151 Shares 2048 views

Jak narysować lalkę: kilka przydatnych pociągnięć

Ci, którzy mają dzieci, musieli oczywiście nauczyć ich rysowania. Nawet rodzice, którzy szczególnie lubili naukę rysunku w szkole, staną przed problemem ukazania zwierząt, ptaków, osób w albumie. Jak wytłumaczyć dziecku, gdzie zacząć rysunek, jeśli nie posiadasz specjalnie ołówka? Postaramy się pomóc w tym artykule.


Co oni różnią się …

Chodzi o lalki. To miniaturowa dziewczyna, wypełniona ołówkiem, farbami, znacznikami. Upraszcza to zadanie, ponieważ Wiemy, z których składa się postać ludzka. Focus powinien być na głównych "elementach": głowie, tułowiu, ramionach i nogach. I jak narysować lalkę na podstawie tych elementów?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest jaki model chcesz wyświetlać na papierze. Porównaj przykład:

 • Porcelana.
 • Barbie.
 • Modele – wampiry.
 • Pupie są Gothami.
 • Lalki mody.

Rysowanie siebie

Pójdźmy, jak narysować lalkę w etapach, punkt po punkcie.

Narysuj najlepiej w małych pociągnięciach, usuń wszystkie niepotrzebne po wyraźnym obrazie, pozostawiając tylko zarys rysunku.

 1. Trzeba zacząć od głowy i tułowia. Lalka jest rodzajem egzemplarza osoby, więc jej głowa i pień powinny być proporcjonalne.
 2. Teraz ręce i nogi. Prawie wszystkie modele są wykonane na sztywnych kończynach – należy to pokazać na rysunku. Niektóre mają ramiona i nogi, łączone w przegubach z zawiasami, a lalka może przybierać różne pozycje: siedzieć, stać, podnosić uchwyty i nogi. Powstaje pytanie: "Jak narysować lalkę w długiej sukni?" W tym przypadku nogi nie powinny być oznakowane, ale wizualnie krawędzie sukni powinny być proporcjonalne do tułowia.
 3. Zwykle pupae mają bujne stroje: spódnice z falbanami, koronkami, pasem z łukiem. Kapelusz lub kapelusz jest obowiązkowym atrybutem modelu. Są to dodatki w postaci koszu, eleganckiego parasola, małej zabawki.
 4. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, twoja znajomość rysowania lalki, uzupełni kilka ważnych drobiazgów:
 • Widok musi być przedstawiony jako zamrożony.
 • Oczy szeroko otwarte.
 • Wymagane długie rzęsy.
 • Rotik jest symetryczny.
 • W miarę możliwości podkreślić, z jakiego materiału wykonuje się model: plastik, gumę, drewno lub porcelanę.

Twarz

Zajmiemy się bardziej szczegółowo, jak narysować lalkę w parze.

 1. Stosunek szerokości i wysokości owalu dla twarzy powinien wynosić od 2 do 3.
 2. Owal podzielony jest na 4 równe części.
 3. Linia pozioma podzielona jest na pięć równych segmentów.
 4. Dwa wewnętrzne segmenty są oczami. Odległość od wewnętrznego naroża do zewnętrznego jest długością oka. Aby dać wyraz mimiczny (smutek, uśmiech), musisz użyć kąta zewnętrznego: podnieść lub opuścić. Wewnętrzne narożniki powinny zawsze znajdować się na linii poziomej.
 5. Pionowa linia owalu jest podzielona na nawet trzy segmenty.
 6. Dolna część linii jest podzielona na 2 segmenty: jest to usta, które wzdłuż długości to odległość między środkową częścią oczu.
 7. Zmierzyć od środka usta linię równą długości oczu. To jest czubek nosa.
 8. Brwi znajdują się na linii poziomej, którą dostajemy, mierząc długość oka z linii położenia oka. Brwi narysują długość równą długości oczu.

Wnioski

Teraz znasz całą mądrość i łatwo pokażesz dziecku, jak narysować lalkę, aby był zadowolony.