146 Shares 5931 views

Ziemniaki Irbitsky: Opis gatunek, zdjęcia, opinie, porady na temat uprawy, charakterystyka, wydajność

Jednym z najbardziej obiecujących odmian ziemniaków jest Irbitsky. Opis odmiany, opinie i zdjęcia udowodnić, że ta odmiana jest jednym z najlepszych osiągnięć hodowców. Jego nie tak dawno temu przyniósł w rejestrze państwa regionu West-syberyjskiej i Volga-Vyatka. Przez krótki okres mógłby okazać się doskonała.


opis

Według cech Irbitsky ziemniaczana ma o wysokiej wydajności i szybkie dojrzewania. okres dojrzewania zaledwie 70-90 dni, co jest ważne dla niestabilnych regionach klimatycznych.

Krzewy Rośliny średniej wysokości, to połowa. Kwiaty średniej wielkości, z jasnym kolorem od wewnątrz. Liście ziemniaków są duże, pośredni typu ciemno zielonego koloru. Gatunek ten charakteryzuje się wysoką wydajnością, doskonałe towarowych cech. W krótkim okresie czasu korzenie roślinność dorosnąć imponujące rozmiary. Z jednej rośliny otrzymują przeciętnie ośmiu dużych bulw. Mają okrągły kształt, skórkę z małych czerwonych oczu. Wewnątrz żółtego korzenia. Waga jednej bulwy mogą osiągać dwieście gramów.

Sądząc po opinie, zdjęcia, opis odmian, ziemniaki Irbit okazały się doskonałe, gdy uprawia się w niekorzystnych warunkach.

Cechy odmiany

Nowa hodowla ma następujące cechy:

 1. Doskonała wydajność produktu.
 2. Utrzymanie jakości. Przedłużone przechowywanie jest zachowana aż do 97% masy korzeni.
 3. Odporność na patogeny powodujące choroby grzybicze i wirusowe.
 4. Plon ziemniaków Irbitsky na prawidłowe rolny może osiągnąć 400 kilogramów na hektar.
 5. Jest w stanie wyprodukować wysokiej wydajności w każdych warunkach pogodowych.

Przygotować się do lądowania

Przed sadzeniem konieczne jest przygotowanie ziemniaków.

 1. Wybrany materiał do sadzenia. Bulwy powinny być zdrowe, nieuszkodzone.
 2. Aby skalibrować wielkości korzeni.
 3. Duże bulwy są pocięte na kilka części. Na każde dwa lub trzy pąki.
 4. Bulwy kiełkowały.
 5. Przetwórstwo ziemniaków środki ochrony, nawozy.

Przed sadzeniem, wysoka wydajność zapewnia wstępne moczenie bulw w roztworach nawozu. Ich wytwarzania trwa cztery stu gramów saletry i superfosfatu i rozpuszczono w 10 litrach wody. W roztworze tym zanurzono bulwy godziny. W tym czasie ziemniaki absorbują użytecznych elementów i aktywuje wzrost i rozwój korzeni i części nadziemnych. Dzięki temu można uzyskać plon moczenie tydzień przed terminem.

Charakterystyka uprawy

W celu otrzymania z wysoką wydajnością, konieczne jest do wykonania termin sadzenia. Sądząc po najlepszych hotelach, restauracjach i opis odmiany, ziemniaki Irbit dają dobre plony, jeśli posadzone w ziemi na około połowy maja (w centralnej części Rosji). W przypadku taktowania nawet pół tygodni zbiory będą gorsze.

Przed wysadzeniem roślin okopowych należy przeprowadzić przygotowanie gleby i materiału do sadzenia. Trzy tygodnie przed sadzeniem bulwy są wybierane do sadzenia. W tym przypadku nie można użyć zgniłe, uszkodzone chorób ziemniaka. Do sadzenia wykorzystania tylko czyste, gładkie, bez plam lub innych uszkodzeń korzeni.

Następnie, wybrany materiał jest umieszczony w jasnym pomieszczeniu do kiełkowania i sadzenia. Aby uczynić go bardziej wygodne, zaleca się podzielenie wielkości bulwy. Duże okazy mogą być cięte na dwie lub więcej części, pozostawiając w każdej z dwóch lub trzech kubków.

Wymagane sadzenia jest traktowany z pożywek i różnych środków ochronnych. Można je nabyć w każdym sklepie podmiejskiej. Można użyć lekko różowy roztwór nadmanganianu potasu.

Sądząc po zdjęciach, opinie, opisy odmian, ziemniaki Irbit najlepiej rośnie w dobrze nawożonej gleby. W związku z tym, przed sadzeniem trzeba dokonać nawozy mineralne i organiczne. Po tym zrobić bruzdy około 15 cm głębokości, w których posadzone korzenie. Gdy ten obwód jest utrzymywana 60H35 cm.

Wraz ze wzrostem roślin odchwaszczania, podlewane. Po części napowietrznej rośnie z powrotem do wysokości 15 cm, ziemniaki Hilling odbywa się jako pierwsze. To musi być zrobione w celu stymulowania rozwoju okopowe sadzenia nad bulwy. Drugi ziemniaczana uziemienia wykonywane jest w czasie, gdy instalacja zaczyna zamocować górne. Rowki utworzone podlewane.

