491 Shares 6271 views

przedmieścia Petersburgu. Reszta na przedmieściach Petersburga

Przedmieściach Petersburga po prawej stronie są jednymi z najbardziej popularnych i odwiedzanych miejsc w Rosji. Stworzył nieśmiertelne dzieła rosyjskich mistrzów słynnego architekta Zemtsov, Rastrelli, Quarenghi, Voronikhin Rinaldi i innych architektów. Cokolwiek może być wspaniałe wrażenia z Petersburga bez wizyty wspaniałe pałace i parki w okolicy „Wenecją Północy”, są niekompletne.


Większość przedmieściach Petersburga

Petr Veliky, który założył Petersburg, na południowym brzegu Zatoki Fińskiej wybrał miejsce dla swojej bogatej nadmorskiej rezydencji, którą nazwał Peterhof. Malowniczy zespół zawarte pałac, parki i ogrody w pobliżu. Carskie Sioło, przeznaczone głównie do przyjmowania ambasadorów i Pawłowsk powstał jako rezydencja wielkiego księcia. Pałace i pawilony dekoracji wykorzystywane metale szlachetne, marmur, malachit, porfir, Azuryt, bursztyn.

W Peterhof, Strelna, Kronsztadzie, Łomonosowa, Puszkina, Pawłowsk jest obecnie 1/3 całkowitej kwoty odsetek z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się na terytorium Petersburgu i regionu Leningradu. „Wenecja Północy” i jego okolicach są fantastyczne popularność wśród turystów. Nie mniejszą uwagę podróżnym Gatchina Leningrad Region (45 km od metropolii). Począwszy od XVIII wieku istniały osiedla następujące rodziny królewskiej, a następnie budynki pałacowe dla rodziny cesarskiej zostały zbudowane. W czasach sowieckich Gatchina Pałac odrestaurowany wnętrza, meble. W salach znajdują się wyjątkową kolekcję dzieł sztuki.

Reszta w sąsiedztwie „Wenecją Północy”

Urocze przedmieściach Petersburga – to uczta dla oczu i duszy. Ze względu na wyjątkowe piękno z miast satelitarnych letnich rezydencji rosyjskich cesarzy i rozliczenia Strelna zasłynął popularne kurorty. Dawne cesarskie posiadłości w doskonałej harmonii z krajobrazem Zatoki Fińskiej i północno-zachodniej części Niziny Rosyjskiej. Relaks w dzielnicy St. Petersburg dostarczenia niezapomnianych wrażeń. Jest on nie tylko oglądanie słynnych atrakcji, ale również spacery wśród pałace parki, mosty, fontanny, odwiedzając plaże w lecie.

Blisko Peterhof i Łomonosowa jest Sergievka – piękny park i pałac zespół. Na przeciwległym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, jest piękny ośrodek – Sestroretsk. Malownicze jeziora, lasy i gładka linia brzegowa pozwala na relaks i kontemplować piękno natury.

Transport linki na przedmieściach. Zakwaterowanie w hotelu

Wielka pomoc podczas podróży, zwiedzanie i wyszukiwarka – mapa Petersburg przedmieście. Dobre połączenia komunikacyjne oraz rozwój infrastruktury drogowej pozwolić na kilka dni zwiedzania miasta atrakcji satelitarnych „Wenecją Północy”. Istnieje możliwość, aby przejść do podróży krajoznawczej z zorganizowanej grupie lub na własną rękę (pociąg, autobus, taxi, wynajem samochodów).

Zespół pałacowo-parkowy kompleksy Puszkina i Pawłowska są w 23-28 km na południe od miasta. Western Suburbs – Strelna i Peterhof i Łomonosowa wspólnie z „Wenecji Północy” krótkich dystansach. Kompleks hotelowy „Light Beacon” w Strelna oddziela od Konstantinovsky Palace znajduje się zaledwie 3 km do Peterhof odległości 9 km i 25 km – do lotniska „Pułkowo” w Sankt Petersburgu. W bezpośredniej bliskości wspaniałych zabytków położonych hoteli w Petersburgu przedmieściach – „Baltic Star”, „New Peterhof”, „Samson», Imperial Belveder Pałac. Hotel „Dom na molo” jest 10 minut spacerem od kompleksu architektonicznego i zaparkować „Oranienbaum” i 8 km od Peterhof. Nazwa hotelu południowe przedmieścia – Puszkin – przypominające rosyjskiej przeszłości, postacie historyczne ( „Potiomkin”, „Katharina Hof”, „Polowanie dwór”, „Stary Zamek”). Są hotele znajdujące się w odległości 5-10 minut spacerem od słynnego Aleksandra Park.

