179 Shares 9432 views

Kim są przyjaciele? Analizować najwyższą formę komunikacji międzyludzkiej

Kim są przyjaciele? Dla wielu były, większość z nich dzisiaj. Każdy z nas zna wiele żartów, przysłów i aforyzmów o przyjaźni, jak wyjaśniając wszystko. Jeśli jednak przeanalizować treść tego pojęcia, to okazuje się, że ludzie odnoszą się do różnych poziomów relacji. Spróbujmy zrozumieć, kim są przyjaciele, a także to, co dzieje się między nimi.


znajomy

Po pierwsze, ludzie nauki. Odnoszą się one do siebie po imieniu, czasem rozmowy. Relacje te nie są jedynie powierzchowne, często są zmuszeni albo przypadkowe. Wspólne interesy mogą i mają, oni po prostu nie są ujawniane, ponieważ komunikat krótki i spontaniczny. Jako przykład, związek z sąsiadami, którzy tylko powitać, spotkanie przy wejściu. Czasami wzajemne interesy jest wzmocniona, a komunikacja staje się dłuższy. Oznacza to, że faza miłości jest skończona, to przenosi się do etapu przyjaźni. Rozwój stosunków nie zawsze się zdarza. Wiele osób przez lata nadal tylko powiedzieć cześć do siebie.

przyjaźń

Stosunki inni rozwijają się na bazie osobistej sympatii i wspólnych interesów powierzchni. Relacje te są obsługiwane przez niesystematyczne osobistych spotkań, świadczenia wzajemnych usług, małe firmy, jak i wymiana poglądów. przyjazne stosunki nie mają podstawy w postaci wspólnych działań w celu osiągnięcia ważnych celów społecznych. Mogą one trwać przez krótki czas i łatwo zastąpić innymi, takich jak łatwe i przyjemne relacje. Ci, którzy są na tym etapie związku, nie jest zainteresowany w poprawie cechy osobiste nie są więzi emocjonalne, choć zdaje sobie sprawę z jego przyjacielem i sytuacyjne mogą go wesprzeć.

współpraca

koledzy związek zasadzie niekoniecznie mają długą wspólną aktywność, podobne poglądy na jego celu i na życie w ogóle. Głębokie zainteresowanie, poczucie odpowiedzialności za wspólną sprawę, długotrwały bliski kontakt i wzajemne przyjaciół współdziałać. Jeśli ktoś wyraża w adresach pozostałych zarzutów, są one podyktowane wyłącznie troską o kolegów, pragnienie, aby pomóc mu mówić w sposób pełen szacunku i towarzyszy szybkiej prawidłowego rozwiązania problemu lub usunięcia braków. Jedyną rzeczą, która jest pozbawiona tej fazie związku, więc jest to głębokie emocjonalne przywiązanie.

Kim są przyjaciele?

Przyjaciele – ludzie, którzy mają podobną perspektywę, ścisły związek przez długi okres, wspierające się nawzajem i rozumieją, na pierwszy rzut oka. Jednak to nie znaczy, że nie może być między nimi różnice. W porównaniu z przyjaźń partnerstwa charakteryzuje głębokiego przywiązania emocjonalnego i ufny.

Często ludzie, którzy nie wiedzą, kim są przyjaciele są nazywane słowo towarzyszy, przyjaciół lub znajomych. Ale prawdziwa przyjaźń nie jest łatwo budować. Można to zrobić tylko emocjonalnie dojrzałych ludzi, w stanie przezwyciężyć egoizm, aby zrozumieć i przyjąć pozycję swego bliźniego jak siebie. Obecność tych związków pomaga osobie czuć się pewnie w swoich zdolnościach.

Przyjaciele – bardzo ważny jeden dla innych ludzi. Dwa inne relacje , które przeszły próbę czasu, czuje się chroniony przed koleje świata. Oni nie doceniają, jak ceniony, szanowany i zapewnić skuteczne wsparcie. Dziewiąty czerwca może być słusznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień przyjaciół.