. Na mecie dużo dymu torfowego. Pijemy wieloaspektowej złożony smak z nutą cynamonu i czekolady. Recenzje powinni cieszyć się nim jak digestif – czysta, z kostkami lodu lub cygara. Twierdza 10-letni drink – 46%.

"Ardbeg Korrivrekan"

Jest to droższe pić, choć ma taką samą liczbę lat starzenia. Warto 700 ml butelka w pudełku prawie siedem tysięcy. Napój ten jest słabszy niż zwykle whisky „Ardbeg 10”. Opinie mówią również, że nie należy ślepo ufać figury 57,1% na opakowaniu – napój w stanie obrócić głowę. Ten pojedynczy whisky słodowa wykonana zgodnie z metodą tradycyjną szkockiej, to znaczy bez filtracji na zimno. Alkohole dojrzewają dziesięć lat w Limousin dębowych beczkach. W bursztynie pić intensywne aromaty gorzkiej czekolady, Cassis i gałki muszkatołowej z lekkim dotknięciem szyszek sosnowych. Na dodatkowej podniebienia espresso mieszanek, suszonych owoców i orzechów migdałów. Ta whisky wspaniały długi finisz. W posmaku opinii zauważył ślady wiśni, czekolady i sosem pieprzowym.

"Ardbeg Oogadal"

Prodegustiruem obecnie najbardziej „tajemnicza” whisky. „Ardbeg Oogadal” również koszty około ośmiu rubli 700 ml butelce. Twierdza napoju – 54,2%. Pomimo faktu, że „najlepszą whisky w 2009 roku” został nazwany na jeziorze, które zasila destylarnię wody, jej smak jest najbardziej odczuwalne na morze. Storm, która jest walcowana na lądzie i komunikuje się nieprzyjemne zapachy, sole i jodu, najbardziej skomplikowana torfowy mieszany z dymu i aromatycznych soczyste owoców. W smaku napoju również odgadnąć bliskość morza. Beczki Sherry i Burbon, w którym dojrzała alkohole nasączone bardzo słony wiatr. Opinie mówią, że w długim posmaku dojrzałych owoców jesieni, zmieszane z dymem.

„Ardbeg” w kulturze światowej

Marka ta stała się prawdziwa ikona stylu wśród miłośników whisky. Napój ten zawiera kilkadziesiąt wycieki. Jest to głównie single malt whisky. Ale „Ardbeg” w ramach mieszanych destylatów, takich jak „Black”, „Bitwa Ticherz” i „Balantin”. Ten napój ze skomplikowanym męskiego charakteru. Niektóre z nich wycieki są sprzedawane tylko członkom utworzonych w 1945 roku klubu. Z tego powodu „elitarności whisky Ardbeg” (cena za butelkę waha się od pięciu do kilkudziesięciu tysięcy rubli) często pojawia się na dużym ekranie. Tak, Garri Pirs, bohater brytyjskiego serialu „duchów”, często pojawia się łatwo rozpoznawalne butelki. I aktor Kianu Rivz, reinkarnacji jako John Constantine w tym samym filmie, delektuje go wraz z badaczem Dodson.