Peterhof – stolica fontanny

Wszystkie przedmieścia St. Petersburg mają niepowtarzalny wygląd i Peterhof w tej „konstelacji” zabytków odłożonych honorowe miejsce. Peterhof jest często nazywany „rosyjskim Versailles”, „Rosyjski cenna perła”. W ciągu 200 lat Peterhof pełnił funkcję wiejskiej rezydencji rosyjskich carów. Przed Grand Palace jest etap centralny – złocone posągi starożytnych bogów i bohaterów. W centrum – fontanna w formie Samson łzawienie paszczy lwa. Figury alegoryczne, uosabia Rosja pokonała Szwecję w Wielkiej Wojny Północnej. Mieni w słońcu złocenie rzeźb, musujące strumieni wody, uderzając wyobraźnię zwiedzających do przepychu i majestacie odcienie projekt.

przedmieścia Petersburgu. Atrakcje Peterhof

Budowa podmiejskiej rezydencji Piotra I, w południowej części Zatoki Fińskiej rozpoczął się w pierwszej dekadzie XVIII wieku. Pod kierunkiem najlepszych europejskich architektów i inżynierów rosyjskich zostały stworzone i wdrożone w kamieniu, drewnie i metalu projektów pałaców, pawilonów, fontanny, ogrodzenia. Peterhof jest możliwe, aby odwiedzić i zbadać:

 • Pałace (Large, Marley, Domek, Monplaisir i inni);
 • 14 parki krajobrazowy;
 • wiele rzeźby;
 • 150 Istniejące źródła i etapu 4;
 • najbogatsze zbiory muzealne i wystawy.

Bujne wnętrza pałaców w połowie XVIII wieku, jest bogato ozdobione złoconymi rzeźbami z drewna, malowane sufity. Inkrustowane parkiety wykonane z wysokiej jakości drewna. W salach czasów Katarzyny Wielkiej (1770) jest mniejsza pompa, eleganckie wnętrza ozdobione sztukaterią, cennego jedwabiu tapicerki, wazony z porcelany i wielu innych rzeczy.

I rozliczenie Strelna Zespół pałacowo-parkowy

Obecnie Strelna – luksusowy kompleks architektoniczno-parkowy, który stał się dominującą wspaniały Konstantinovsky Palace. Suburbs dogodnie położony w odległości 30 minut jazdy od Petersburga, 7 minut – od Peterhof i 15 minut od „Pułkowo” międzynarodowego lotniska. W lecie można przejść w wodzie Zatoki Fińskiej na „St. Petersburg” Suburbs Tour (Strelna, Peterhof, Łomonosowa, Kronshtadt). Statki motorowe odstąpić od molo nad Newą w historycznym centrum „Wenecji Północy”. Od 2003 roku znajduje się w Strelna „Pałacu Kongresowego” – rezydencji prezydenta Federacji Rosyjskiej, muzeum i biznesowego centrum miasta. Gdy podczas pałacu wysokiego szczebla nie spełniają urzędników państwowych, goście mogą skontrolować wnętrze. Wnętrza zostały starannie zrekonstruowane z archiwalnych dokumentów, starych fotografii i malarstwa.

atrakcje Strelna

W 1715 roku Peter Chciałem zbudować „rosyjski Versailles” w Strelna, który znajduje się 19 km na zachód od Petersburga. Peterhof cesarz znaleźć bardziej odpowiednie warunki dla systemów fontanny wody. Rezydencja w Strelna kontynuował Wielkiego Księcia Konstantego, syna Mikołaja I. głównych atrakcji kompleksu:

 • pałacowo-parkowy Konstantinovsky;
 • Podróż Pałac Petra Velikogo;
 • Lwowski Pałac;
 • pałac Orłowski;
 • sztuka ekspozycji;
 • piwnicy z jednym z największych zbiorów win na świecie.

