299 Shares 1740 views

Narodowego dziedzictwa Północy – skandynawskie wzory

„Skandynawskie wzory,” To zdanie stało się powszechnie znany. Jest artykuł nagłówek na fiordy Norwegii ludu Suomi w Finlandii, na wycieczkę do Szwecji, Danii i Islandii. Jest to uzasadnione i rozpoznawalny – jak stwierdza kartkę w północnej Europie.

Moda przychodzi i odchodzi

Wieki później, w Norwegii odkryto bogate złoża ropy naftowej, a dla wielu stuleci kraj, położony na Półwyspie Skandynawskim, były rolny. Myśliwych, pasterzy, rolników – wszystkie one potrzebne ciepłą odzież. Kobiety (tradycyjny sposób – ciepłe kurtki i fartuch z ornamentami, dwa warkocze na klatce piersiowej) zadbał o ciepłą odzież i synowie mężczyzn zarabiających, aby utrzymać czystość i komfort w domu. Jest to wyraźny obraz panujących pochodzące z „Kalevali” i filmów animowanych, takich jak „Królowa Śniegu” 1957 uwolnienia. Wtedy, być może, dzięki kreskówce w Rosji były popularne „skandynawskie wzory.” Na zdjęciach można zobaczyć sweter z okrągłym jarzmem, dzianiny z szyi, z tradycyjnym jelenie, choinki i płatki śniegu. Minęło kilka dekad, a produkty mody z charakterystycznym ornamentem północnej osiągnął takie wyżyny, że zbiory zima 2011-2012, nie było nikogo, kto by ominąć ten wątek. Charakterystyczną wzór nawet obuwie objęte.

Ulubiony temat Boże Narodzenie

Może to jest modne, i to jest piękne (stereotyp nieodłączne w podświadomości), ale „skandynawskie wzory” naprawdę bardzo dobre. Oczywiście, są one bardzo nowoczesne, ale nadal jakoś przypomina dzieciństwa. Ponieważ ich tradycyjnych przedmiotów nierozerwalnie związany z Nowym Rokiem. Na półkuli północnej nie ma człowieka, który by nie kochać tego święta w klasycznym znaczeniu tego imienia – choinek, reniferów, śniegu, istnieje teraz Mikołaj. Tym bardziej, że on pochodzi z tych miejsc.

Początki datuje się na północnych ozdoby

W czasach sowieckich, moda na pewne rzeczy, również był obecny. Na przykład, z jakiegoś powodu to było bardzo popularną grę „Mistress Niskavuori”. To umieścić prawie wszystkie teatry w kraju, w tym małym. A kiedy został wydany na fińskim filmie o tej samej nazwie, w kraju miesza się. Modne stało się do wszystkiego – od fryzury do głównego bohatera zainteresowania szydełkowane, dla którego wątek filmu kupić kilo. Na głównego bohatera były wspaniałe swetry – tak, że „skandynawskie wzory” nie jest obcy.

Specyfika wzory

szwaczka krajowy usiadł do pracy, a od skromnych improwizowanych uzyskanych arcydzieł. Nie każdy wie, że ciasne wiązania, wskutek złożonego splotu które pochodzą od sztuki tkania jest nazywany „żakard”, ale babcia jest w stanie osiągnąć i czyste wewnątrz na zewnątrz i precyzyjne wykonanie motywów. „Skandynawskie wzory” charakteryzują się tym, że wydajność dużego obrazu na odwrotnej stronie pracy zamienia luźny wątek, a jeśli to nie jest bezpieczne, stworzy trudności we wprowadzaniu na ubrania. ozdoby północne są dobre, ponieważ mogą one się zmieniać. Najbardziej tradycyjnym śniegu na plecach lub klatce piersiowej sweter otoczony motywami geometrycznymi – także skandynawski wzór. W klasycznej wersji, wygląda to tak – okrągłe jarzmo do połowy przedramienia i dnie sweter ozdobione dużymi obrazami podmiotów krajowych, zwykle po obu stronach dekoracyjnego są ograniczone „zęby”. Wszystkie produkty są pola pokryte kontrastujących kropek lub małym „gwiazda” zlokalizowanych w ścisłym porządku geometrycznym. Jest to „Żakard” sprawia, że ciepło produktu.

motywy narodowe ozdoby

Rysunki narodami Europy północnej obejmuje wszystkie rodzaje odzieży – kapelusze, buty, rękawice. Tkane wzory są przenoszone na ubraniach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii vyvyazannymi zdjęcia na maszynach do pisania. Ale praca fizyczna jest zawsze cenione bardzo wysoko. Koszt produktów o wysokiej jakości, czyste ekologicznie, syntetycznych materiałów bez zanieczyszczeń wytwarzanych przez elementy o tej samej wartości, przewraca.

Obecnie dostępne są liczne czasopisma zawodowe oferujących skandynawskie wzory na drutach. Można na drutach i szydełku, ale twarz jest pokryta gładką murawę, i to lepiej, aby zobaczyć wzór. Paleta kolorów jest zdominowany przez naturalne kolory – brąz, biały, czarny, czerwony. W niektórych częściach Skandynawii uważane narodowy wszystkie odcienie niebieskiego i szarości.

Prostota i geniusz północnej wzór

Klasyczna wersja północnej wzór zawiera małe wzory – jelenie trwa 14h9 komórki, rysunek stale tka, jodełkę – 10h11, czworokątny śniegu – 11×11. Nie można ignorować gwiazdę północną rysunku – płatki śniegu, składający się z 8 pustych lub stałych pastylek, połączonych przez dwa. Rysunek całkowicie były w sensie geometrycznym, wszystkie proporcje są identyczne, to jest oczywiste, piękne. Ta mała doskonałość, znajduje się na komórkach 19×19. Na odwrotnej stronie przędzy zawsze ze sobą powiązane. Snowflake był centralną postacią (to twierdzą nawet jelenie) sztuka ludowa europejskiej Północy. Istnieje wiele korzyści zwanych „Knitting. wzory skandynawskich. Systemy”, w którym pierwszy z tych elementów opisano. Naprawdę genialne – po prostu.