381 Shares 3446 views

infekcje laryngologiczne u dzieci: objawy i konsekwencje

Choroba ENT (tj, gardła, uszu i nosa) są najbardziej powszechne wśród dzieci. Dla niektórych z nich jest to bardzo trudne. Rozważmy niektóre choroby ENT objawy i ich konsekwencje.


Najczęstszym i dość niebezpieczne z nich jest zimno. W pediatrii, nosi nazwę ostrego nieżytu nosa. Czynniki przyczyniające się do jego wystąpienia są przechłodzenia wahania temperatury, zanieczyszczenia powietrza w miastach, zakwaterowanie w wentylowanych pomieszczeniach. Zapalenie błony śluzowej nosa jest wyrażona jako przekrwienie nosa, obecność śluzu i wydzielin ropnych i inne. Ponadto, nie jest zmęczenie, osłabienie i gorączka.

W przypadku braku ukierunkowanego leczenia nieżytu nosa może być czynnikiem prowokowania innych chorób Ent.

Po pierwsze, obecność często powtarzające przeziębienia, które następują po sobie, często prowadzi do rozwoju pewnych jego postaciach. Przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa wymagają starannego i długotrwałego leczenia.

Po drugie, jeśli nie ma leczenia ostrego nieżytu nosa, może rozwinąć się zapalenie ucha środkowego i ostrego zapalenia zatok. Rozważmy chorób ENT danych.

Ostre zapalenie zatok jest występowanie zapalenia zatok przynosowych. Choroba pojawia się, gdy infekcja zaczyna rozprzestrzeniać się na nich. W rezultacie dziecko zainteresowane zatkany nos, obfite ropne absolutorium, silne bóle głowy w nosie, czole i wokół oczu.

Ostre zapalenie ucha środkowego występuje wtedy, gdy zakażenie dostaje się do rury słuchowego. Jest to rodzaj przewodu pomiędzy „nosogardzieli” i ucha środkowego. Choroba zazwyczaj rozpoczyna się nagle i gwałtownie szybko rozumieć temperaturę. Dziecko zaczyna skarżyć się na dyskomfort w uszach. Jeśli nie będzie wczesne leczenie, choroba bardzo szybko poruszać się w postaci ropnego zapalenia ucha środkowego, a potem, być może w zapaleniu opon mózgowych.

Migdałki lub migdałka gardłowego wegetacji są przerostowe zapalenie migdałków. Ta patologia jest powszechne u dzieci w wieku od trzech do dziewięciu lat. Przyczyny mogą być: chłodzenie, alergicznym, przewlekły nieżyt nosa. Wszystko to prowokuje do dalszego rozwoju migdałki. Choroba objawia się obecnością skomplikowanej oddychania przez nos, jasne, utrata słuchu, chrapanie, nosowym głosem, moczenie nocne. Na czwartym etapie lekarza laryngologa zaleca Adenotomia.

Zapalenie migdałków jest jedną z najczęstszych chorób gardła. Ale powiększone migdałki nie mogą być objawem przewlekłej postaci. Najczęściej spowodowane jest to aktywny rozwój odporności, lub po prostu anatomicznej funkcji.

Przewlekłe zapalenie migdałków ma dwie formy: niewyrównaną i płatnych. Rozważmy te choroby ENT w szczegółach.

Jeśli niekompensowane rodzaj choroby dziecko jest uważane za prawie zdrowy, istnieje tylko niewielkie objawy przewlekłego zapalenia migdałków. Jeśli są wyzwalacze, istnieje ryzyko nawrotu ostrego zapalenia migdałków lub ropień okołomigdałkowy.

Formularz kompensowane z migdałków jest bardzo niebezpieczne. Takie dzieci powinny być rejestrowane na wiedzy i odbierać konsultacji co najmniej dwa razy w roku (wiosną i jesienią). Aby pozbyć się tej choroby jest niezbędne do:

  • reorganizacji ubytków zębów, które uważa się za główne źródło zakażenia w jamie ustnej;
  • przywrócić zaburzenia oddychania nosa (nieżyt nosa wyleczyć, usunąć migdałki).

Kompensowane angina kształt przyczynia się do rozmaitych chorób układu sercowo-naczyniowego:, przewodu pokarmowego i nerek (odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszków nerkowych).