87 Shares 3106 views

Jak wybrać mini-wiertarki

Mini wiertarka elektryczna jest narzędziem, które jest często wykorzystywane do różnych celów szynek DIY. Jednak to urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywany do innych zadań w domu. Przy tym narzędzie można wywiercić wiele otworów cięcia wielu materiałów (pleksiglasu, plastik, drewno, metal). Jest on używany do czyszczenia powierzchni, do cięcia, grawerowania, szlifowania. Korzystanie z mini-wiertarki, możliwe jest, aby produkować szlifowanie, przycinanie i wiele innych operacji.


Urządzenie może pracować zarówno z sieci zasilającej o napięciu 220V i napięcie z baterii 12, 24, 36 B. najczęściej opakowania mini wiertła obejmuje wiele różnych narzędzi wymiennym, które może być wstawione w szczęce zaciskowej. Suplementy danych obejmują ćwiczenia, różne rozmiary i kształty szlifowania Tarcze diamentowe, szlifowania, cięcia, polerowania koła rzeźbione. Również w tym opakowania mogą zawierać mielenia bębny, filc i polerowanie kamieni, tarcz szlifierskich, szczotek drucianych, bor i inne elementy frezowania.

Jeśli to konieczne, można dokonać pakowania mini-wiertarka swoje ręce. Konieczne jest jedynie, aby zamocować urządzenie uruchamiające do metalowego pręta, który może być następnie umieszczony w tulei lub uchwytu. Aby to zrobić w środku otwór dyszy jest wiercony, lub przywiera do powierzchni innej odpowiednim narzędziem w arsenale dostępnych pana. Zastosowanie elastycznego wału pozwala zachować tylko ciało roboczy, który jest wykonywanie różnych zadań.

Mini wyposażony wiertła lub wymienny zestaw tuleje zaciskowe, które są zaciśnięte w dyszy lub miniaturowe kasety krzywkę, która służy do tego samego celu. Ten ostatni jest znacznie bardziej wygodne, ponieważ pozwala na użycie innego trzon dyszy średnica.

Wielu rzemieślników udało się wyprodukować mini-wiertarka swoje ręce. W tym celu wykorzystują miniaturowy silnik elektryczny, pozostałą część starych urządzeń domowych, na przykład, jak elektryczne szczoteczki do zębów lub taśmy. Ważne jest, aby być w stanie ustalić na wale napędowym i uchwyt zaciskowy. Mechanizm ten jest dość łatwe do zrobienia, jeśli unieszkodliwienia tokarce. Jednak improwizowane urządzenie nie jest tak wygodny i praktyczny niż narzędzi produkowanych przemysłowo.

Dziś można kupić mini-wiertarka wiele znanych firm, a to narzędzie nie jest zbyt drogie. Jednocześnie jest to bardzo wygodne i niezawodne. Urządzenia elektryczne na rynku pozycji lidera w produkcji mini-wiertarki firma bierze Dremel, która jest spółką zależną spółki zależnej Bosch (Bosch).

Nawiasem mówiąc, ze względu na nazwę producenta, narzędzie to jest często nazywany „Dremel”. ceny to zależy od konfiguracji i pojemności. Proste wiertło „mini” będzie kosztować około tysiąca rubli rosyjskich. Bardzo dobry model funkcjonalny można kupić za trzy do czterech tysięcy rubli.