550 Shares 9793 views

Tworzenie formularzy: Wybór pytań i opcji odpowiedzi

W tym artykule będziemy uczyć, aby być uporządkowany formularz, który można odpowiedzieć bez pośpiechu. Ważne jest, aby zrozumieć, że w czasie tych respondentów za pośrednictwem Internetu w każdej chwili odejść od komputera. Najczęściej występuje losowo powodu. Z powrotem i szybko przypomnieć sobie, co właśnie zajmuje się, to będzie dość trudne. Jak w tej sytuacji, aby osiągnąć maksymalną efektywność badania?


Jakie czynniki są najbardziej zależne od czasu odpowiedzi kwestionariusza?

Przede wszystkim, liczba pytań. Następnie, od kwestii jakości. Wreszcie, od rodzaju pytania.

Teraz rozważmy szczegółowo każdy czynnik.

profile głośności

Liczba pytań w kwestionariuszu zależy od ilości informacji, które musimy na responente. Na internetowym sondażu optymalnej wysokości od pięciu do dziesięciu pytań. W tym przypadku, zbyt wiele odpowiedzi na jedno pytanie często obniża jakość odpowiedzi i zniekształcać informacje. Optymalna liczba odpowiedzi na jedno pytanie – od dwóch do pięciu.

Jak zmniejszyć liczbę pytań? Najlepiej jest, aby nie sugerować możliwe odpowiedzi, podobne do siebie, potrzebny jest silny kontrast. Na przykład, „tak”, „nie”, „prawdopodobnie nie”, „raczej tak”, „wątpliwości”.

profile jakości

Staraj się, aby pytania i odpowiedzi zostały sformułowane jasno, nie pozwalają opcje interpretacyjne. Unikaj długich nieczytelne podpisy, które zajmują czas respondenta. Na przykład, „swoje ulubione papierosy” zamiast „Jaki rodzaj wyrobów tytoniowych wolisz kupić o tej porze roku.”

Jak podnieść jakość kwestionariusza? Tworząc profile formułować pytania i odpowiedzi tak proste, jak to możliwe. W tym przypadku, nie używaj niejasnych terminów i skrótów, które mogą mylić respondenta. Pamiętaj, że osoba odpowiedzialna za pytania mogą być bardzo otlichatsya od ciebie.

Dobór odpowiednich rodzajów pytań

Zły wybór rodzaju pytania może znacząco zwiększyć czas potrzebny na odpowiedź. Na przykład, jak można prosić o poziomie respondenta edukacji.

Najlepszy ze wszystkich pytań wielokrotnego wyboru.

Wybierz swój aktualny poziom wykształcenia:

  • podstawowy
  • średni
  • średnie techniczne
  • niepełne wyższe
  • wyższy
  • Kandydat Nauk
  • Ph.D.

Lub odpowiedzi „inne”, co jest konieczne, aby wpisać w polu tekstowym.

Pierwsza opcja jest nie tylko wygodne, ale również zajmuje znacznie mniej czasu. Drugi zajmuje respondent zajęłoby około dwanaście sekund czasu i jest pięć razy większy niż pierwszy. Jeśli respondent odpowiada za pomocą urządzenia mobilnego, zestaw liter zajmie jeszcze dłużej.

wniosek

Istnieje wiele czynników wpływających na czas wypełniania kwestionariusza. Należy pamiętać, że nie może zawierać zbyt wiele pytań w swoim profilu, rodzaju pytania muszą być zgodne z informacjami, które są niezbędne do uzyskania i pytania powinny być proste w formie, aby respondent odpowiedział szybko.

Ponadto, kolejność pytań do tworzenia profili ogromnouyu odgrywa również rolę. Po pierwsze, konieczne jest, aby pytania grupowych na podobnych tematów respondenci spędzają najmniej czasu przy przejściu z jednego do innego. Po drugie, trzeba mieć na pytania, od prostych do złożonych, a nie odwrotnie. Wreszcie, pół-blok wieku edukacja postanowił umieścić na końcu kwestionariusza.