Miasto na wyspie i miejskich „drzewa pomarańczowego”

Ciekawe przedmieściach Petersburga – Kronsztadzie i Łomonosowa (Oranienbaum). Na początku XVIII wieku, współpracownik Petra Velikogo Alexander Menshikov był nieruchomości na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej. Nazwa Oranienbaum, według jednej z wersji, pochodzi od niemieckiego słowa „orange tree”. Nowoczesne Łomonosowa jest z Petersburga, w odległości 44 km. Grand Palace kompleks architektoniczny „Oranienbaum” został zbudowany w klasycznym stylu barokowym, jego budowa trwała 17 lat. Od 1730 był letniej rezydencji Piotra III. Zbudowany w stylu rokokowym chińskiego pałacu jest bogato ozdobione obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki. Wszystkie przedmieściach Petersburga został poważnie uszkodzony w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (1941-1945). Tylko miasto Łomonosowa i malowniczego parku nie ma wpływu bombardowania. Obecnie można korzystać z oryginalnego krajobrazu i wnętrz rezydencji wiejskiej rosyjskich carów. Zabytkowe centrum miasta i architektoniczno-parkowy „Oranienbaum” zawarte w liście UNESCO.

Kronsztad – twierdza zbudowana w Zatoce Fińskiej na. Kotlin. Założony przez Piotra Wielkiego dla ochrony Petersburga i domu rosyjskiej floty. Około Kronsztadzie w XVIII-XIX stulecia zbudował ponad 20 fortów. Główną atrakcją. – Marine St. Nicholas Cathedral – jeden z największych w Rosji. Jego wygląd przypomina świątynię św Zofii w Konstantynopolu.

Pushkin (Tsarskoye Selo)

Planując wycieczkę na przedmieściach Petersburga, atrakcje Puszkin mogą być wyświetlane w pierwszej kolejności. Jest na to terytorium zostało wydane przez Piotra Wielkiego do żony Katarzyny I. Podczas panowania Elżbiety wokół osady pałacowej rozwiniętych. córka Piotra I odwróciła Carskim Siole w luksusowej rezydencji letniej. Pierwsze lata odbudowy Katarzyny Pałac połączony z nazwą największego architekta Rastrelli stworzył genialne dzieło rosyjskiego baroku.

W 1755 roku przeprowadziliśmy się tutaj z trzeciego Winter Palace Amber Room – cały pokój pokryty panelami bursztyn, świecące i odbicia światła. W 1811-1843 gg. elitarna instytucja edukacyjna dla dzieci z rodzin szlacheckich powstała w Carskim Siole. W liceum wykształcony wielkiego rosyjskiego poety A. S. Puszkina. Wśród głównych atrakcji w Pałacu Katarzyny – unikalny Amber Room, zrekonstruowany i do wglądu w 2003 roku. Jest uważany za „ósmy cud świata”.

Wspaniały budynek Aleksander Pałac został wybudowany w stylu klasycystycznym. W salach wystawianych dzieł sztuki, kostiumy i rzeczy osobistych rodziny Romanowów. Pałace i inne budynki otoczone malowniczymi Katarzyna i Aleksander Parkes ze stawami, wzgórza i piękne trawniki.

Pałace i parki Pawłowska

Na brzegu rzeki Slavyanka letniej rezydencji cesarza rosyjskiego Pawła został założony w 1777 roku I. Kiedy Katarzyna Wielka przyszedł tu kompleks pałacowy, zrodzonego z geniuszu architekta Cameron. Architekt, będąc fanem starożytnej sztuki greckiej i rzymskiej, był budynku w stylu klasycznym. Paweł I zatrudnił włoskiego architekta Brenna, który dał strukturę dużym połysku i blasku. Pałac, który został zniszczony przez pożar, został przebudowany przez architektów i Voronikhin Shtakenshneider. W tej formie pozostał do dziś. Staterooms feature oparciu o zbiory mebli, brązu, jedwabiu i obrazów, które należały do Pawła I i cesarzowej Marii Fiodorowna. Pawłowsk Pałac otoczony jest jednym z najbardziej romantycznych i najpiękniejszych parków w Europie. Wysokie drzewa, meandrujące strumienie i ścieżki w harmonii z klasycznymi rzeźbami i wygodnych ławek.

Jeśli zdarzy ci się przyjść do Petersburga, należy odwiedzić jego przedmieść. Dawna stolica rozległego imperium rosyjskiego leży w ringu bajecznie pięknych pałaców i parków. Nazwy „Peterhof”, „Strelna”, „Puszkin”, „Pawłowsk”, „Gatchina” i inne atrakcje dołączy do listy swoich ulubionych miejsc do odwiedzenia.