Opieki w okresie wegetacji

Podstawowa pielęgnacja roślin jest terminowe pielenie i utrzymanie gleby w stanie sypkim.

Aby uzyskać wysoką wydajność, zaleca się przeprowadzenie pielęgnacja roślin, co następuje:

 1. Pierwszy Hoeing prowadzi się do głębokości dziesięciu centymetrów. Drugi i następne – pięć centymetrów.
 2. Hilling przeprowadzono na wysokości rośliny około 15 centymetrów.
 3. Podlewanie zaleca się łączyć z opatrunkami roślin z nawozów chemicznych. Ogółem w okresie wegetacji jest konieczne przeprowadzenie dodatkowych trzech nawożenia. Przyczynić azotu i fosforu, złożonego nawozu potasowego. Podczas korzystania z oddzielnego nawóz azotowy jest ważne, aby śledzić ich ilości. Oto zasada: lepiej nie suplementacja, niż objadać. W przeciwnym razie, rosną ogromne topy kosztem powstawania korzeni.

Wiele osób zastanawia się, jak podlewać Irbitsky ziemniaki, aby uzyskać najwyższą wydajność. Proces ten nie różni się od innych odmian podlewania, ale do wielości – tylko sezonowe rośliny podlewane około trzy razy (w ciepłej, suchej pogody zwiększa liczbę irygacji).

Choroby, szkodniki

Odmiana jest wyjątkowy, ponieważ prawie nie wpływa na znaną chorobę. Jednakże, ziemniaki Irbit szkodniki mogą atakować. Aby poradzić sobie z nimi, stosując różne środki owadobójcze, które można kupić w każdym sklepie podmiejskiej. W innych odmian różnią bezpretensjonalny i łatwe w pielęgnacji.

opinie

Pomimo swojego młodego „wieku”, ziemniaki już podbił serca ogrodników i rolników. Odmiana ta należy do klasy „Super-elita”. Jedna roślina urosła wystarczająco dużą liczbę bulw różnej wielkości, z których około ośmiu ziemniaki mają duże rozmiary. Takie wydajności uzyskuje się w stosunkowo krótkim okresie wegetacji.

W opinii ludzi, którzy próbowali uporządkować, oczywiste jest to, że daje konsekwentnie wyższe plony w każdych warunkach pogodowych. Nawet jeśli inne odmiany nie są zadowoleni, ziemniaki zachwyci ogrodników świetne, smaczne upraw, które mogą być przechowywane aż do następnego sezonu.

składowanie ziemniaków

Utrzymanie jakości bulw wpływa wiele czynników. Ma na to wpływ brzmienie:

 • Pogoda. Jeżeli w okresie wegetacji było zbyt zimno i deszczowo, a następnie składowanie będzie dość duże straty.
 • Gleba. okopowe uprawiane są na piaszczystych glebach gliniastych i czarne trzymane są lepsze niż te, które zostały uzyskane z gliniastej ziemi.
 • Nawozy. Z nadmiarem nawozów azotowych bulwy są długie. Ich najszybszy wpływają choroby. To samo odnosi się do roślin okopowych, który traci potas.
 • Zaraza. Ta choroba może dostać się na bulwach, więc ziemniaki będą mniej przechowywane.
 • Warunki. Aby korzenie zachowały swój kształt aż do następnych zbiorów, konieczne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać ziemniaki Irbit i innych odmian.

Aby zapewnić odpowiednie warunki, konieczne jest, po wykopaniu plon bulw do wyschnięcia. Zanim włożysz je do przechowywania, upewnij się, że uprawa jest posortowana. Wszystko krój, uszkodzony choroba, małe kopie są usuwane. Aby zapisać bulwy wykorzystywane bez widocznego uszkodzenia. Czas przechowywania zależy od wielkości ziemniaków. Dla przeciętnego okresu podjąć duże ziemniaki. Na długotrwale nośnik danych stosowany egzemplarzy. Cała reszta jest stosowany bezpośrednio po wyborze.

Preparat do przechowywania

Aby zapisać plon tak długo, jak to możliwe, trzeba wykonać kilka prostych zasad sporządzenia.

 1. Po wykopaniu ziemniaków jest zalecany przez godzinę zostawić bulwy w ziemi. Pozwoli to na suche rośliny. Już opuścić korzenie niepraktyczne i niebezpieczne, jak promienie słoneczne mogą spowodować oparzenia, które niekorzystnie wpływają na zachowanie jakości.
 2. Po ziemniaki opala musi znajdować się pod markizą, gdzie gojenia ran i zwiększenia wystąpią właściwości ochronne. Najbardziej intensywne leczenie odbywa się w temperaturze około 18 ° C. Przy niższych temperaturach korzenie gojące się rany jest dłuższy – około trzech tygodni. Gdy optymalna Okres gojenia temperatura utrzymuje się przez około dziesięć dni.

Po przygotowaniu ziemniaki zostały umieszczone w przechowywaniu w 2-4 ° C. W takim trybie, wszystkie procesy na bulwy zamarzaniu. W tym stanie, ziemniaki mogą być przechowywane aż do następnych zbiorów.